


| Előadó: | Kútvölgyi Erzsébet |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Fábri Péter Emer Michel |
|
Emer Michel |
|
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Sanzon |
| Címkék: | feldolgozás [+] |

Áll odalenn az utcán egy szép kis utcalány
Ki mindig fáradt kissé, mert van vendég de hány
Véget ér a meló, ő álmodozni jár
Épp álmodozni való egy lepusztult kis bár
A fiúja egy művész, egy kölyök képű srác
Egy nevetős kis zenész, egy nagy harmonikás
És ő hallja és már lába ritmusra jár
Táncba mégse megy senkivel, nem ám
Csak a fiúra néz, ahogy jár az a kéz
Játszik billentyűn, billentyű után
Csak a fiúra néz, arca lüktetve ég
Aztán észre sem veszi, és dalol
Száll a kócos kis haj, most a lány, csupa dal
Ahogy mosollyal karjára hajol
Áll odalenn az utcán és bús az utcalány
Mert bevonult a fiú és van vendég de hány
Ha véget ér a meló még álmodozni jár
Tán övék lesz egy napon a lepusztult kis bár
A fiú lesz a patron és ő a pultban áll
S a lába lassan újból a régi dalra jár
És ő hallja és már lába ritmusra jár
Ugye megjön a harcokból talán
Csak az emlékbe néz, ahogy jár az a kéz
Játszik billentyűn, billentyű után
Csak az emlékbe néz, arca lüktetve ég
Aztán észre sem veszi, és dalol
Száll a kócos kis haj, most lány, csupa jaj
Ahogy zokogva karjára hajol
Áll odalenn az utcán és magányos a lány
A fiú nem jött vissza, és nincs vendég sehány
És ma már nem tud sírni és álmodozni kár
De persze ma is megvan a lepusztult kis bár
És ugyan az a patron és ugyanaz a ház
És azt a zenét játssza egy új harmonikás
Most a zene is fáj, lába ritmusra jár
Csak a zenészre néz, ahogy fut az a kéz
Csak a zenészre néz, arca lüktetve ég
Aztán toppan és forog és hajol
Mivel táncolja el, hogy csak feledni kell
És a muzsikus egyre csak dalol
hararara rira harara ra ra rara
Elég!
- Jaj, hagyjátok abba a zenét...



11. alkalommal tér vissza a Budapest Ritmo, amely a Bartók Tavasz Nemzetközi Művészeti Hetek keretében kerül megrendezésre 2026. április 9-11. között.
Közép-Európa egyik legizgalmasabb világzenei találkozópontja idén új, kompaktabb formátumban valósul meg: a koncertek és a konferencia programok egyaránt a Magyar Zene Házában kapnak helyet.
A különleges akusztikai adottságokkal rendelkező koncertterem, az Európában is egyedülálló Hangdóm és a csúcstechnológiás hangrendszer mind a butik fesztivál sokszínű zenei világát szolgálják majd a Zene Házában.
A Városliget közvetlen közelsége a nappali szakmai programok és esti koncertek között természetes találkozási pontként és inspiráló környezetként működik.
Fotó: Magyar Zene Háza
A Budapest Ritmo egyszerre fesztivál és találkozópont
Egy olyan tér, ahol a hagyományos és kortárs, a szakma és a közönség, a lokális és globális zenei világok természetes módon kapcsolódnak egymáshoz.
Meglepetésekre hangolva
A tavalyi jubileumi Ritmo pezsgő atmoszféráját továbbgondolva az idei program is olyan előadókat vonultat fel, akik egyszerre teszik otthonossá az újat és izgalmassá a megszokottat. A tizenegyedik Budapest Ritmo csütörtökön egy ingyenes nyitónappal indul a Magyar Zene Házában, ahol három fiatal feltörekvő zenekar debütál meghívott nemzetközi szakemberek és a Ritmo közönsége előtt a showcase program keretében, amely idén is a világzene friss tehetségeit, a zenei gyökerek és kortárs hatások találkozását mutatja.
Fellép a szerb Naked zenekar, akik a Kossuth- és WOMEX-díjas Lakatos Mónika új formációjával, a FolkTrióval kiegészülve a balkáni és roma zenei hagyományokat hozzák közel.
Az utóbbi évek egyik legizgalmasabb hazai zenekara, a fiatal Hakumba is pezsdítő és energikus koncertélményt ígér. A nemzetközi előadók sorát a párizsi Ko Shin Moon vezeti fel, akiknek zenéjében
a tradicionális mediterrán hangszerek és analóg szintetizátorok teremtik meg az egyedülálló pszichedelikus hangzást.
Fotó: Budapest Ritmo
A szombati koncertprogram igazi zenei ritkaságokkal kecsegtet
Három kontinens előadói érkeznek, hogy sokrétegű, magával ragadó hangzásvilágukkal bűvöljék el a Ritmo közönségét. Az estét a balkáni motívumokat érzékenyen újragondoló szlovén Bakalina Velika kezdi, majd különösen izgalmas élményt ígér a dal:um fellépése, akik a dél-koreai folk letisztult szépségét minimalista, kísérletező nyelvre fordítják le.
A nap csúcspontjaként Kubából érkezik a Grupo Compay Segundo: a legendás zenei örökséget életben tartva idézik meg a havannai éjszakák lüktető, időtlen atmoszféráját. Az estéket DJ-program zárja, további fellépők hamarosan.
Fotó: Grupo Compay Segundo/Budapest Ritmo
Két nap szakmai fókuszban a zeneipar
A fesztivál fontos eleme a kétnapos szakmai konferencia, amely nemzetközi és hazai szakemberek részvételével vizsgálja a világzene és a kapcsolódó szcénák aktuális kérdéseit. 2026-ban a program külön hangsúlyt fektet a magyar zeneipar helyzetére, lehetőségeire és nemzetközi kapcsolódásaira, teret adva párbeszédnek, tudásmegosztásnak és új együttműködéseknek.
Kiemelt kép: Budapest Ritmo