


| Előadó: | Felföldi Anikó |
|---|---|
| Album: | Táncdalok |
| Megjelenés: | 1960 |
| Hossz: | 2:41 |
| Szövegírók: |
Hajnal István |
|
Schamburg Pál |
|
| Kiadó: | Hungaroton - Qualiton |
| Stílus: | táncdal |
| Címkék: | Keressük! |

Piknik.
Ha jöttök, akkor lesztek is.
Piknik.
Ha hoztok, akkor esztek is.
Piknik,
Halat, vadat, s mi jó falat.
Piknik.
Így nagyszerű a hangulat
szombaton este nálunk
kezdetben pontosan nyolckor.
Piknik.
Majd lesz sok édes meggylikőr.
Piknik.
És szendvicsek és mennyi sör
Piknik.
Én ezt hozok, te azt hozol.
Piknik.
Nálunk nem unatkozol,
szombaton este várunk
kezdetben pontosan nyolckor.
Bár csak inni, enni, mást se tenni,
nem, nem, a műsor végig nem ez lesz.
Hiszen majd áll a bál a nagyszobában,
tánc, tánc, mert rengeteg lemez lesz.
Piknik.
Itt minden vágyad teljesül.
Piknik.
Mert minden táncra sor kerül.
Piknik.
Dobd félre hát a szőnyeget!
Piknik.
A táncolóknak adj helyet!
Egy percig meg nem állunk,
legfeljebb hajnali nyolckor.
Piknik.
Itt minden vágyad teljesül.
Piknik.
Mert minden táncra sor kerül.
Piknik.
Dobd félre hát a szőnyeget!
Piknik.
A táncolóknak adj helyet!
Egy percig meg nem állunk,
legfeljebb hajnali nyolckor.
Mindenki csak erre vár.
Babona nincs itt.
Jaj, de jó a piknik!



2027. január 30-án az MVM Dome színpadán mutatja be Geszti Péter eddigi legnagyobb szabású koncert produkcióját, a POPTIMISTA SHOW-t.
Az új show Geszti legfrissebb zenei korszakát foglalja össze: disco, funk és rap találkozik pozitív energiával, új dalokkal és korszakos slágerekkel, egy látványos, nagyszabású produkcióban.
A Geszti Péterhez kapcsolódó dalszövegek itt.
A POPTIMISTA nem nosztalgiaest. Bár Geszti hamarosan megjelenő, POPTIMISTA című albumának dalai a hetvenes–nyolcvanas évek ropogós disco és funky világából merítenek, a szövegek és az üzenet nagyon is a jelenről szólnak.
Ez a zenei világ nem visszafelé néz, hanem előre: felszabadító, táncos, közösségi élményt kínál egy olyan korszakban, amikor erre különösen nagy szükség van.
A koncert különleges jelentőséggel bír azok számára is, akik ott voltak a dupla telt házas Geszti Sixty Aréna show-n. Az a produkció mérföldkő volt Geszti koncertjeinek történetében; a POPTIMISTA SHOW erre az élményre épít, de nem ismétel – hanem emeli a tétet. Nagyobb térben, új zenei anyaggal, új vizuális koncepcióval viszi tovább azt a közösségi energiát, amely a Sixty koncerteket jellemezte.
A POPTIMISTA SHOW középpontjában a tánc, a felszabadulás és az együttlét áll. Akár a tánctéren, akár ülve, énekelve kapcsolódik be a közönség, az este közös élménnyé válik. Geszti koncertje egyszerre szól az új dalokról és azokról a slágerekről, amelyek generációk számára váltak meghatározóvá – új hangzásban, új lendülettel.
„A POPTIMISTA számomra nem csak egy koncert cím, hanem egy döntés.
Döntés amellett, hogy ebben a zavaros, bizonytalan világban nem bezárkózunk, hanem nyitunk egymás felé, a pozitív gondolkodás felé, a popzene erejével.
Ez a show arról szól, hogy együtt, zenével, tánccal és humorral visszavesszük azt az energiát, amit a hétköznapok gyakran el akarnak venni tőlünk.” - Geszti Péter
„A diszkózene nem póz volt, hanem felszabadított minket, amikor táncba vitt.
Engem ez érdekel: hogyan lehet ezt az egyszerű életigenlést újra megszólaltatni, mai szövegekkel, mai dalokkal. Ezért mondom, hogy nekem a poptimizmus nem retro – ez a holnap nosztalgiája.” - Geszti Péter