dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
'i' kezdőbetűs előadók, összesen 126 db
Kiemelt előadók:
I Don't Know
I Love You
I'm Dorothy
I/O
iamyank
Ibbigang + gyuris
Iby
Ice Peak
Iceboyz
Icethunder
Icon
Ideas
Idegbohóc
Idegen
Ideges az Anyósod
Idióták
IdiotSide
Idol Eyed
Időgép
Időrablók
If I Lose My Mynd
Ifj. Malek Miklós
Ifjú Magyarok Egyesülete
Ifjúgárdisták
IFS
Igaz szavak
Iglódi Ferenc
IGNI
Ignite
Igor PRPC
Igricek
Ihász Gábor
II.félidő
Ikarus
Ikrek
Iksz Déé
iKzEm
Illegális Perverzió
Illés együttes
Illés Lajos
Illés Melinda
Illés Tibor
Illetve Zenekar
ILLusion
Illuzio
Illúzió krú
Illúziók
Imádok férjhez menni (zenés darab)
Imago Mundi
Imi Plaza
IMMI V
Imperfectum
Impresszió együttes
Impulzus
Imre Fia Imre
In A Blaze
In Diretta
Inaktív
Incidens
Incredible Double
Incze József
Indegoo
Indegoo Csaszy
Indian Joe Band
Indietak
INDIETAKE
Indigó utca
InDiretta
Indok
Indygo
Ineffable
Inferno Metalcore System
Infinity
Inflagranti
InFusion Trió
Infúzió
Inharmónia
Inkognító
InLife
Inna
Inner Din
Innergarden
Insane
Insect
Inside Sound feat. Rita
Insipid
Insomnia Inc.
Instant Groove
Instant zenekar
Integrál zenekar
Intermagyar
InterYou
Inti és a Pura Vida
Intim Torna Illegál
Intimfazonok
Invader
Invazio 84
IQ
Irgalmatlan Nővérek
Irie Maffia
Irie Maffia & Akkezdet Phiai
Irie Rocktrio
Irigy Hónaljmirigy
Iron Maidnem
Iron Weasel
Isky & Szkym
Ismeretlen
Ismerős Arcok
Isten háta mögött
Isten pénze (musical)
Isteni show (musical)
István a király
ISU
iSzKép
Iszkiri - Gyerekzenekar
Iszonyat
Itinera
ItsErikson
Itt járt Mátyás király - rockopera
Ív
Ivan
Ivan & The Parazol
Ivory Coast
Izis
Ízisz együttes
Izsmán Nelly
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Megjelent a magyar rock történetét bemutató képregény folytatása a ’80-as–’90-es évekről

A Magyar rocktörténet című képregény első részének megjelenése után a Petőfi Kulturális Ügynökség támogatásával a Képes Krónikák Kiadó elhozza a rockrajongóknak a folytatást a rendszerváltás előtti és az azt követő évtizedek zenei világáról, a korszak nagyjairól. A Magyar Zene Házában tartott május 7-i kötetbemutatón legendás zenészeink elevenítették meg ezt az időszakot, emellett megnyílt a Magyar rocktörténet művészeti vezetője, a fiatalon elhunyt Futaki Attila (1984-2024) életútját bemutató minikiállítás.



 

Az eseményen Demeter Szilárd, a Petőfi Kulturális Ügynökség vezérigazgatója beszédében köszönetet mondott a kiadónak, hogy felvállalta a hiánypótló kötet megjelentetésével járó munkát, és a fiatalon elhunyt Futaki Attiláról emlékezett meg. Úgy fogalmazott: „aki lapozgatja a könyvet soha ne feledje el, hogy volt egy olyan rocker, aki világhírű képregényrajzolóként beletette a lelkét ebbe a kötetbe.”



Demeter Szilárd

 

A rendezvény keretében a hazai rocktörténetről Hegyi György (Emil.Rulez) vezetésével Vincze Lilla (Napoleon Boulevard), Kalapács József (Pokolgép), Nagy Feró (Beatrice), valamint Müller Péter Sziámi (Kontroll Csoport, URH, Sziámi) beszélgetett. A kötetbemutató dedikálással, majd Nagy Feró és barátai akusztikus (unplugged) minikoncertjével ért véget.



 

A Magyar rocktörténet című képregény kiemelt célja, hogy bemutassa hazánk legnagyobb rockzenészeit és élő legendáit a magyar rockzene születésétől egészen a jelenkorig. A ’60-as, ’70-es éveket felvonultató, tavaly ősszel megjelent kötet után most itt a folytatás a ’80-as, ’90-es évek zenei ikonjaival. A képregény kreatív és egyben szórakoztató módon idézi fel a magyar rockzene emblematikus pillanatait és alakjait.




A kötet a nyolcvanas-kilencvenes évek legjelentősebb előadóit, többek közt az A. E. Bizottság, Bikini, Dinamit, VHK, Kontroll Csoport, URH, KFT CPg, Edda, Karthago, Első Emelet, Solaris, Pokolgép, Ossian, Akela, Bonanza Banzai, Quimby, Csókolom, PUF, Kispál és a Borz, Tankcsapda, Nyers, Kimnowak – és a hozzájuk kapcsolódó legendás zenészsztorikat a képregény műfajára jellemző sajátos, hol humoros-karikaturisztikus, hol realisztikusabb stílusban mutatja be.

 

A történetről


Pallaghy Karcsi, az első körben megismert közepesen tehetségtelen rockzenész feladja álmait, és beáll dolgozni a Magyar Hanglemezgyártó Vállalat és ezen keresztül a magyar popszakma urához, Erdős Péterhez. Feladata a tehetségek felkutatása és pályára állítása. Időközben úgy tűnik, viharos magánélete is révbe ér, a válás után újra megtalálja azt a nőt, akivel szívesen leélné az életét. A rendszerváltás azonban a kihasználható lehetőségek tárházát hozza, Karcsi régi barátjával önálló vállalkozásba kezd. Azonban az élet most sem kegyes hozzá, a középkorú férfiak családi, szerelmi, egészségügyi problémái őt is elérik. De a rockzene szeretete végigvonul főhősünk életén: megküzd a tehetségesnek tartott együttesekért a főnökeivel. Így – a munkáján keresztül – ellátogathatunk a leghíresebb koncerthelyszínekre, a fesztiválokra, a rockopera-bemutatókra, a búcsúkoncertekre és részesei lehetünk az új csillagok születésének.

 

Az esemény különleges alkalmat szolgáltatott arra, hogy megnyíljon a legismertebb magyar képregényrajzoló, Futaki Attila (1984-2024) életútját bemutató minikiállítás a Magyar Zene Háza könyvtárában. 


A tárlaton a nyilvánosság előtt korábbiakban be nem mutatott rajzok tekinthetőek meg Futaki Attila világszínvonalú életművéből.  Futaki képein a Spirál, Severed, Puskás és más nemzetközileg is híressé vált alkotások tűnnek fel, emellett a tárlat nyomtatásban eddig meg nem jelent rajzokkal egészül ki. 


A kiállítás május 8-tól a Magyar Zene Háza Könyvtárának nyitvatartási idejében látogatható.

 

A képregény arculatának kialakítása Futaki Attila munkái alapján jött létre, zenei téren a kötet szakmaiságáról újra Jávorszky Béla Szilárd gondoskodott, a borító tervezésében ezúttal is Cserkuti Dávid vett részt. A rajzos „rock-minilexikon” szövegét Kántor Mihály jegyzi, a képeket Haragos Péter és Felvidéki Miklós rajzolták.

 

A Magyar rocktörténet képregénysorozat megvásárolható a Libri, a Lira, a book24, valamint a kepeskronikak.hu webshopokban.

 

 

Fotók: Petőfi Kulturális Ügynökség