


| Előadó: | Bontovics Kati |
|---|---|
| Album: | Ártatlan bűn |
| Megjelenés: | 1979 |
| Hossz: | 3:05 |
| Szövegírók: |
Adamis Anna |
|
Jakab György |
|
| Kiadó: | Hungaroton - Pepita |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | elveszett, emlék, lelkis, magány, mélypont, múltidéző, vágy, várakozás [+] |

Én mindig várok, várok csak rád,
De te sohasem jössz, amikor mondod...
Várok most is, mindig csak várok rád,
Várok és várok...
Ref. A szoba üres,
Csak egy illat emléke lengi át,
A szoba üres,
Csak egy illat emléke lengi át...
Úgy hiányzol,
Lassú a perc, és észrevétlen pereg az élet
Nincs türelmem, abból kinőttem már
Rohanva élek
Ó, hogy kérlek,
Hogy várlak,
Hogy félek,
És járok így, csak nélküled
Ref.
Ref.
Én mindig várok,
Várok csak rád, értem és érted,
És inkább várok, várlak csak téged,
Mint bárkivel is lennék,
Bárkivel, akit eddig ismertem...
Ref.
Ref.
Ref.



Jaroslaw Lukomski közismert szinkronszínészként Lengyelországban.
Jaroslaw Lukomski lengyel előadóművész pert indított Lengyelországban egy cég ellen, mert egy reklámfilmben a tudta és beleegyezése nélkül olyan hangalámondást használtak, amelyet mesterséges intelligencia készített az ő hangja felhasználásával; ez az első ilyen jellegű bírósági ügy Lengyelországban - jelentette a Polsat News kereskedelmi hírtelevízió.
A reklámfilmet egy, szennyvízgyűjtő tartályokat gyártó cég készíttette, feltehetőleg a Lukomski hangját tartalmazó korábbi felvételek alapján.
Az így létrehozott alámondáshoz nem kérték Lukomski hozzájárulását, nem fizettek neki a szerzői jogaiért, nem is tájékoztatták őt a reklámfilm elkészítéséről.
"Ők nem érzik, hogy a hang akármilyen módon az emberi identitás része lenne, és azt hiszik, hogy bármit megtehetnek vele" - nyilatkozott Lukomski a Polsat Newsnak.
- Az emberi hang "különleges védelem alatt áll", biometrikus jellemzőnek számít, akárcsak az arckép
- fogalmazott a Polsat Newsnak Joanna Swiebocka-Wiek, a krakkói Jagelló Egyetem mesterséges intelligencia szakának vezetője.
Az érintett cég úgy látja, hogy nem követett el jogsértést, a reklámfilmben felhasznált hang szerinte a mesterséges intelligenciáé, és nem Lukomskié.
Az onet.pl lengyel hírportál Lukomski ügyvédjét idézi, aki szerint az előadóművész hangját nemcsak az őt ismerő emberek azonosították a filmben, hanem az átvételt a mesterséges intelligencia felhasználásával is megerősítették.
Kiemelt kép: illusztráció/AI/Freepik