dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Napoleon Boulevard dalszövegei
42
Állatfarm
Állj elém!
Állok a hídon
Álmodtam csillagot
Álmunkra vigyáz
Aludj el a vállamon
Az élet szép
Az első nap
Azt hittem, szeretett
Bábel
Bicikli ég és föld között
Bomba
Búcsú nélkül
Burleszk
Búvárok, a partra!
Chaplin
Egyenlítői Magyar Afrika
Egyenlítői Magyar Afrika1
Egyenlítői Magyar Afrika2
Egyszer talán
Egyszer véget ér
Éjszakai műszak
Elfelejtesz, tudom
Elmegyünk a lábunkkal
Első bánat
Ember a vízben
Emelj magadhoz
Emlékkönyv
Érints meg
Európa visszavár
Fogd meg a kezem
Hiányzol nagyon
Hidd el, jönnek még jobb idők
Hungarovill
Indulni kell
Iván, ami megtörtént megtörtént
Játék
Jelentés az alagútból
Jelmezbál
Jelmezbál-
Jó lenne, ha jó lenne...
Jó reggelt, vietnám!
Júlia nem akar a földön járni
Julia Nem Akar A Földön Járni (Németül)
Kérlek, ne félj
Kezeket fel!
Kína
Körhinta
Legyetek jók, ha tudtok!
Lehajtott fejjel
Lovakat akarok rajzolni
Mária-öböl
Mariam
Még egyszer
Még nem hiszem
Menekülés Afrikából
Mennyből az angyal
Mennyei béke
Mér
Mi van velem?
Miért múlik el?
Milord
Modern tangó
Mondd el!
Ne szállj velem!
Ne szeress engem
Néha álmodj velem
Nem kell a rock and roll
Nem vagyok ellened
Öngyilkos szerelem
Pontosan, terv szerint
Rakétaszemek vigyáznak ránk
Rossz vagyok
Szállj el a hülye űrhajóddal
Szállj velem!
Szállj velem! (1986)
Szemtől szembe
Szép új világ
Szétszórt vagyok
Szomorú vasárnap
Tangó
Te nekem nem hiszel
Titkok kertje
Túró Rudolf
Tükörleány
Uram, segíts!
Üldözés
Vagy az élet volt kegyetlen...
Vallomás
Változz velem
Van -e élet a fridzider mögött
Van -e élet a fridzsider mögött?
Van, ami egyszer jó
Van, ami egyszer jó
Várj!
Védd magad!
Világfalu
Világfalu
Zombik vagyunk
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Pénz, lányok és egy kardiológus a hosszú rocksztárság titka Szabikeyz és Juhász Zoli duója szerint

Szívbeteg Szabikeyz, őszülő Juhász Zoli és a nagy Péterfy Bori-cameo: így droppolta „Kardiológus” című új dalát a 2025-ös Sávlekötő győztes páros a moszkvatér zenekarral kiegészülve. Mindeközben frissen bejelentették a fiúk, hogy élőben is megdobogtatják majd a szíveket novemberben a budapesti Akvárium Klubban, méghozzá duplakoncerten, Mehringer vendégeként. Részletek itt!

 

A „Kardiológus” zenéje a Szabikeyz x Juhász Zoli duóra jellemző módon egyszerre nosztalgikus és friss, míg mondanivalójában a végtelen szórakoztatás mellett diagnózis is a generációról, amely egyszerre szorong és röhög a saját bajain. A történetet ezúttal is a valóságból mintázta a csapat. 




Szabikeyz így mesélt róla: „Egy ominózus bulis este után a Kőbányai Zenei Stúdió titkárságán történt, hogy hirtelen hevesen kezdett verni a szívem, és tényleg azt hittem, meg fog állni. Ez hónapokig visszatérő érzés volt, amíg végül elmentem kardiológiára, ahol kiderült, hogy teljesen rendben van a szívem, csak sokat stresszelek.”

 

 

 

A dal végül egy moszkvatér koncert backstage-ében kapott lendületet, ahol Szabi – aki billentyűzik a formációban – és a frontember, Hanzséros Robi viccből arról beszéltek, hogy a rock­sztársághoz három dolog kell: „pénz, lányok és egy kardiológus.”

 

 

 

„Miután Szabi elküldte nekem a zenei alapot, elkezdtünk külön elmélkedni a dalról. Egy este alatt minden a helyére került: a szöveget egymás ötleteire építve írtuk, majd átjártuk a fő vokálokat. Innentől már csak egy lépés volt, hogy demózzunk a nyaralóban, és néhány napra rá megszületett a stúdióverzió is, ahol a vokálokat is felénekeltem” – mondta el Hanzséros Robi. 

 

Végezetül Juhász Zolival kiegészülve lett teljes a produkció és a felvétel. Zoli pedig azt is felfedte, miért is látható ősz hajjal a videóklipben.

 

„A klipben vénembernek lettem maszkírozva. Pár nappal a forgatás előtt töltöttem be a harmincat, és jókat nevettünk azon, hogy milyen gyorsan meglátszik ez rajtam. Azt hiszem, egészen ki vagyok békülve az öregedéssel, és vicces volt egy egész napot Máté Péter és Bródy János furcsa szerelemgyerekeként eltölteni.”

 

 

 

A Zseni Marci rendezte videóklip a popkulturális abszurd és a melankólia határán mozog. Az alkotók eredetileg szexi kardiológusos koncepciót terveztek, ám végül egy sötétebb, thrilleresebb irányt vettek. A klipben igazi végzet asszonyaként feltűnik Péterfy Bori is, aki még tovább fokozza a videó különleges atmoszféráját.


Fotók: Szabikeyz x Juhász Zoli

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás