


| Előadó: | A Játékkészítő |
|---|---|
| Album: | A Játékkészítő - Deluxe Edition (Original Soundtrack) |
| Megjelenés: | 2015 |
| Hossz: | 03:30 |
| Szövegírók: |
Orbán Tamás |
|
Rakonczai Viktor |
|
| Kiadó: | Magneoton |
| Stílus: | Musical |
| Címkék: | Keressük! |

Csodákat félbehagytál, másképp élsz.
Soha nem kavarsz már port, pedig régen másképp volt.
Hová tűnt mondd a híres nagy bűvész
Ki a fellegek közt járt, ha a képzelettel szállt.
Varázsolj újra kérlek, a csendből már elég.
Gyere játszunk még, gyere játszunk még!
Jöjj, már fent a hold,
Mondd el: mit érzel? Képzeld el és megkapod!
Nézd, nincs semmi gond. (Nincs semmi gond)
Gondolj rá szívből! Képzeld el és megkapod!
Mit számit, hol volt, vagy hol nem volt?
A lényeg: Képzeld el és megkapod!
Nem számit, hol volt, vagy hol nem volt!
Ha kéred: Képzeld el és megkapod!
Hiába tűnik úgy, hogy más lettél.
Belül a lényed legmélyén, tudom, hogy csillog még a fény.
Ne hidd már a józan észnek, bárhogy kér.
Valami kell (valami kell), valami más (valami más)
Neked is jár egy nagy dobás.
Csak hallgasd a szíved, úgy dobban épp, mint rég.
Gyere játszunk még, (gyere játszunk még) gyere játszunk még!
Jöjj, már fent a hold,
Mondd el: mit érzel? Képzeld el és megkapod!
Nézd, nincs semmi gond. (Nincs semmi gond)
Gondolj rá szívből! Képzeld el és megkapod!
Mit számit, hol volt, vagy hol nem volt?
A lényeg: Képzeld el és megkapod!
Nem számit, hol volt, meg hol nem volt!
Ha kéred: Képzeld el és megkapod!
Soha meg ne állj, mikor az élet mélybe ránt
Te csak színezz mindent át, teremj százegy új csodát. Jöjj hát!
Neked szól a dal, gyere és mondd mit álmodtál.
Repíts végre (repíts végre) az égbe (az égbe), a boldogságod vár.
Jöjj, már fent a hold,
Mondd el: mit érzel? Képzeld el és megkapod!
Nézd, nincs semmi gond. (Nincs semmi gond)
Gondolj rá szívből! (gondolj rá szívből) Képzeld el és megkapod!
Mit számit, hol volt, vagy hol nem volt?
A lényeg: (gondolj rá szívből) Képzeld el és megkapod! (megkapod)
Nem számit, hol volt, meg hol nem volt!
Ha kéred: (gondolj rá szívből) Képzeld el és megkapod!



Január 25-én, Bereményi Géza 80. születésnapja alkalmából jelenik meg a Spotify-on Járai Márk első szólóalbuma, az Összevissza tánc a világ.
Járai zenéi és Bereményi szövegei – akár a Cseh-Bereményi dalok – javarészt egy konyhaasztalon íródtak eggyé, és a 2019-ben indult közös alkotói folyamat most érett meg a megjelenésre. A streaming közzététel után pedig hamarosan vinylen is hallhatóak lesznek a Járai-Bereményi szerzemények, a Berg Records gondozásában.
„Cseh Tamás-estre készültem a Hadikba. Rengeteget készültem a koncertre. Elmentem az Iskola utcába, ahol Cseh Tamás és Bereményi Géza lakott, álldogáltam a kapualjban, beültem a törzshelyükre, az Isolabellába, és közben hallgattam a dalokat. Teljesen átszellemültem, két hónapig Cseh-Bereményi-ködben éltem, még beszédtechnikát is tanultam, hogy az átkötő prózai részek jobban menjenek” – mesélte Járai Márk.
„Bereményi Géza jön, meglepetésvendégnek. Akkor nagyon betojtam.” - emlékezett vissza Járai Márk a koncert napjának reggelére, amikor a szervező, Juhász Anna felhívta őt.
Járai akkor már hosszú ideje szerette volna, ha Bereményi neki adja, akár a legrosszabb szövegét, ami a fiókban porosodik.
„Géza nagyon kedves volt, értőn figyelt a koncert alatt, és amikor vége lett, arcon csókolt, hátba veregetett, és mondta, másnap menjek fel hozzá.” A fiókból ugyan nem került elő semmi, azonban a konyhaasztalon elkészültek az első dalszövegek.
„Hasonló metódussal születtek a mi dalaink, mint a Cseh-Bereményi dalok. Többnyire a konyhában, de volt, hogy leugrottam hozzá a Balatonra és gyorsan megírtunk egy számot. Lehet tanulni a szövegírást, de úgy, ahogy Géza műveli, nem. Zsigerből kell, hogy jöjjön.” – mesélte Járai.
A közös munkából végül húsz dal született, melyből tíz került fel a most megjelenő hanganyagra.
„A legelső napon rögtön három dalt is írtunk, mindhárom ott van a lemezen. Született egy „Budapest” dal is, ami azért fontos számomra, mert Géza eddig négy dal írt ezzel a címmel, abból hármat Cseh Tamásnak. A negyediket én kaptam” – mondta Járai, aki elmondta, hogy az összes dal Gézáról szól. „Én csak egy „szócső” vagyok és szívesen magamra vállalom ezt megtisztelő terhet.
„Amikor Járai Márknak dalokat írtam, egyáltalán nem gondoltam Cseh Tamásra. Eszembe sem jutott összehasonlítgatni őket. A szövegeket Márk dallamai inspirálták. Egy másik ember, egy másik korszakban. Szóval, ez nem egy Cseh Tamás emléklemez. És miért "Összevissza tánc a világ"? Elég elolvasni a mostani híreket, a jelenlegi évtizedet így lehet jellemezni." -
fogalmazott Bereményi Géza.
A hanganyag a Berg Records gondozásában jelenik meg, producer Felcser Máté.
A hamarosan megjelenő vinyl, melynek érdekessége, hogy néhány dalszöveg eredeti kéziratának másolatát is tartalmazza, már előrendelhető az alábbi linken.
Fotók: Járai-Bereményi hivatalos