dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Jack: Ars Poetica

Jack - Ars Poetica

off off off off off
Album: nincs kép
Előadó: Jack
Album: Keressük!
Szövegírók: Keressük a szövegírót!
Zeneszerzők: Keressük a zeneszerzőt!
Kiadó: Keressük!
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 2, összesen 7099 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Ars Poetica

Tegnap véget ért a munka
Kirúgtak már sokadszorra
Bassza Isten nem, sajnálom
Az ingyenkonyhán majd zabálok én

Egész nap csak ellófrálok
A városban meg pénzt tarhálok
Nagy ritkán, ha dekket látok
Örömömben felkiáltok hejj!

Világvége hangulatban
Az utcát fekszem bekábultan
Nem emlékszem, hogy mit tettek
Leköptek vagy kiröhögtek ők

Nem sokára itt az este
Jól be leszek megint lőve
Nem tudom hogy mihez nyúljak
Füvezzek vagy beborozzak én

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Dalod megalkotásához az MI-t is segítségül hívtad? Így jelöld műbejelentésnél a SZIR-ben

Az Artisjusos műbejelentésnél már jelölheted, ha műved megalkotásához a generatív mesterséges intelligenciát is segítségül hívtad. 




Cikkünkben összeszedtük a leggyakrabban felmerülő kérdéseket.

 

Ha teljesen az MI generálta a dalt, bejelenthetem?

NEM. Az olyan zeneszámokat, amelyekben egyáltalán nem fejeződik ki ember szellemi tevékenységéből, kreativitásából fakadó egyéni eredeti jelleg, nem védi a szerzői jog, így bejelenteni sem lehet őket az Artisjushoz.

 

Átdolgozáshoz, (vers)megzenésítéshez használtam MI-t. Hogyan kell bejelenteni?


Az MI használatának megjelölése mellett a bejelentésnél ugyanazok a szabályok irányadóak, mint a hús-vér szerzők általi átdolgozásoknál:

 

– Szerzői jogi oltalom alatt álló művek zenei átdolgozásához az eredeti szerzők engedélyét is szükséges beszerezni, és megállapodni, milyen arányban osztjátok meg egymás között az átdolgozásból származó jogdíjakat.

 

– Olyan műveknél, amelyek szerzői védelmi idő tekintetében már nem védettek vagy nincs szükség engedélyre, elég a műbejelentéskor a megfelelő kategóriában feltüntetni az eredeti szerzőt, szerzőket. Az átdolgozásból származó jogdíjak felosztása ekkor a Felosztási Szabályzat alapján történik.

 

Ha az eredeti mű hangfelvétele is átvételre kerül, a felvétel előállítójától is engedélyt kell kérni.

 


Megzenésítésnél így jelöld a SZIR-ben, ha MI-t használtál

Forrás: Artisjus



Én írtam a művet, de az MI adja elő. Kell használnom a jelölőt a SZIR-ben?


NEM, mert ez esetben a mű saját szellemi alkotásod, nem számít, hogy az egy MI alkalmazás előadásában szólal meg a felvételen.

 

Milyen értékkel szerepel a mű a felosztásban, ha MI-t is használtam művem megalkotásához?


Akármelyik generatív mesterséges intelligenciát hívtad segítségül a zeneszerzéshez vagy szövegíráshoz, a jelenlegi hazai jogszabályi rendelkezések alapján az MI nem lehet szerző, társszerző. Szerzőként tehát csak az alkotásban részt vevő embert kell rögzíteni a műbejelentés során. (A zeneszerzői-szövegírói százalékok megoszlása ez esetben is szabadon megadható.) A közös jogkezelésben minden felhasznált zenemű értéke azonos, az emberi alkotást támogató technikai eszköz használata ebben nem jelent változást.

 

 

Eredeti műnél így jelöld a SZIR-ben, ha MI-t használtál hozzá

Forrás: Artisjus



Kérdés esetén keresd az Artisjus Szerzői Kapcsolatok Osztályát.



Forrás: artisjus.hu

Kiemelt kép: illusztráció/AI/Freepik

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás