dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Komonyi Zsuzsa: Mindenkit érhet szerelem

Komonyi Zsuzsa - Mindenkit érhet szerelem

off off off off off
Első
Előadó: Komonyi Zsuzsa
Album: Első
Megjelenés: 2006
Hossz: 3:26
Szövegírók: Keressük a szövegírót!
Zeneszerzők: Auth Ede
Kiadó: Kadencia
Stílus: Pop
Címkék: feldolgozás [+]
Megtekintve: Ma 2, összesen 3110 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Mindenkit érhet szerelem

Igyekszem korán haza jutni,
Úgy, mint eddig.
Igyekszem korán elaludni,
Úgy, mint eddig.
De nem jön álom a szememre,
Úgy, mint eddig.
Mert így nem szerettem eddig senkit még.

Mindenkit érhet szerelem,
Amióta világ a világ.
Nem ússzuk meg, csak kevesen,
A szép romantikát.

Mindenkit érhet üröm is,
És némi csalódás,
Mindenkit érhet szerelem,
Mért én lennék más?

Lá-lá-lá...

Mindenkit érhet üröm is,
És némi csalódás,
Mindenkit érhet szerelem,
Mért én lennék más?

Magamhoz térni próbálok,
Úgy, mint eddig.
Nélküled élni próbálok én,
De meddig.
Hiába minden, semmi nem megy
Úgy, mint eddig.
Mert így nem szerettem eddig senkit még.

Mindenkit érhet szerelem,
Amióta világ a világ.
Nem ússzuk meg, csak kevesen,
A szép romantikát.

Mindenkit érhet üröm is,
És némi csalódás,
Mindenkit érhet szerelem,
Mért én lennék más?

Lá-lá-lá...

Mindenkit érhet üröm is,
És némi csalódás,
Mindenkit érhet szerelem,
Mért én lennék más?

Én sem vagyok más,
Hát mért én lennék más?!

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Ismét Fringe tehetségkutatót indít a Magyar Zene Háza

Hobbi- és utcazenészeknek, valamint zeneiskoláknak, zenei alkotóműhelyeknek ad lehetőséget fellépésre idei Fringe felhívásával a Magyar Zene Háza.

 

Az intézmény kiemelt céljának tekinti a zenei tehetségek támogatását, a zenélés népszerűsítését kortól és zenei háttértől függetlenül.


A kiválasztott hobbizenei formációk a Zene Háza szabadtéri színpadán, az utcazenészek az épület egyéb külső tereiben (ZeneKert terasz, Trilla terasz) léphetnek fel. 


A zeneiskolák és zenei alkotóműhelyek fellépői számára a Ház előcsarnokában lesz lehetőség a bemutatkozásra. 


A három kategória legjobbjait a kiválasztási szempontok szerint idén is a Zene Háza szakmai csapatából és külső szerkesztőkből álló zsűri választja ki.

 

A jövő zenészei program kategóriára zeneiskolák, zenei alkotóműhelyek vagy közösségek jelentkezését várják.


A kiválasztott jelentkezők a Zene Háza beltéri közönségforgalmi tereiben, 2025 október - 2026 május hónapokban, hétköznap délutánonként, legfeljebb 45 perces műsorral mutathatják be az iskola, alkotóműhely vagy közösség legtehetségesebb ifjú zenészeinek produkcióit.



Fotó: Magyar Zene Háza

 

A Színpadra fel! programsorozatra kezdő és hobbi zenei formációk (zenekarok, vokális együttesek, vegyes formációk) jelentkezését várják, eredeti műsortervvel, műfajtól függetlenül, legyen a produkció akár pop-, klasszikus, elektronikus koncert, dalest, zenei performansz vagy családi program.


A kiválasztott jelentkezők a Zene Háza szabadtéri színpadán májustól szeptemberig, nyári estéken, formációnként legfeljebb 45-50 perces műsorral, párosával (két formáció/alkalom) kerülnek a nyári programba.

 

A Le a kalappal! kültéri, legkötetlenebb sorozat az utcazenészeket szólítja meg


A Zene Háza kültéri program-alkalmain utcai produkcióknak vagy legfeljebb háromfős, szóló-duó-trió zenei formációknak biztosít fellépési lehetőséget. 


A kiválasztott jelentkezők tavasztól őszig egy hétvégi délutánon és koraestén a Zene Háza külső környezetét, a Városliget parkját színesíthetik egy hosszabb, kilencvenperces, de akár háromszor harminc vagy kétszer negyvenöt perces ismétlődő műsorral.

 

A Fringe felhívásra bármely érvényesen működő szervezet, adószámmal rendelkező jogi személy vagy egyéni vállalkozó jelentkezhet. A jelentkezési lapot március 2. vasárnap éjfélig lehet kitölteni ezen a linken.


A Zene Háza szerkesztőcsapata a tavaly indított Fringe-program keretében mostantól minden évben kiválaszt egy Fringe-fellépőt az azt megelőző évből, amely produkciónak a Színpadra fel! díjat adja. A díj odaítélésével célja, hogy teret adjon színvonalas produkcióknak, ösztönözze a hobbizenekarokat a zenélésre és bátorítsa őket a jelentkezésre.

 

A 2024-ben bemutatott Fringe-produkciók közül a Zene Háza szerkesztőcsapata a Színpadra fel! díjat az első alkalommal a Várhegyutca Zenekarnak ítéli.


Kiemelt kép: illusztráció/Freepik

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás