dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Flood In The Desert: Világok harca

Flood In The Desert - Világok harca

off off off off off
Album: nincs kép
Előadó: Flood In The Desert
Album: Keressük!
Szövegírók: Bagó Dániel
Fehér Zsolt
Zeneszerzők: Keressük a zeneszerzőt!
Kiadó: Keressük!
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 1, összesen 4241 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Világok harca

Hideg űrből rideg lények irigyen nézték túl sok éven át
Hogy miképp élünk, s mitől félünk, ki az, ki számunkra a jó barát
Idegen élet vette célba az ember földi vagyonát
És eljött a nap, mikor senki sem számított rá, összecsapott két világ

Félelemnek jeges marka szorítja a szívedet
Menekülve a halál elől mentenéd az életed
De rá kell ébredj, nem bújhatsz el, egyedül semmit nem tehetsz
Hát nézz szembe az ellenséggel, és harcolj, harcolj, hogy szabad lehess

Mert mikor a lét a tét, s a túlélésért küzdenél
Nem maradhatsz egymagad, mert a két világból egy marad

Küzdj, ne félj, soha ne add fel, ne add fel
Bízz, remélj, hited ne hagyd el, ne hagyd el
Ha világodat más is akarja, és sorsodat a markában tartja
A győzelem majd azon dől el, hogy érte mit teszel

Óh, hova tűnt, hol az ég? Nézd, a porfelhő elfedte rég!
Betakar a hamu, vér, az ember élet nem ennyit ér
Van remény, ha elhiszed: együtt legyőzzük a végzetet
Védjük meg az életet! Veled többé már nem félek

Mert mikor a lét a tét, s a túlélésért küzdenél
Nem maradhatsz egymagad, mert a végén csakis egy marad

Küzdj, ne félj, soha ne add fel, ne add fel
Bízz, remélj, hited ne hagyd el, ne hagyd el
Ha világodat más is akarja, és sorsodat a markában tartja
Úgy dől el a küzdelem, hogy tiéd a győzelem

Ha mindezt elhiszed, hát jól teszed
Mert eljön majd a nap, mikor e két világ valóban összecsap

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Bereményi Géza írta Járai Márk első szólóalbumának dalszövegeit

Január 25-én, Bereményi Géza 80. születésnapja alkalmából jelenik meg a Spotify-on Járai Márk első szólóalbuma, az Összevissza tánc a világ. 




Járai zenéi és Bereményi szövegei – akár a Cseh-Bereményi dalok – javarészt egy konyhaasztalon íródtak eggyé, és a 2019-ben indult közös alkotói folyamat most érett meg a megjelenésre. A streaming közzététel után pedig hamarosan vinylen is hallhatóak lesznek a Járai-Bereményi szerzemények, a Berg Records gondozásában.

 

„Cseh Tamás-estre készültem a Hadikba. Rengeteget készültem a koncertre. Elmentem az Iskola utcába, ahol Cseh Tamás és Bereményi Géza lakott, álldogáltam a kapualjban, beültem a törzshelyükre, az Isolabellába, és közben hallgattam a dalokat. Teljesen átszellemültem, két hónapig Cseh-Bereményi-ködben éltem, még beszédtechnikát is tanultam, hogy az átkötő prózai részek jobban menjenek” – mesélte Járai Márk. 


„Bereményi Géza jön, meglepetésvendégnek. Akkor nagyon betojtam.” - emlékezett vissza Járai Márk a koncert napjának reggelére, amikor a szervező, Juhász Anna felhívta őt.


Járai akkor már hosszú ideje szerette volna, ha Bereményi neki adja, akár a legrosszabb szövegét, ami a fiókban porosodik. 


„Géza nagyon kedves volt, értőn figyelt a koncert alatt, és amikor vége lett, arcon csókolt, hátba veregetett, és mondta, másnap menjek fel hozzá.” A fiókból ugyan nem került elő semmi, azonban a konyhaasztalon elkészültek az első dalszövegek. 


„Hasonló metódussal születtek a mi dalaink, mint a Cseh-Bereményi dalok. Többnyire a konyhában, de volt, hogy leugrottam hozzá a Balatonra és gyorsan megírtunk egy számot. Lehet tanulni a szövegírást, de úgy, ahogy Géza műveli, nem. Zsigerből kell, hogy jöjjön.” – mesélte Járai. 


 

A közös munkából végül húsz dal született, melyből tíz került fel a most megjelenő hanganyagra. 


„A legelső napon rögtön három dalt is írtunk, mindhárom ott van a lemezen. Született egy „Budapest” dal is, ami azért fontos számomra, mert Géza eddig négy dal írt ezzel a címmel, abból hármat Cseh Tamásnak. A negyediket én kaptam” – mondta Járai, aki elmondta, hogy az összes dal Gézáról szól. „Én csak egy „szócső” vagyok és szívesen magamra vállalom ezt megtisztelő terhet.

 

„Amikor Járai Márknak dalokat írtam, egyáltalán nem gondoltam Cseh Tamásra. Eszembe sem jutott összehasonlítgatni őket. A szövegeket Márk dallamai inspirálták. Egy másik ember, egy másik korszakban. Szóval, ez nem egy Cseh Tamás emléklemez. És miért "Összevissza tánc a világ"? Elég elolvasni a mostani híreket, a jelenlegi évtizedet így lehet jellemezni." - 


fogalmazott Bereményi Géza.



 

A hanganyag a Berg Records gondozásában jelenik meg, producer Felcser Máté.

 

A hamarosan megjelenő vinyl, melynek érdekessége, hogy néhány dalszöveg eredeti kéziratának másolatát is tartalmazza, már előrendelhető az alábbi linken.


Fotók: Járai-Bereményi hivatalos

Zenei kvíz ajánló - tedd próbára magad!

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás