


| Előadó: | B the first |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Garai Gergely Garai Máté |
|
Pély Barna |
|
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Rockabilly |
| Címkék: | Keressük! |

Azt mondtad szeretsz…
Van egy fából, aranyból és ezüstből készített láda
mélyen a föld alatt lezárva.
Nincs hozzá kulcs, ami nyitná.
Ez rólad és rólam szól.
Egy összetört szívről, és egy bolondról,
mert májusban te voltál az,
aki összetörte a szívem.
Ref.
Azt mondtad szeretsz,
Meg hogy belém vagy őrülve.
Én is ezt mondtam, bár nem egészen így értettem.
Gondoltál valaha úgy az életedre,
Hogy ez az egyetlen egy édenkert?
Ne dobd el ilyen gyorsan!
Csak ülj le, és vegyél egy mélyebb lélegzetet!
Mert, ez rólad és rólam szól.
Egy összetört szívről, és egy bolondról,
mert májusban én voltam az,
aki összetörte a szíved.
Ref.
Azt mondtad szeretsz,
Meg hogy belém vagy őrülve.
Én is ezt mondtam, bár nem egészen így értettem.
Az ismeretlen az ismeretlen,
Nem több, nem kevesebb,
De az élet egy játék,
Amit meg kell tanulni játszani,
És mi egyre jobban sakkozunk…..
Ref.
Azt mondtad szeretsz,
Meg hogy belém vagy őrülve.
Én is ezt mondtam, bár nem egészen így értettem.
Már nem az vagyok,
Akit magad mellett tarthatsz.
Mára olyan lettél, mint egy partra vetett bálna.
Eldöntheted, hogy visszaúszol a tengerbe,
Vagy vársz még valakire, aki majd megment,
….De az tutira nem én leszek!
Várjál csak másra, mert az biztos , hogy ez nem én leszek!



A BEAT először érkezik Budapestre, ami az ikonikus King Crimson zenekar ’80-as években született dalait állítja színpadra.
2026. július 15-én Steve Vai gitáros, a Tool dobosa Danny Carey és két eredeti King Crimson-tag Adrian Belew és Tony Levin kápráztatják el virtuóz játékukkal a magyar közönséget a Barba Negrában.
A King Crimson három semmi mással össze nem téveszthető hangzású albumot szállított a ’80-as években.
A Discipline, a Three of a Perfect Pair és a zenekar nevét is adó BEAT lemezek hagyatékát gondozza a szupercsapat, ami már évek óta járja a világot, hogy minél több ember tiszteleghessen a dalok előtt. Munkájuk gyümölcse, hogy már nemcsak az eredeti verzióban fellelhetőek a számok, hanem
az idén szeptemberben megjelent Live albumon majd 2 óráig hallhatja mindenki egyedi interpretációjukban is a számokat.
A BEAT nem egy szokványos tribute zenekar
Olyan, saját hangszerükön felejthetetlen alkotók játszanak benne, mint a gitáros legenda Steve Vai vagy a progresszív rockzene egyik legfontosabb zenekarának a dobosa, Danny Carey, aki Toolból lehet mindenkinek ismerős.
Nem véletlen, hogy a dalok így egészen egyedi ízt kapnak, a zenekar két eredeti tagja, Adrian Belew és Tony Levin egy új köntösben játszhatja el így azokat.
2024-ben 65 teltházas koncertet adtak Észak-Amerikában. 2026-ban pedig Európát járják be, nálunk zárják a 23 állomásos turnét.