dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Dinnyés József: Nemzetmentők

Dinnyés József - Nemzetmentők

off off off off off
Album: nincs kép
Előadó: Dinnyés József
Album: Keressük!
Szövegírók: Dinnyés József
Zeneszerzők: Dinnyés József
Kiadó: Keressük!
Stílus: énekelt vers
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 1, összesen 2645 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Nemzetmentők

Mi lesz a megállított idő zászlóvivőivel,
A parancsolókkal, az engedelmesekkel,
Az elveket diktálókkal, a felolvasókkal,
Első sorban ülő kiváltságosokkal?
Majd jönnek az új agyafúrtak,
Nemzetmentő izmusok pásztorai,
Vigyáznak és felügyelnek.

Mi lesz a jólértesültek fensőbbségével,
A hatalmasok szószék-nélküliségével,
A törvényesen fosztogató osztogatókkal,
A teljesítmények megszállottaival?

Mi lesz az élre állított félrevezetettel,
A dísztribünt díszítő művészekkel,
Az elhivatott, fel-nem-kért tudatlanokkal,
A neked, nekem mindent a földön elosztókkal?

Mi lesz a suttogóktól lejáratott besúgottal,
A pártfegyelemmel megalázottal,
A végrehajtottal és a megfélemlítettel,
A sarokba szorított felemelkedettel?

Mi lesz a mámorral lefüggönyözött tehetetlennel,
A hitüktől eltérített istentelenekkel
A lánglelkűek összekormozott szívével,
A megsárgult, régen megírt költeménnyel?

Mi lesz a látszatdallal lázadást ordítókkal,
A sorok közé írt, meg nem értett gondolattal,
A külsőséggel feldíszített forradalmárral,
A gondolatrendőrség alkalmazottaival?

Mi lesz a szabadság és szeretet mértékegysége,
A becsületben bízó reménnyel,
A kultúrával, ebben a tönkretett hazában,
A felszabadult, boldog közép-Európában?

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Moriones albumcímadó dala a szeretetről és az újjászületésről szól

A közkedvelt Gen Z előadó és szerző, Moriones felfedi újabb dalát, mely egyben negyedik stúdiólemezének címadója és a produkció idei leglátványosabb koncertjének fantázianeve is. 


Moriones-dalszövegek itt.


A futball-világban is ismert, spanyol eredetű szó, a „remontada” az újjászületést, a sorsfordító győzelmet jelenti; Moriones számára még többet, hisz egy igazán személyes történet inspirálta. És hogy mi volt ez az esemény? Az a szövegvideóval megtámogatott szerzemény lejátszásakor kiderül.

 

Július 9-én izgalmas új irányt tűzött ki az újhullámos sztár, Moriones „rum” című, nyári slágerével, és ismét megbizonyosodhattunk arról, hogy nem nyúlt mellé a zenész, a rajongók továbbra is nagy szeretettel fogadják őt. A friss track jelenleg is a YouTube toplistájának egyikében szerepel tavalyi nagydobásával, az „EZ AZ ÁRA”-val együtt.

 

Moriones nem húzza tovább az idegszálainkat, most egy jelentőségteljes zenét oszt meg. Ebben eggyé olvad a nyár felhőtlen hangulata és az éjjeli sötétben olykor felerősödő melankólia is.

 



„Igazából a „remontada” az eddigi dalaim közül az egyik legtöbb érzelmemet hordozza, amitől kicsit tartottam is, de szükségem volt kiadni magamból. Az életünk alapját a szeretetnek kell adnia, amiért valóban hálásak lehetünk – és ami képes újra meg újra felemelni és újjászületni bennünk. 


A mély pillanatokból kell erőt merítenünk. Néha ezek a pillanatok úgy kapcsolódnak össze, hogy egyszerre érezzük bennük a múltat, a jelent, sőt, még a jövőt is”


– mondta el Moriones, aki szerint az élet kvintesszenciája abban rejlik, hogy minél több érzelmet tapasztaljunk, akár negatívat is.



 

Ez az egész attitűd és hangulat leköveti az előadó budapesti nagykoncertjét, melynek az eddigi teltházas bulik után ismét az Akvárium Klub szolgál helyszínéül októberben.


Fotók: Moriones

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás