dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Petruska: Kálvin tér

Petruska - Kálvin tér

off off off off off
Metropolita
Előadó: Petruska
Album: Metropolita
Megjelenés: 2014
Hossz: 2:19
Szövegírók: Petruska András
Babarci Bulcsú
Zeneszerzők: Petruska András
Babarci Bulcsú
Kiadó: szerzői kiadás
Stílus: Indie
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 3, összesen 5067 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Kálvin tér

A metrófeljárónak legtetején
Zsebemben szorongatom telefonomat
Egyre csak azt várom, hogy a sok arc közül
Megkocogtatod a vállamat
A mozgólépcsőn mindenféle emberek
De egyikük sem hasonlít rád
Úgyhogy csak inkább a nagy órát bámulom én
Lényeg, hogy majd veled lehetek

Egypár rongyos forma körbekerül
Hátha egy kis apró nekik is akad
Meddő e küldetés, ma nálam csak kártya van
Úgyis terád költök majd sokat
A nagy óra búsan fülembe ketyeg
Én meg csak számolom vele a másodperceket
A végén úgyis minden egy lapra kerül
És majd végre veled lehetek

Szívemben lassan az árnyat váltja fel a fény
Amint lámpára gyújt a világ
Várom, hogy felvigyelek a felszínre én
Vagy, ha lehet, picit még tovább

Fejemben szépen, kimérten számot vetek én
Duruzsolni hova vigyelek
Sétálóutca, egy pizza, vagy Palotanegyed
És majd végre veled lehetek
Egy jó kávé, vagy a kedvenc levesed
Lényeg, hogy majd veled lehetek
Vagy csak egy csendes pad a Károlyi kert közepén
Mi állna a legjobban neked

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Hosszú idő után új dallal jelentkezett DiazMentha duója

Hosszú idő után újra összeállt Diaz és Mentha: megjelent a Méreg, a duó friss dala, amely a 2010-es években megismert közös munkák (Nélküled, A part) után új fejezetet nyit a történetükben. 






A Méreg az elmúlt évek megpróbáltatásaira, belső vívódásaira reflektál: ugyanakkor nem csak a veszteségekről szól, hanem arról az állapotról, amikor az ember azt érzi, hogy nincs a jó úton, de ezt még magának sem meri bevallani. A belső én ilyenkor szinte ordít, hogy valami nem oké, de ezt sokszor nem halljuk meg - a refrén is erre a felismerésre reflektál.

 

„Sokszor vannak olyan pillanatok, amikor úgy érezzük, senki nem ért meg minket, pedig jó lenne, ha valaki mélyre látna és meglátná, mi a bajunk. Közben ezeknek a dolgoknak a nagy részét végül magunkban kell helyretennünk” 


- meséli a dalról Diaz. A Méreg hangulatában melankolikus és mély, ugyanakkor fontos volt, hogy reményt is adjon: „Szerettem volna, ha azt éreznék az emberek, hogy nincsenek egyedül.”



 

A zene és a szöveg megírásán túl a videoklip is teljes egészében self made módon készült. A Kanári-szigeteken, Tenerifén forgatott anyagról Mentha így mesélt: „Ez egy régi történet köztünk Diazzal, mindig ott volt a levegőben, hogy egyszer újra csinálunk valamit. Most jött el az ideje”. A videót stáb nélkül forgatták le, minden külső segítség nélkül, ami tudatos döntés volt: "A videót teljes egészében mi készítettük - gyakorlatilag én forgattam az anyagot, stáb nélkül. Itthon nem találtunk olyan helyszínt, ami azt éreztük, hogy passzolt volna a dal hangulatához. Az óceán, a fekete homokos tengerpart és a Teide látványa viszont mind erősen rezonált a Méreg világával” - teszi hozzá.

 

A Diaz-Mentha együttműködés nem érinti sem a Wellhello, sem a Hősök működését: mindkét formáció továbbra is aktív, a Méreg egy különálló projekt eredménye.


Fotó: DiazMentha

Zenei kvíz ajánló - tedd próbára magad!

Zeneszöveg kvíz

Adományozás