dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Kocsis Tibor dalszövegei
Add Már Uram Az Esőt
Against all odds
Ain
Aki végül karjába zár
Az Első Villamos - Malek Andrea
Chuck Norris
Could it be magic
Egy életen át ( A DAL 2024)
Egyszerű szó
Élj úgy, ahogyan jó
Emlékkép
Ez az a perc! (km. Janicsák Veca)
Feeling good
Felfedeznék mindent!
Forgószél vár
Győztes Dal
Hagyjál!
Helló Budapest!
Hozd el a változást
I want to know what is love
I will talk and Hollywood will listen
If I had you
Irány az élet!
Kinek mondjam el vétkeimet
Lásd a csodát
Lebegés
Másolt kazetták
Meglepetés
Megtörik a jég
Mit ér egy hang?
Mit ér egy hang? (CD verzió)
Mondd meg bátran
Silent Night / Csendes éj
Soha már
Somebody to love
Sose hidd el
Szellemkép
Szerelem, gyere haza már!
Szükség van rád (A DAL 2023)
Tudod Ez Vagyok Én
Új Holnap
Under the bridge
Útvesztő
Valahol elrontottam
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

A Red Hot Chili Peppers bőgőse, Flea új szólóanyaggal jelentkezett

Flea, a Red Hot Chili Peppers legendás basszusgitárosa, hosszú szólócsendet követően jelentkezik új anyaggal.




Az A Plea-vel, az első Flea-szólódal 2012 óta, ma vált elérhetővé, egyben megjelent hozzá egy provokatívan kortárs és koncepcionálisan gazdag klip is, amelyet Clara Balzary rendezett.


A dalban Flea visszatér első hangszeréhez, a trombitához, miközben basszusgitáron és éneken is hallható. 




Az új anyag elkészítéséhez Flea modern jazz- és kísérleti zene világsztárokat gyűjtött maga köré


Vele zenél Anna Butterss, Jeff Parker, Deantoni Parks, Mauro Refosco, Rickey Washington és Vikram Devasthali. Chris Warren vokálosként csatlakozott és a dal producere, Josh Johnson emellett alt szaxofonon is közreműködik.

 

Az A Plea üzenete a szeretet, az összetartás és az emberi kapcsolatok fontosságát hangsúlyozza.

 



A dal szövege a világ megosztottságát tükrözi


„Vágyakozás egy túlvilági hely után, egy szeretetteljes helyre, ahol kifejezhetem a véleményem és önmagam lehetek. Mindig csak próbálok önmagam lenni. 


Nem érdekel a politika aktusa. Szerintem van egy sokkal magasabb, transzcendensebb hely, ahol érdemi párbeszéd folyhat, ami valóban segítheti az emberiséget, és segíthet mindannyiunknak harmonikusan és produktívan élni, egészséges módon a világ számára. Van egy hely, ahol találkozunk, és az a szeretet.”



 

A videóklip, amelyet Clara Balzary rendezett, lenyűgöző, kortárs, kifejező és koncepcionális. A koreográfiát Sadie Wilking jegyzi, amely nem a megszokott táncnyelvet követi, hanem vizuálisan, operatőri bravúrokkal és érzelmileg is mélyen átélhető élményt teremt, tökéletesen kiegészítve a dal társadalmi és kulturális üzenetét.

 

Ez a dal előfutára Flea 2026-ban megjelenő, új szólóalbumának a Nonesuch Records gondozásában. A további részletek a jövő év elején várható.



Fotók: Flea/Magneoton

Zenei kvíz ajánló - tedd próbára magad!

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás