


| Előadó: | Morfium |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Csorba Lajos Kerek Tamás |
| Keressük a zeneszerzőt! | |
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

A fény melegét, az éj hidegét át kell élnem
Az út elején a múlt menedék, azt kell néznem
Még nem elég, a lét peremén mit sem számít
A vereség, sok ezer év meg nem állít
Ha megtagadom, a nagy hatalom félreállít
Így szabadon nincs alakom, a szél kiszárít
Hol zavarom, felkavarom megnyugvásod
Ha úgy akarom, eltakarom pillantásod
Utánam még most is vánszorog az éj
Előttem a szakadék sötét és mély
Felettem a vihar borús, komor
Bennem az érzés mindent elsodor
Halvány emlék álmodban, látszódik árnyam
Belőlem nőtt démonok letépik szárnyam
Testem lesz a börtönöm
Megnyugvás
Kihez szól az utolsó pillantás
Utánam még most is égnek a városok
Előttem a sötétben ősi harcosok
Felettem a szél
Nyugalmat ígér
Bennem a vér
Kinek mennyit ér?


Hosszú idő után újra összeállt Diaz és Mentha: megjelent a Méreg, a duó friss dala, amely a 2010-es években megismert közös munkák (Nélküled, A part) után új fejezetet nyit a történetükben.
A Méreg az elmúlt évek megpróbáltatásaira, belső vívódásaira reflektál: ugyanakkor nem csak a veszteségekről szól, hanem arról az állapotról, amikor az ember azt érzi, hogy nincs a jó úton, de ezt még magának sem meri bevallani. A belső én ilyenkor szinte ordít, hogy valami nem oké, de ezt sokszor nem halljuk meg - a refrén is erre a felismerésre reflektál.
„Sokszor vannak olyan pillanatok, amikor úgy érezzük, senki nem ért meg minket, pedig jó lenne, ha valaki mélyre látna és meglátná, mi a bajunk. Közben ezeknek a dolgoknak a nagy részét végül magunkban kell helyretennünk”
- meséli a dalról Diaz. A Méreg hangulatában melankolikus és mély, ugyanakkor fontos volt, hogy reményt is adjon: „Szerettem volna, ha azt éreznék az emberek, hogy nincsenek egyedül.”
A zene és a szöveg megírásán túl a videoklip is teljes egészében self made módon készült. A Kanári-szigeteken, Tenerifén forgatott anyagról Mentha így mesélt: „Ez egy régi történet köztünk Diazzal, mindig ott volt a levegőben, hogy egyszer újra csinálunk valamit. Most jött el az ideje”. A videót stáb nélkül forgatták le, minden külső segítség nélkül, ami tudatos döntés volt: "A videót teljes egészében mi készítettük - gyakorlatilag én forgattam az anyagot, stáb nélkül. Itthon nem találtunk olyan helyszínt, ami azt éreztük, hogy passzolt volna a dal hangulatához. Az óceán, a fekete homokos tengerpart és a Teide látványa viszont mind erősen rezonált a Méreg világával” - teszi hozzá.
A Diaz-Mentha együttműködés nem érinti sem a Wellhello, sem a Hősök működését: mindkét formáció továbbra is aktív, a Méreg egy különálló projekt eredménye.
Fotó: DiazMentha