dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Ricsi Bohóc: Baluval az élet szép!

Ricsi Bohóc - Baluval az élet szép!

off off off off off
Album: nincs kép
Előadó: Ricsi Bohóc
Album: Keressük!
Szövegírók: Takács Róbert
Zeneszerzők: Keressük a zeneszerzőt!
Kiadó: Keressük!
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 1, összesen 2916 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Baluval az élet szép!

Ez itt a dzsungel.
2x:
Farkasok, tigrisek, Majmok, kígyók
Párducok meg pár pocok: Nagyon furcsa fickók

A dzsungel, egy ember számára,
NAGYON VESZÉLYES!
2x:
Nem lakik itt ember, Mert ez itt a Dzsungel
Hogyha jobban nézem, Lehet, hogy tévedtem?!

Ref.:
Baluval az élet szép, Baluval az élet jó,
Baluval az élet olyan vidám, mint egy hintaló
Baluval az élet zene, Baluval az élet tánc,
Baluval ha zenélsz, táncolsz
mindent szépnek, jónak látsz!

Egy emberkölyök számára, talán,
még annál is veszélyesebb!!

Mit keres ott az a Kölyök?! Ne félj, haver, mindjárt jövök!
Ki leszünk segítve, Ha velünk lesz egy Medve!

Egy medve? Olyat meg hol találunk? Ott van egy!!!

Hatalmas az Életkedve, Ez bizony egy Barna Medve!
Bokszol, táncol, nem a Kokó! Az Ő neve Balu Mackó!

Ref.

- Hé kishaver! Ki vagy Te
és mit keresel itt a dzsungelben?
- Maugli vagyok!
- Ez itt veszélyes hely egy emberkölyöknek!
Na, de Papa Maci megtanít téged bokszolni,
igazi Medvét faragok belőled!
Aztán megvédheted magad!
És ha legyőzted az ellenséget,
jöhet egy jó kis BOOGI-WOOGI!
JEEe!

Ref.

MEDVETÁNC!
Refrének
Jeeeee!

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Mozart Planet: 50 kistelepülésen ad koncertet a Concerto Budapest

Mozart Planet címmel 50 kistelepülésen ad koncertet a Concerto Budapest idén év végéig

 

A koncerteken Wolfgang Amadeus Mozart művei mellett Haydn, Mendelssohn, Bach, Beethoven, Schubert, Vivaldi, Bartók és Kodály kamaraegyüttesekre komponált alkotásai szólalnak meg a Petőfi Kulturális Program keretében.


A koncertek helyszínei

 

A koncerteknek Kondoros, Ják, Konyár, Bicske, Karcag, Mélykút, Balassagyarmat, Udvari, Sitke, Törökszentmiklós, Kápolnásnyék, Nagyberény, Letenye, Villány, Apc, Pusztaszer, Kisléta, Epöl, Apostag, Tiszadorogma, Orgovány, Bag, Erdőtarcsa, Csokonyavisonta, Létavértes, Jászdózsa, Halimba, Zirc, Elek, Zákányfalu, Dunaalmás, Buzsák, Szabolcs, Szamosszeg, Kismaros, Ugod, Nova, Rátka, Újkígyós, Makó, Verpelét, Vonyarcvashegy, Mozsgó, Iregszemcse, Cegléd, Fertőszentmiklós, Bánréve, Dunavarsány, Zsámbék és Magyaregregy ad otthont.

 

A koncertsorozat célja


A magyar zenei örökséget és az egyetemes kultúra értékeit olyan helyszínekre eljuttatni, ahol az élő klasszikus zenei előadás ritka kincsnek számít.

 

- Az egyik legfontosabb misszióm a Concerto Budapest Mozart Planet sorozata, amelyben országszerte kamarakoncerteket adunk. A Petőfi Kulturális Program szervezésében idén ötven vidéki településre viszünk Mozart Planet programot oda, ahol ritkán van lehetőség élő klasszikus zenét hallani. 


Hisszük, hogy a zene képes közösségeket formálni, identitást erősíteni és közös élményeken keresztül gazdagítani a mindennapokat.


A koncertekre a Liszt Intézetek meghívására nyolc ország fővárosában is sor kerül - fogalmazott Keller András, a Concerto Budapest főzeneigazgatója.

 

- Mozart zenéje mindenkit megérint, életörömöt sugároz és boldogságot ad, a "Mozart-bolygón" ebből a tiszta zenéből fakad az élet, és ha ezt akár csak egy órára is átélhetik az emberek, máris kicsit jobb hellyé válhat számukra a világ - tette hozzá a főzeneigazgató.


Videó itt.

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás