dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Berentei Péter dalszövegei
A magam módján
Álmodj velem
Álom
Annyi baj legyen
Az ami van, sohase jó!
Az utolsó keringő (The Last Waltz)
Csak a dal
Csak félemberek voltunk
Édes kisfiam
Egy dallal búcsúzom
Egy forró éjszaka
Egy szép napon
Egyszer véget ér az út
Élj mindig és remélj
Ének az esőben
Ez az utolsó tánc
Ez majdnem szerelem volt
Ezen a széles világon
Fellángolt a szívem
Fellángolt újra a szívem
Frédi, az autó
Hadd legyek újra gyerek
Hány éjjel vártam
Hazafelé
Hinni kell
Hull az elsárgult levél
Jó éjt!
Kell, hogy várj
Két álmodozó
Köss egy sárga szalagot a tölgyfára
Köszönöm, hogy élsz
Maradj még
Margitsziget rózsái
Mást mond a szíved
Merci, Cherie
Micsoda nagyszerű dolog
Micsoda szédült érzés
Mindent a szerelemért
Mondd, gondolsz-e rám?
Most élsz
Múlnak a gyermekévek
Néha könnyű egy szó
Nem kérek mást
Nem lehet boldogságot venni
Nincsen annál csúnyább szó
Nyújtsd a két kezedet
Ott állsz az út végén
Szállj le a felhőkből
Szélmalom
Szeretem az embereket
Találkozás egy régi szerelemmel
Táncolj
Táncolj (Táncdalfesztivál 1992 Eger)
Táncoló hópihék
Téged nem felejtlek el
Túl a folyón, túl a hegyen
Úgy szeretném meghálálni
Valaki áttáncolt az életemen
Várlak még (Hosszú forró nyár)
Viszlát
Viszlát
Volt egyszer egy Vadnyugat
Volt egyszer egy vadnyugat
Y Viva Espana
Zene nélkül mit érek én
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Zanzibar és Rómeó Vérzik egy estén az Akvárium Klubban

Szó sincs retróról, de mindenképpen hangos időutazás a kétezres évek hazai könnyű-rock alapvetéseit egy színpadon látni.






A populárisabb Zanzibar nemrég múlt 25 éves, a vérbeli rock ’n roll brigád, vagyis a felvidéki Rómeó Vérzik pedig kereken három évtizedet ünnepelt novemberben. És bár a starttól mindkét csapat esetében évtizedek teltek el, tagok távoztak és érkeztek, gitárok törtek, meg aranylemezekkel telt meg a fal, egy valami nem változott: a zenéjük őszintesége.


- Nem vagyok az a típus, aki a múltba réved és azon töri a fejét, mit rontott el.. Soha nem függtünk senkitől, és ez adott nekünk igazi szabadságot 


- mondta a Rockstar Magazinnak a Rómeó Vérzik frontembere, Koppány, amikor arról kérdezték, lenne-e olyan 30 év távlatából, amit mai fejjel másképpen csinálna. 




Persze ha szabadságról meg hitelességről van szó, ahhoz Terecskei Ritáéknak is lesz pár szava, hiszen hiába változtak az idők az alakulásuk óta, ők az elmúlt – már több mint - negyed században kitartottak amellett az őszinte rockvonal mellett, amivel 1999 januárjában legendásan útnak indultak, hogy 


olyan slágerek adjanak a hazai könnyűzenének, mint az Igazi nevem, vagy az Ádám keresi Évát és a Szerelemről szó sem volt. 


Zanzibar-dalszövegek itt.


Nem csak nosztalgia várható, hanem ugrálós-éneklős rockbuli is készül


Már csak azért is, mert a Rómeó Vérzik Koppánya kis kényszerpihenője után az Akvárium színpadán tér vissza a fővárosba, hogy még az eddiginél is nagyobb energiával csapjon a húrok közé, legalább annyira pörgős nótákkal, mint 


Az Ördög, az Isten, az Élet és a Halál, a Keleti rock és roll, a Kiskakas pedig pláne, hogy nem maradhat le a setlist-ről.

 

Rómeó Vérzik-dalszövegek itt.


A két zenekar amúgy még sosem turnézott együtt, úgyhogy ez a mostani, március 7-i koncert igazi hazai rocktörténeti különlegességnek számít majd.

 


 

 

Kiemelt kép: Zanzibár

Zenei kvíz ajánló - tedd próbára magad!

Zeneszöveg kvíz

Adományozás