dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Budai Ilona dalszövegei
A fényes nap immár elnyugodott
A jó lovas katonának de jól vagyon dolga / Sohase vétettem Szeged városának
A pávának három tolla aranyos
A Tiszát, a Dunát
De szeretnék az erdőbe fa lenni
Édesanyám, most vagyok szép időbe
Én kimennék kis kertembe
Esik eső, esik, szép csendesen esik, tavasz akar lenni / Jól van dolga a mostani huszárnak
Esik sz eső, ázik a heveder / Huszárgyerek, huszárgyerek szereti a táncot
Este későn megperdítik a dobot
Ezért a legényért
Felsütött a nap sugárja
Fényes csillag jaj, de sokat utazol
Ha bodor a borozdába
Ha felmegyek Kolozsvárra
Három piros kendőt veszek
Hej, csillag, csillag, szép hajnali csillag
Hogyha tudtad, hogy nem szeretsz szívedből
Isten áldja meg a magyart
Jaj pártám
Kádár Kata balladája (Muzsikás együttessel)
Katona vagyok én, ország őrizője / Fütyül a masina sej, haj, ki az állomásra
Kék ibolya, ha leszakajtanálak
Két fa között besütött a holdvilág
Kossuth Lajos azt üzente
Kossuth Lajos táborában / Gábor Áron rézágyúja fel van virágozva
Kölcsey Ferenc: Himnusz (részlet)
Lányom, lányom
Látom a szép eget
Le az úton szép csendesen
Márton Szép Ilona
Mit kíván a magyar nemzet - a 12 pont
Nekünk a legszebbik estét
Nincsen nékem egyéb bajom
Palóc népdalok: Süvít a szél, végighúzza a fákat / Nincsen széle a fekete kendőnek / Sárga rigómadár ne szállj fel a fára
Petőfi Sándor: Föltámadott a tenger
Petőfi Sándor: Nemzeti dal
Sárközi népdalok: Kerülik a kertek alját / Ütik a rézdobot
Sebes magyaros csujogatás
Sírjál, sírjál
Süvegemen nemzetiszín rózsa / Most szép lenni katonának
Szél hajtja a habot
Szennyes az én ingem, szennyes a gatyám is / Jön, jön, jön, jön, jön Kossuth, jön / Bécs várában sír a német, jaj
Szép Sárközbe híres legény a babám
Szépen veri az eső a virágot
Túl a vízen van egy malom
Uccu dárom, madárom
Új korába repedjen meg a csizmám
Vörösmarty Mihály: Szózat (részlet)
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Duett: zene és fényképezés címmel nyílt tablókiállítás a Magyar Nemzeti Múzeum kertjében

Két műfaj találkozását mutatja be a Duett: zene és fényképezés című tablókiállítás, amely kedden nyílt meg Budapesten az MNMKK Magyar Nemzeti Múzeum kertjében.



 


A Magyar Nemzeti Múzeum és a Magyar Zene Háza közösen rendezi meg a kiállítást, amelynek másik része a városligeti intézményben látható. A két helyszínen megrendezett tárlatok fényképeit a Magyar Nemzeti Múzeum Történeti Fényképtárának gyűjteményeiből válogatták. 


A Duett című kiállításban a zene és a fényképezés találkozik egymással

 

A két kifejezési forma egymással párbeszédet folytatva, formabontó módon mutatja be, ahogy a zenei élmények a fényképezés eszközei révén láthatóvá válnak.


A megszólaló zene betölti teret


Családi nappalit, hangversenytermet, rádióstúdiót, tánctermet, vendéglőt vagy akár egy városi teret, a képeken a zene, a zenélés és a hallgatás is képi formában jelenik meg.

 

Mindkét kiállítás azonos koncepció alapján jött létre


- A kiállítás archív felvételein zenei pillanatok, csend, harctér, polgári otthon és koncertek elevenednek meg. A pillanatfelvételek felidézik azt, hogy mi szólhatott ott és akkor. A néma képek a fantázia segítségével zenei élménnyé válnak - fogalmazott Bősze Ádám zenetörténész.


A kiállításon szereplő képek nem zenei hatást kívánnak kelteni a nézőben, nem a zenéből merítenek inspirációt, hanem a zenével töltött tereket nyitják meg előttünk, mindkét tárlatot különféle tértípusok mentén rendezték el.


Kilenc tértípus mentén mutat be archív felvételeket két hónapon keresztül

 

A szervezők olyan tereket kerestek, amelyek hangulatait és jelentéseit nagyban befolyásolta, hogy milyen zene szólt bennük és az, hogyan hatott az az ott lévőkre. Ezek a képek lehetőséget adnak arra, hogy kérdéseket tegyünk fel.

 

Az egyik képen a tizenhat éves Dohnányi Ernő látható édesapjával és más zenészek társaságában, egy másikon Cselényi József operaénekes otthonában a családjával, de Szabados György zongoraművész keze is felfedezhető az egyik archív felvételen zongorázás közben.


- Csellót készítő első világháborús katonák is megjelennek az egyik képen, de a kiállítás felvételei között feltűnik a Zeneakadémia tere is, amelyben "Clemens Krauss vezénylését képzelhetjük el, amint a Bécsi Operaház százfős énekkarát dirigálja a pesti közönség előtt" - mondta a kurátor.



 

Horn Márton, a Magyar Zene Háza intézményigazgatója beszédet mond a Duett: zene és fényképezés című tablókiállítás megnyitóján a Múzeumkertben 2025. október 7-én. A Magyar Nemzeti Múzeum és a Magyar Zene Háza közös kiállítása december 7-ig látogatható

Fotó: MTI/Hegedüs Róbert


Horn Márton, a Magyar Zene Háza intézményigazgatója szerint a képeket nézve megszólalhat bennünk a zene: olyan emlékek jönnek elő a gyerekkorból, a mindennapokból, amitől azt érezheti a néző, hogy a zene jelen van - hangsúlyozta.

 

Kiemelt kép: Duett: zene és fényképezés - Tablókiállítás a Múzeumkertben

A Duett: zene és fényképezés című tablókiállítás részlete a Múzeumkertben a megnyitó napján, 2025. október 7-én. A Magyar Nemzeti Múzeum és a Magyar Zene Háza közös kiállítása december 7-ig látogatható

Fotó: MTI/Hegedüs Róbert

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás