dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Péterfy Bori & Love Band dalszövegei
A légiós
A nap felé
A pénz miatt
After Hours
Ájultan fekszem veled (Álomszínész)
Aranykor
Az én szerelmem
Az utolsó farkas
Bosszúálló Rockandroll
Bűvös vadász
Csak egy ugrás
Csillagpor
Csináld jobban
Csobogás
Csodaidő (feat. Sena)
Délelőttök a kádba ?
Domino
Dühös Max és a Néma Lány feat. Henri Gonzo
Egészen közel
Egy
Ez a ház is ledőlhet
Ez az a Ház
Farkas
Fehér éjszakák
Fehérre festem az arcom
Fekete Párna
Felébredni egy szerelemből
Férfivadász (ft. Supernem)
Finn szám
Föld hívja Földet
Futás
Gonosz dobos
Hajnal
Hajolj bele a hajamba
Happy end
Helló, modern dizájn
Hideg láng
Hogyha katarzist okoztam
Húsz emelet
Játék
Jó reggelt Bori
Jó reggelt, Bori
Katapult
Kéket vagy a pirosat (ft. Saiid) - albumverzió
Keringő
Kettő
Ki tartja az égboltot föléd?
Kincstelen Andrea
Klímamenekült
Lakatlan sziget
Lassú kutya
Láva
Lula Luna
Macskanő
Maximális Extázis
Meteor
Mrs. Hannibal
Napba néző
Ne keresd az igazit, az én voltam
Nem ma
Noktürn (ft. Saiid)
Ópium
Oroszlán a hóban
Őrült ékszer
Ötszáz villám
Párnacsata
Porszem
Rész-egész
Soha többet ne mondd nekem hogy 3
Soha többet ne mondd nekem hogy három
Száraz gőz
Szárnyas majom
Száz fényév
Szédülés
Szélesvásznú
Szembogár
Szép halott
Szerelem [ A. E. Bizottság ]
Szikra (ft. Pándi Balázs)
Szívem gyorsabban ver
Szüret
Te vagy a veszély (feat. Hősök)
Téged nem
Tíz perc szerelem
Tombol a világ
Tűsarok
Újraélesztő
Üvegcipő
Válj köddé
Vámpír
Vigyázz
Zombi
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Pénz, lányok és egy kardiológus a hosszú rocksztárság titka Szabikeyz és Juhász Zoli duója szerint

Szívbeteg Szabikeyz, őszülő Juhász Zoli és a nagy Péterfy Bori-cameo: így droppolta „Kardiológus” című új dalát a 2025-ös Sávlekötő győztes páros a moszkvatér zenekarral kiegészülve. Mindeközben frissen bejelentették a fiúk, hogy élőben is megdobogtatják majd a szíveket novemberben a budapesti Akvárium Klubban, méghozzá duplakoncerten, Mehringer vendégeként. Részletek itt!

 

A „Kardiológus” zenéje a Szabikeyz x Juhász Zoli duóra jellemző módon egyszerre nosztalgikus és friss, míg mondanivalójában a végtelen szórakoztatás mellett diagnózis is a generációról, amely egyszerre szorong és röhög a saját bajain. A történetet ezúttal is a valóságból mintázta a csapat. 




Szabikeyz így mesélt róla: „Egy ominózus bulis este után a Kőbányai Zenei Stúdió titkárságán történt, hogy hirtelen hevesen kezdett verni a szívem, és tényleg azt hittem, meg fog állni. Ez hónapokig visszatérő érzés volt, amíg végül elmentem kardiológiára, ahol kiderült, hogy teljesen rendben van a szívem, csak sokat stresszelek.”

 

 

 

A dal végül egy moszkvatér koncert backstage-ében kapott lendületet, ahol Szabi – aki billentyűzik a formációban – és a frontember, Hanzséros Robi viccből arról beszéltek, hogy a rock­sztársághoz három dolog kell: „pénz, lányok és egy kardiológus.”

 

 

 

„Miután Szabi elküldte nekem a zenei alapot, elkezdtünk külön elmélkedni a dalról. Egy este alatt minden a helyére került: a szöveget egymás ötleteire építve írtuk, majd átjártuk a fő vokálokat. Innentől már csak egy lépés volt, hogy demózzunk a nyaralóban, és néhány napra rá megszületett a stúdióverzió is, ahol a vokálokat is felénekeltem” – mondta el Hanzséros Robi. 

 

Végezetül Juhász Zolival kiegészülve lett teljes a produkció és a felvétel. Zoli pedig azt is felfedte, miért is látható ősz hajjal a videóklipben.

 

„A klipben vénembernek lettem maszkírozva. Pár nappal a forgatás előtt töltöttem be a harmincat, és jókat nevettünk azon, hogy milyen gyorsan meglátszik ez rajtam. Azt hiszem, egészen ki vagyok békülve az öregedéssel, és vicces volt egy egész napot Máté Péter és Bródy János furcsa szerelemgyerekeként eltölteni.”

 

 

 

A Zseni Marci rendezte videóklip a popkulturális abszurd és a melankólia határán mozog. Az alkotók eredetileg szexi kardiológusos koncepciót terveztek, ám végül egy sötétebb, thrilleresebb irányt vettek. A klipben igazi végzet asszonyaként feltűnik Péterfy Bori is, aki még tovább fokozza a videó különleges atmoszféráját.


Fotók: Szabikeyz x Juhász Zoli

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás