


| Előadó: | Age of Nemesis |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Fábián Zoltán Nagy György Thorday Ákos Pethe György Szerecsen Mihály |
|
Fábián Zoltán |
|
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

There' s no sin on this earth
Witch we don' t cart around
The first temptation happened long ago
Sensing the mood of our lord
Ready to abortWe know that
this is the final straw
There' s no hope, our punishment was
life here on earth
There' s no time to go and say a final word
Dark night bird a 'soaring in the scarlet sky
Clawing wounds everywhere it flies
Rain and wind reproaching, tharshing
down from high
Thunder clapping in the dark of night
We know that it' s over,
now there' s no more hope
We' re all scared as we drink one
last final toast
Looking to theheavens, standing here forlorn
This dying world awaits a lethal, deadly storm.
The quiet before the storm, fatal powers dawn
Our mouths just cannot speak,
our hearts all miss a beat
Awaiting the final moment, our souls bear
a thousand rodents
Watching for the straw that pierces and tears
our souls to pieces
No pain, it burns and maims!
No pain, we' re to blame!
Feel the scorn of the final dawn,
the lightning bolts of the fatal storm
Almost all perished here last night
But standing side-by-side
The last example of human life
They must start a new-sell
Waking now from their spell
Everything must strart again from down in hell...



Szó sincs retróról, de mindenképpen hangos időutazás a kétezres évek hazai könnyű-rock alapvetéseit egy színpadon látni.
A populárisabb Zanzibar nemrég múlt 25 éves, a vérbeli rock ’n roll brigád, vagyis a felvidéki Rómeó Vérzik pedig kereken három évtizedet ünnepelt novemberben. És bár a starttól mindkét csapat esetében évtizedek teltek el, tagok távoztak és érkeztek, gitárok törtek, meg aranylemezekkel telt meg a fal, egy valami nem változott: a zenéjük őszintesége.
- Nem vagyok az a típus, aki a múltba réved és azon töri a fejét, mit rontott el.. Soha nem függtünk senkitől, és ez adott nekünk igazi szabadságot
- mondta a Rockstar Magazinnak a Rómeó Vérzik frontembere, Koppány, amikor arról kérdezték, lenne-e olyan 30 év távlatából, amit mai fejjel másképpen csinálna.
Persze ha szabadságról meg hitelességről van szó, ahhoz Terecskei Ritáéknak is lesz pár szava, hiszen hiába változtak az idők az alakulásuk óta, ők az elmúlt – már több mint - negyed században kitartottak amellett az őszinte rockvonal mellett, amivel 1999 januárjában legendásan útnak indultak, hogy
olyan slágerek adjanak a hazai könnyűzenének, mint az Igazi nevem, vagy az Ádám keresi Évát és a Szerelemről szó sem volt.
Nem csak nosztalgia várható, hanem ugrálós-éneklős rockbuli is készül
Már csak azért is, mert a Rómeó Vérzik Koppánya kis kényszerpihenője után az Akvárium színpadán tér vissza a fővárosba, hogy még az eddiginél is nagyobb energiával csapjon a húrok közé, legalább annyira pörgős nótákkal, mint
Az Ördög, az Isten, az Élet és a Halál, a Keleti rock és roll, a Kiskakas pedig pláne, hogy nem maradhat le a setlist-ről.
A két zenekar amúgy még sosem turnézott együtt, úgyhogy ez a mostani, március 7-i koncert igazi hazai rocktörténeti különlegességnek számít majd.