


| Előadó: | Brigád |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Szakonyi Balázs |
| Keressük a zeneszerzőt! | |
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

Nem értem mit akarsz tőlem
Itt állok derékba törten
Folyton a végét várom
Jöhetne már az álom
Tudod, hogy mit akarok édes
Az én türelmem is véges
Nem osztok neked már több lapot
Neked már többet nem adhatok
Érted gürcölök, baszd meg,
Hogy legyen mit enned
Hogy legyen még ennél is jobb kedved
Érted harcolok, baszd meg
Hogy legyen mit enned
És nem is kéne már olyan sokat tenned
Csak azt kell tenned
Csak észrevenned
Hogy nem maradt már semmi hála benned
Nem futok el előled
Elegem van belőled
Hiába harcolsz kedvesem
Nélkülem nem vagy senki sem
Nincsen időm félni
Mert nem hagysz bébi élni
Próbálkozhatok bármivel
Te elmennél úgyis bárkivel


Nyolc év után jelentkezik hivatalos nagylemezzel a kilencvenes évek ikonikus magyar punk zenekara, a C.A.F.B..
A 14 dalt tartalmazó “Memorandum” ráadásul fizikai formában kizárólag bakeliten érkezik, de persze a korszellemnek engedve a megjelenés napjától, december 8. hétfőtől digitálisan is elérhető a jól ismert streaming felületeken.
A régóta várt korong egyik trackjéhez, a „Mr Molotov”-hoz készült klip is debütál
A videó külön érdekessége, hogy élőszereplős mozi helyett ezúttal egy rajzolt világban kelti életre az amúgy sajnos nagyon is aktuális dalt –
az ezredforduló képregény aranykorának hangulatát idéző cartoon-moziért pedig Mester Csaba és a korai Black-Out Andrics Lacija mellett producerként az ős-Tankcsapda egyik alapítója, Tóth-Laboncz Attila, vagyis "Labi" felel – az ő neve manapság a reneszánszát élő képregényekkel hasító "Master-Lab Comics"-hoz kötődik leginkább.
Persze, ha egyszer bejelentkezik a Seattle-ben élő frontembere miatt csak évi egy hazai fellépést vállaló csapat, akkor nem hagyják a közönségüket meglepetések nélkül.
Nem kis elismerés ugyanis, hogy a Trottel Records gondozásában, ugyancsak LP formátumban megjelent “Nem Az A Punk, Aki... vol.2” válogatásalbumon is helyet kapott három, 1993-ban, a punk hőskor kellős közepén rögzített C.A.F.B. nóta is.
Szakácsi Gábor zenekara amúgy legközelebb 2026. március 7-én, szombaton lép újra színpadra itthon, a budapesti Dürer Kert „Retro punk buli” elnevezésű fesztiválján.
Fotók: C.A.F.B.