


| Előadó: | Cairo |
|---|---|
| Album: | Sodorjon a szél |
| Megjelenés: | 2008 |
| Hossz: | 3:58 |
| Szövegírók: |
Skinti Csaba Sándor Skinti Csaba |
|
Skinti Csaba Sándor |
|
| Kiadó: | szerzői kiadás (SCSS15C08) |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

verse 1.:
Egy érintés volt csak ő nekem,
ártatlan; de eldobott kis szemtelen....
bridge 1.:
Messze repült, úgy menekült,
egy hideg reggel már nem találtam én.
Keresem még, a szívemben él.
Valahol megtalállak...
ref.:
...téged, és az álmokat,
amiket tőlem elloptál.
Összetört szívek jelzik, hogy merre jársz,
angyal te nem szerethetsz mást!
Üres az ágyam, nélküled ébredek,
tőlem nincs, aki jobban szeret!
Egyszer majd visszajössz, míg rólad álmodom,
angyal a csókod megmérgezett, belehalok!
verse 2.:
Álmodtam talán, átkarolt, nevetett...
Szoríts magadhoz, had fogjam újra két kezed!
bridge 2.:
Messze repült, úgy menekült,
egy hideg reggel már nem találtam én.
Keresem még, a szívemben él,
amíg el nem felejtlek...



Jaroslaw Lukomski közismert szinkronszínészként Lengyelországban.
Jaroslaw Lukomski lengyel előadóművész pert indított Lengyelországban egy cég ellen, mert egy reklámfilmben a tudta és beleegyezése nélkül olyan hangalámondást használtak, amelyet mesterséges intelligencia készített az ő hangja felhasználásával; ez az első ilyen jellegű bírósági ügy Lengyelországban - jelentette a Polsat News kereskedelmi hírtelevízió.
A reklámfilmet egy, szennyvízgyűjtő tartályokat gyártó cég készíttette, feltehetőleg a Lukomski hangját tartalmazó korábbi felvételek alapján.
Az így létrehozott alámondáshoz nem kérték Lukomski hozzájárulását, nem fizettek neki a szerzői jogaiért, nem is tájékoztatták őt a reklámfilm elkészítéséről.
"Ők nem érzik, hogy a hang akármilyen módon az emberi identitás része lenne, és azt hiszik, hogy bármit megtehetnek vele" - nyilatkozott Lukomski a Polsat Newsnak.
- Az emberi hang "különleges védelem alatt áll", biometrikus jellemzőnek számít, akárcsak az arckép
- fogalmazott a Polsat Newsnak Joanna Swiebocka-Wiek, a krakkói Jagelló Egyetem mesterséges intelligencia szakának vezetője.
Az érintett cég úgy látja, hogy nem követett el jogsértést, a reklámfilmben felhasznált hang szerinte a mesterséges intelligenciáé, és nem Lukomskié.
Az onet.pl lengyel hírportál Lukomski ügyvédjét idézi, aki szerint az előadóművész hangját nemcsak az őt ismerő emberek azonosították a filmben, hanem az átvételt a mesterséges intelligencia felhasználásával is megerősítették.
Kiemelt kép: illusztráció/AI/Freepik