


| Előadó: | Nagy Gaby |
|---|---|
| Album: | L' Amore é Oceano - Szerelem Óceán |
| Megjelenés: | 1999 |
| Hossz: | 3:52 |
| Szövegírók: |
Erox Martini Guaiana Gaetano |
|
Erox Martini |
|
| Kiadó: | BIEM ARTISJUS - Szerzői kiadás |
| Stílus: | Pop |
| Címkék: | Keressük! |

Vorrei Correre Con Te
Sulla Spiaggia Dell'Amore
Navigare Nell'Immenso E Poi
Vorrei Vivere Con Te
Respirare Sul Tuo Seno
Regalarti Un Sorriso Se Vuoi
Sai Darmi Sempre Un Emozione Tu
L'Amore É Grande Con Te Davvero
In Questa Notte Piena Di Follie
Le Tue Carezze E Il Tuo Sorriso
Dentro Di Me...
E Sento Ancora Nella Mia Mente
Emoziono Tra Noi
Sei La Donna Che Sognavo
Che Da Sempre Io Cercavo
E Che Dolce Visino Che Hai
Vorrei Vivere Con Te
E Ragaggiungere Con Te
Quel L'Oceano Di Vita Per Noi
Sai Darmi Sempre Un Emozione Tu
L'Amore É Grande Con Te Davvero
In Questa Notte Piene Di Follie
Le Tue Carezze E Il Tuo Sorriso
Dentro Di Me...
É Sento Ancora Con La Tua Pelle
Emozioni Tra Noi
Ora Corro Insieme A Te
Sulla Spiaggia Dell'Amore
Navighiamo Nell'Imenso Poi
Ora Vivo Insieme A Te
E Respiro Sul Tuo Seno
Ti Regalo La Mia Vita
Se Vuoi...



Jaroslaw Lukomski közismert szinkronszínészként Lengyelországban.
Jaroslaw Lukomski lengyel előadóművész pert indított Lengyelországban egy cég ellen, mert egy reklámfilmben a tudta és beleegyezése nélkül olyan hangalámondást használtak, amelyet mesterséges intelligencia készített az ő hangja felhasználásával; ez az első ilyen jellegű bírósági ügy Lengyelországban - jelentette a Polsat News kereskedelmi hírtelevízió.
A reklámfilmet egy, szennyvízgyűjtő tartályokat gyártó cég készíttette, feltehetőleg a Lukomski hangját tartalmazó korábbi felvételek alapján.
Az így létrehozott alámondáshoz nem kérték Lukomski hozzájárulását, nem fizettek neki a szerzői jogaiért, nem is tájékoztatták őt a reklámfilm elkészítéséről.
"Ők nem érzik, hogy a hang akármilyen módon az emberi identitás része lenne, és azt hiszik, hogy bármit megtehetnek vele" - nyilatkozott Lukomski a Polsat Newsnak.
- Az emberi hang "különleges védelem alatt áll", biometrikus jellemzőnek számít, akárcsak az arckép
- fogalmazott a Polsat Newsnak Joanna Swiebocka-Wiek, a krakkói Jagelló Egyetem mesterséges intelligencia szakának vezetője.
Az érintett cég úgy látja, hogy nem követett el jogsértést, a reklámfilmben felhasznált hang szerinte a mesterséges intelligenciáé, és nem Lukomskié.
Az onet.pl lengyel hírportál Lukomski ügyvédjét idézi, aki szerint az előadóművész hangját nemcsak az őt ismerő emberek azonosították a filmben, hanem az átvételt a mesterséges intelligencia felhasználásával is megerősítették.
Kiemelt kép: illusztráció/AI/Freepik