dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Katona Klári dalszövegei
A lány
A mesén is túl
A szerelmem voltál
A szív vissza nem üt
Ablak nincs az emberen
Ahogy mindenki
Akit szerettem
Álom, álom
Álom, mutasd meg nekem
Álomsziget
Amíg várok rád
Annyi mindent nem szerettem még
Az élet úgyis megy tovább
Az iskolatáska
Azt hittük...
Boldog dal
Bővízű forrás
Búcsú
Bújj el bánat
Csukd be az ajtót
Darabokra törted a szívem
Egy feladatod van
Egy fiú és egy lány
Egyszemélyes filmszínház
Egyszer minden véget ér
Egyszer volt...
Együtt érkezünk, együtt távozunk
Éjszakai üzenet
Elrepülhetsz már
Elvarázsolt éj
Én szeretlek
Esik a hó
Ez az utolsó
Ezt a nagy szerelmet tőled kaptam én
Fekete gyöngy
Feketehajú kis gimnazista voltál
Fiúk a térről
Gömbölyű dal
Ha a cipőm beszélni tudna
Ha néha tudnád
Ha szól az estharang
Hello
Hidd el
Himnusz a nyárhoz
Hogy lesz ebből szerelem?
Hogy lesz ebből szerelem? digipack
Hogyan szeresselek?
I. M. V. Viszockij
Igazán
Így jó
Iránytű
Itt marad velem a kérdés
Játék vagy harc
Játssz még
Képzeld el
Kettőben a fél
Kínai baba
Kíváncsi lennék rá
Könnyek nélkül
Könnyezem
Kötődés
Láthatnád...
Láthatod: boldog vagyok
Legyen ünnep
Mama
Még és már
Mégegyszer
Megint
Menni kell
Menthetetlen
Mesél a szemed
Miért fáj a szív?
Miért kell búcsúzni mindig
Miért ne?
Miért nem elég
Miért nem próbálod meg velem?
Mikor rád talál a hajnal
Minden nap szüless
Mindig az a perc a legszebb
Mindig, mindig
Mint a filmeken
Mondj igent
Most
Mozi
Nagy találkozás
Ne sírj
Neked
Neki így kellek még
Nélküled
Nem fogok szomorkodni érted
Nem hallod, üvöltök
Nincs ablak az emberen
Nincs szíved
Nyáridő
Oliver: Neki így kellek
Ólomkatona
Olyan messze van
Ő és én
Örökre szépek
Pillanat
Próbáld újra játszani
Rám találtál
Rámtaláltál
Savanyú a csokoládé
Segíts!
Semmit nem jelent
Sohasem kérlek
Sose bánd
Sose bánd digipack
Száll az éjen át
Szállj kék madár
Szegényes szabadság
Szeretni úgy kell
Szívemet dobom eléd
Szívtelen játék
Szomorú ősz
Tagadom én is
Talált álmok osztálya
Talált tárgyak osztálya
Talán
Te meg én
Titkos szobák szerelme
Tíz percet az évekből
Tizenhat éves volt és szőke
Tudom, tudom
Túl kevés
Tükörszoba
Úgy szeretném
Üres a világ
Üzenet ősszel
Valaki más
Vérpiros fátyol
Vigyázz rám
Vigyél el
Volt egy fiú és egy lány
Volt van lesz világ
Voltál, és nem vagy itt
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Pál Utcai Fiúk az Akváriumban: a zenekar a komfortzónán belül maradt, a hangzás kényelmetlen volt

A PUF túl az ezer-ötszázadik koncerten még mindig arra vágyik, hogy minél többször tudjon találkozni a közönségével.

 

 

Az Akvárium Klubban 2025. november 8-án koncertezett a Pál Utcai Fiúk. A PUF közönsége nagyrészt abból a korosztályból áll, amely a fénykorban is hűségesen követte a csapatot. Ez pedig a fővárosi koncert hangulatán is érzékelhető volt: különösebb tombolás nélküli, klasszikus buli-hangulat jellemezte az estét.

 

– A nyolcvanas években alakult Pál Utcai Fiúk Magyarország egyik legrégebben játszó alternatív rock zenekara. A csapat garázs-zenekarként, autodidakta módon kezdte el a zenélést, majd a rendszerváltás után már rendszeresen turnézott és sorban adta ki lemezeit. Népszerűségét többek között annak is köszönheti, hogy megalakulása óta folyamatosan koncertezik – szólt a beharangozó.

 

Pál Utcai Fiúk-dalszövegek itt.

 

A zenekar által tervezett nyolc órai kezdés úgy volt fél kilenc, ahogyan az az eseményben feltüntetésre került. Így már nem is tűnt annyira gigahosszúnak a koncert, ahogyan azt előzetesen ígértek, hiszen a másfél órás koncert átlagosnak számít.

 

A kényelmes dallista nem jelentett meglepetést, de nem is okozott csalódást

 

Leskovics Gábor ezt az estét is a tőle megszokott energiával vezetett végig. Leszámítva az új vagy kevésbé koncertfavorit dalokat, amelyeket nem vagy alig ismert a közönség. Lecsó az ilyen nóták végén köszönte, hogy meghallgattuk – ezt eléggé közönyösen tette és talán emiatt némiképp kiábrándítóan is hatott.

 

Félek, Jégkirálynő, Balatonszepezd, Szerelemharc, Milyen állat, Utolsó év, Nincs menedék, Hajsza, Csak úgy csinál, Nehéz idők, A bál – a legnagyobb kedvencek egy része tehát maradt el. 

 

Torz és fülsértő hangzás rontott a koncert élvezeti értékén

 

Az sem volt felemelő, hogy közel a teljes koncert alatt problémák voltak a hangzással. Talán rossz helyen álltunk, de az a sok ember körülöttünk, aki szintén többször is befogta a fülét, hogy tompítsa a fülsiketítő torzulást, nem tévedhetett ekkorát. Érdemes lett volna meghallgatni egy hangosítónak kívülről – és nem csak a hangpultból a koncertet. Sokat rontott az este élvezeti értékén a rossz hangzás – és ehhez nem kellett vájtfülűnek lenni.

 

A családos anyuka talán önnön fiatalságát kereste a Pál Utcai Fiúk koncertjén

 

A dallista nem hozott meglepetéseket. Ahogyan a zenei szleng mondja: korrektül letolták a bulit. Érdekesebb volt ennél a közönség összetétele. Nagyrészt abból a korosztályból állt, amely a zenekar fénykorában, a kilencvenes és kétezres években volt kamasz vagy fiatal felnőtt. És aki most már családosként éli újra fiatalságát. Így volt ezzel az előttem álló anyuka is (jegygyűrű), aki kissé már kapatos állapotban vonaglott és láthatóan igyekezett megtalálni fiatalkori énjét, s lelke mélyén azt a mámoros érzést, amelyet a húszas éveiben érzett a PUF koncertjén.

 

 

 

Fotó: Pál Utcai Fiúk FacebookAkvárium Klub

 

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás