


| Előadó: | Vérvonal |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Kamarás Endre |
| Keressük a zeneszerzőt! | |
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

Verse 1:
Hittem neked minden percben
Mégis összetörted lelkem
Mégsem kell a rohadt árnya
Valóságnak gyatra mása
Emlékszem még jó volt veled
Tudtam, hogy ez nem érhet véget
Mégis jött a hideg zuhany
Szemembe mondtad, elhagylak
Ref.
Azt hitted, hogy szerettelek?
Szánalomból voltam veled
Tündérekhez hasonlítasz
Hozzám többé nem szólhatsz
Verse 2:
Miért tetted mind ezt velem?
Fiatal kellett, ez fáj nekem
Szívem többé be nem fogad
Szerelmem szintjét leromboltad
Kőbezárt lélek, mi testemben remeg
Ötven év, ezt mondtad nekem
Halomba csaltál, azt mondtam, legyen
Szintes szíved, már nem kell nekem
Ref.
Azt hitted, hogy szerettelek?
Szánalomból voltam veled
Tündérekhez hasonlítasz
Hozzám többé nem szólhatsz
Verse 3:
Véremet szívtad egy éven át
Tűrtem, tűrtem s vártam a csodát
Reményem hirtelen tovább is szállt
Mikor közölted, nem szeretsz már
A boldogságot tapintani lehetett
Pedig a Világ lenéz Téged
Majd ha felnősz, úgyis rájössz
Elbasztad, hiába röhögsz!
Ref.
2X



Szó sincs retróról, de mindenképpen hangos időutazás a kétezres évek hazai könnyű-rock alapvetéseit egy színpadon látni.
A populárisabb Zanzibar nemrég múlt 25 éves, a vérbeli rock ’n roll brigád, vagyis a felvidéki Rómeó Vérzik pedig kereken három évtizedet ünnepelt novemberben. És bár a starttól mindkét csapat esetében évtizedek teltek el, tagok távoztak és érkeztek, gitárok törtek, meg aranylemezekkel telt meg a fal, egy valami nem változott: a zenéjük őszintesége.
- Nem vagyok az a típus, aki a múltba réved és azon töri a fejét, mit rontott el.. Soha nem függtünk senkitől, és ez adott nekünk igazi szabadságot
- mondta a Rockstar Magazinnak a Rómeó Vérzik frontembere, Koppány, amikor arról kérdezték, lenne-e olyan 30 év távlatából, amit mai fejjel másképpen csinálna.
Persze ha szabadságról meg hitelességről van szó, ahhoz Terecskei Ritáéknak is lesz pár szava, hiszen hiába változtak az idők az alakulásuk óta, ők az elmúlt – már több mint - negyed században kitartottak amellett az őszinte rockvonal mellett, amivel 1999 januárjában legendásan útnak indultak, hogy
olyan slágerek adjanak a hazai könnyűzenének, mint az Igazi nevem, vagy az Ádám keresi Évát és a Szerelemről szó sem volt.
Nem csak nosztalgia várható, hanem ugrálós-éneklős rockbuli is készül
Már csak azért is, mert a Rómeó Vérzik Koppánya kis kényszerpihenője után az Akvárium színpadán tér vissza a fővárosba, hogy még az eddiginél is nagyobb energiával csapjon a húrok közé, legalább annyira pörgős nótákkal, mint
Az Ördög, az Isten, az Élet és a Halál, a Keleti rock és roll, a Kiskakas pedig pláne, hogy nem maradhat le a setlist-ről.
A két zenekar amúgy még sosem turnézott együtt, úgyhogy ez a mostani, március 7-i koncert igazi hazai rocktörténeti különlegességnek számít majd.