


| Előadó: | Kontroll Csoport |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Hajnóczy Csaba Bárdos Deák Ágnes |
| Keressük a zeneszerzőt! | |
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

Haláos ez a szerelem
úgy kell ez
nagyon kell ez
énnekem
Ne mondd, hogy nem jó
ne mondd, hogy nem jó
Ne mondd, hogy más kell
Más kell
Naponta egyszer
naponta egyszer
naponta egyszer-kétszer
naponta egyszer-kétszer, négyszer-hétszer
naponta négyszer-hétszer
naponta négyszer-hétszer-nyolcszor-tízszer
naponta nyolcszor-tízszer
éjjel egyszer
éjjel egyszer
éjjel egyszer-kétszer, nyolcszor-tízszer
éjjel nyolcszor-tízszer
éjjel nyolcszor-tízszer
éjjel nyolcszor-tízszer



Elstartolt a 2026-os előadóművészeti támogatási időszak: összesen 3 milliárd forintos keretösszeggel nyílt meg a jövő évre szóló előadóművészeti támogatások igénylési lehetősége.
A tárca által meghirdetett felhívásra nyolc kategóriában jelentkezhetnek a Pest Vármegyei Kormányhivatal által hatósági nyilvántartásba vett előadóművészeti szervezetek, valamint a határon túli magyar előadóművészeti szervezetek is - olvasható a közleményben.
- Az elmúlt 15 évben 650 milliárd forintnyi kulturális fejlesztés valósult meg, és a kormány csak a kultúra területén további 850 milliárd forintnyi fejlesztést tervez
- közölte a Kulturális és Innovációs Minisztérium 2025. december 12-én.
A felhívás decemberi megjelenése lehetővé teszi, hogy a bírálatot követően a szervezetek a 2026-os évben minél korábban hozzájuthassanak a támogatásokhoz, és szakmai programjaikat időben, megalapozottan tervezhessék meg.
A felhívásban szereplő kategóriák
A vissza nem térítendő támogatás célja
A cél az, hogy a hazai és határon túli magyar előadóművészeti szféra számára megteremtse a sokszínű, minőségi és pozitív alkotói körülményeket.
A támogatási konstrukció küldetése
Az igénybejelentés a Nemzeti Kulturális Támogatáskezelő honlapján jelenik meg.
Az igények beadásának határideje december 23-án 12 óra.
Kiemelt kép: illusztráció/Freepik