dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
B the first: Kanyarog és csúszós

B the first - Kanyarog és csúszós

off off off off off
Mi ez a kupleráj?
Előadó: B the first
Album: Mi ez a kupleráj?
Megjelenés: 2014
Hossz: Keressük!
Szövegírók: Egyedi Péter
Pély Barnabás
Zeneszerzők: Pély Barna
Kiadó: Music Fashion Kft.
Stílus: Blues-rock
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 2, összesen 3337 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Kanyarog és csúszós

Ömlött már nyakamba víz
A számból elfogyott az íz
Nem várt rám senki sem, csak azt tudtam, hogy menni
kell tovább.

Jó párszor elszakadt a húr
Egy jó pap talán holtig tanul
Én nem figyeltem senkire, de akkor is mentem tovább.

Kanyarog és csúszós ez az út – de nem maradt már más
Kanyarog és csúszós ez az út - De én akkor is
Én akkor is megyek…
megyek tovább

Van , hogy visszahúz a láz
s a szívem mindent túlmagyaráz
Nem lehet, hogy vége van, mert tudom, hogy menni kell tovább

Már megint elszakadt a húr
Egy jó pap mindig holtig tanul
Még ha nem is figyel senki sem, én akkor is megyek tovább.

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Új dal, nagykoncertek, Bamako – a Tankcsapda erős évre készül

Megérkezett a készülő Tankcsapda album következő dala, a ‘Kér a Nép’, amely zeneileg és vizuálisan is új irányokat hoz a zenekar világába.




A friss szerzemény különlegessége, hogy két legendás gitáros, Tátrai Tibor és Lukács Peta is közreműködik benne, akik játékukkal új energiákat adtak a dalnak.


Tankcsapda-dalszövegek itt.


A klip rendezője a zenekarral évek óta együtt dolgozó Tokay Péter, aki a szeptemberben megjelent ‘Mondd ki a nevemet’ videót is készítette. A filmes csapat ezúttal egy letisztult, modern látványvilággal hangsúlyozza a dal mondanivalóját.


„A készülő új Tankcsapda-album következő dala, amit nagy örömmel mutatunk be, annál is inkább, mert megtisztelő, hogy ebben a dalban két olyan ismert, elismert és kiváló gitárossal dolgozhattunk együtt, mint Tátrai Tibusz és Lukács Peta. Igazi örömzenélés volt a stúdióban, és persze a klipforgatás is nagyon jó hangulatban telt. 


A dal mondanivalója – ahogy az elmúlt évtizedekben a ’csapdától már megszokhattuk – a körülöttünk lévő világra, az abban zajló eseményekre és az ezzel kapcsolatos érzéseinkre reflektál, ezeket fogalmazza meg.”


– mondta Lukács Laci.




„Azt, hogy ez ott így összeállt és megszületett, először fel sem fogtam. Nem is láttam, hogy mi lesz belőle, csak azt éreztem, hogy hihetetlenül erős anyag születik – ha szabad ilyen szerényen fogalmaznom. Brutálisan erős. Aztán amikor elkészült a képi verzió is, leültem megnézni, és könnybe lábadt a szemem. A rendezés, a vizuális megvalósítás annyira passzolt az egészhez, minden egyben volt: egy gondolat, egy üzenet, egy energia. Egyszerűen elképesztő. Nagyon köszönöm, hogy végül belevágtunk ebbe, ritka az ilyen élmény.” - idézte fel Tátrai Tibor.


A Tátrai Tiborral és Lukács Petával készült ’Kér a Nép’ élő premierjére, sem kell sokat várni, Tibuszék ott lesznek a Tankcsapda évzáró koncertjén Debrecenben, december 29-én a Főnix Arénában, ahol a színpadon fellépnek a 2025-ös nyári turné vendéggitárosai is.


A zenekart a tavasz előtt még egy rendkívüli kihívás is várja


Februárban Lukács Laci és Fejes Tomi is részt vesz a Budapest–Bamako Rallyn, a 9173 kilométeres afrikai táv biztos, hogy komoly erőpróbát és izgalmas kalandot jelent majd.


2026. március 28-án pedig a Papp László Budapest Sportarénában nyitják az évet, ahol a készülő új album már megjelent dalai is meghatározó szerepet kapnak majd.



Fotó: Tankcsapda

Zenei kvíz ajánló - tedd próbára magad!

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás