


| Előadó: | Mohikán |
|---|---|
| Album: | Hova száll a pipából a füst? |
| Megjelenés: | 2015 |
| Hossz: | 3:35 |
| Szövegírók: |
Nagy Tibor István |
|
Nagy Tibor István |
|
| Kiadó: | Trimedio Music Kft. |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

Ne félj, most minden rendbe’ van
Száz panasz másnak száz arany
Örülj a napfénynek, míg láthatod
Nevetve súg még száz mesét
Mások ellopják a felét
Örülj és kívánj most szép holnapot
Elindulsz bárhová, de végül itt maradsz
Zsebedben pár forint és a halálos tavasz
Mert végig, a Puskin utcán a térig
Egy dalt dúdolok, egy régit, végig
Hogy megérkezzen, már alig várom
Az álom, rám vár túl hét határon
A macskakövön állok és várok
Valamit egyszer úgyis találok
Ne keresd, nincs rá orvosság
Kopott ruhában a boldogság
Levélben vigasztalj, ha bántanak
Elkéstél rég nem várt jövő
Hazudni nincs már több idő
Hívtalak mindig, sosem vártalak



A következő hetekben fővárosi intézményekben folytatódik a Dirty Slippers zenekar Suliturné programja, amely mára az egyik legnagyobb kábítószer-ellenes ifjúsági programmá vált Magyarországon.
Lobó-Szalóky Lázár 2011-ben hozta létre a Suliturné programot, amely két részből áll: a zenészek egy fesztiválhangulatú koncertet adnak a diákoknak, majd közéjük ülnek és drogprevenciós előadást tartanak.
"Egyre nagyobb az igény erre a rendhagyó programra az iskolák és a fiatalok részéről is. A visszajelzések egyértelműen pozitívak, jelenleg több mint 200 iskola várakozik arra, hogy hozzájuk is eljussunk a Suliturnéval" - fogalmazott Lobó-Szalóky Lázár.
A zenekar nemrég tért vissza hét állomásos angliai turnéjáról, ahol kiderült: kinti lemezkiadójuk, a Reaction Management szeretné, ha a Suliturné program Magyarország után Angliában is elérhető lenne.
"Azt tapasztaljuk a Suliturné állomásain, hogy évről évre egyre nagyobb a problémát jelentenek a drogok a 14-18 éves korosztály számára. Mi zenészként elkötelezettek vagyunk 14 éve, hogy megmutassuk a fiataloknak:
kizárólag a drogok, az alkohol és az önpusztító életmód nélkül érhetik el a céljaikat, élhetnek sikeres és boldog életet"
- mondta el Lobó-Szalóky Lázár.
A zenész szerint nagyon aktuális ez a téma, hiszen "sajnos trendi lett olyan dalokat írni hazánkban is, amik a kábítószer fogyasztásra buzdítják a fiatalokat. Nincs semmilyen eszköz ezeknek a daloknak a terjedését meggátolni annak ellenére, hogy szerintem még maguk az előadók is tudják, hogy rendkívül káros, amit csinálnak. Ennél sokkal felelősségteljesebben kellene viselkedniük" - jegyezte meg Lobó-Szalóky Lázár.
A Dirty Slippers december 10-én az ORFK rendezvényén, majd december 12-én a BGSZC Pestszentlőrinci Technikumában folytatja a Suliturnét.
Fotó: Dirty Slippers