dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Komonyi Zsuzsa: Banális törénet

Komonyi Zsuzsa - Banális törénet

off off off off off
Néha szeretni annyira fáj
Előadó: Komonyi Zsuzsa
Album: Néha szeretni annyira fáj
Megjelenés: 2008
Hossz: 4:00
Szövegírók: Hatvani Emese
Pásztor László
Bardóczi Gyula
Jakab György
Zeneszerzők: Hatvani Emese
Pásztor László
Bardóczi Gyula
Jakab György
Kiadó: Producer's Kft.
Stílus: Synth-pop
Címkék: feldolgozás [+]
Megtekintve: Ma 5, összesen 3412 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Banális törénet

Banális történet tizenévesen,
Meglátni s megszeretni, ugye van ilyen,
A mozgólépcsőn felfelé mentem,
Ő meg lefelé jött,
Minden nap rám mosolygott, így kezdődött.

Gyere hát, gyere velem,
Táncolni hív a szerelem, ne félj
Ölelj át és kész, nem lesz nehéz,
Gyere hát, gyere velem,
Olyan sokat jelentessz nekem,
Ölelj át és kész, nem lesz nehéz.

Banális történet tizenévesen,
Egymásba bonyolódtunk, ugye van ilyen
Lehet, hogy nem lesz semmi belőle,
Mégis boldog vagyok,
Ha tudnám kiszínezném én a világot.

Gyere hát, gyere velem,
Táncolni hív a szerelem, ne félj
Ölelj át és kész, nem lesz nehéz,
Gyere hát, gyere velem,
Olyan sokat jelentessz nekem,
Ölelj át és kész, nem lesz nehéz.

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

A Sex Pistols frontembere, Johnny Rotten a Public Image Ltd élén koncertezik Budapesten

A posztpunk egyik legmeghatározóbb és leginnovatívabb zenekara, John Lydon Public Image Ltd-je (PiL) 2026 tavaszán Budapestre érkezik. 






A kultikus együttes május 20-án ad koncertet a Dürer Kertben, 15 évvel első magyarországi koncertje után, a hatalmas sikerrel futó This Is Not The Last Tour nevet viselő körút részeként.


A koncert igazi zenei mérföldkőnek ígérkezik


John Lydon, - vagy ahogy a világ leginkább ismeri Johnny Rotten - a Sex Pistols frontembereként írt zenetörténelmet, majd a PiL élén újradefiniálta a posztpunk műfaját. A banda több mint négy évtizedes fennállása alatt öt Top 20 kislemezt és öt Top 20 albumot jegyzett az Egyesült Királyságban, egyedi hangzásuk a rockot, a dance-t, a folkot, a popot és a dubot ötvözi, ami több generációra volt hatással, zenészek ezreit inspirálta.


Az 1978-ban alakult formáció 1992-ben hosszabb szünetre vonult, majd 2009-ben megújult lendülettel tért vissza, és ismét sorra szállította a dalokat. Újjáalakulásuk óta három nagy kritikai sikert arató albumot jelentettek meg: This is PiL (2012), What The World Needs Now… (2015) és a legfrissebb, 2023-as End of World, amely tovább színesíti Lydon széles diszkográfiáját, a PiL életművet pedig immár 11 lemezesre bővíti.


John Lydon 2023-ban elveszítette feleségét Norát, valamint menedzserét és barátját John Rambo Stevenst, ezután sokáig úgy gondolta, hogy a turnézás számára véget ért, nem szeretne többet színpadra állni. 




A közönség szeretete azonban szerencsére meggyőzte


Hiba volna abbahagyni. Nem maradtak így el a koncertek és a frontember bevallása szerint a mostani turnén a Public Image Ltd maximális fordulatszámon pörög, és miután a nyár folyamán a zenekar történetének legjobb koncertjeit adták, „nagyon várják, hogy mindenki Rotten karácsonyt és új évet kapjon tőlük ajándékba.”

 

A most bejelentett budapesti koncert ritka lehetőség a hazai közönség számáraa


Kivételes alkalom arra, hogy a magyarországi rajongók élőben lássák a legendás brit csapatot, amely eddig mindössze egyszer, 2010-ben járt Budapesten. Majd ötvenéves pályafutások során így másodjára lesz lehetősége a hazai közönségnek a világ egyik legismertebb punk legendájának energiáját élőben is megtapasztalni május 20-án, a Dürer Kertben. A punk ünnepre a jegyértékesítés december 3-án, 11 órakor indul.

 

 



Fotók: Public Image Ltd/Live Nation Magyarország

Zenei kvíz ajánló - tedd próbára magad!

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás