


| Előadó: | Mex |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Kovács Barnabás |
| Keressük a zeneszerzőt! | |
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

Alig éltél, de túl sokat féltél
Téged senki sem kímélt
Sokat adtál de semmit sem kaptál soha senkitől se még
De az évek úgyis eljönnek érted
Akár akarod, akár nem és ha nem vigyázol
Legyűr az élet!
Igen, igen, igen! Döntsd már el, hogy mit akarsz!
Igen, igen, igen! Még mielőtt belehalsz!
Igen, igen, igen! Döntsd már el, hogy mi a frász!
Igen igen
igen igen
Ez a város már annyira káros szinte elviselni bűn!
Minden utca úszik nyakig a koszban benne minden elmerül
Az a baj, hogy mindenki egy más világban él és
Senki másra neeem figyeeel
Ezért harcolj meg Önmagadért, legyen az agyad a ravasz
az eszed a fegyver
ennél jobb fegyver nem kell!
Igen, igen, igen! Döntsd már el, hogy mit akarsz!
Igen, igen, igen! Még mielőtt belehalsz!
Igen, igen, igen! Döntsd már el, hogy mi a frász!
Igen igen
igen igen
Ne zokogj! Hiába sajnálod Magadat okolhatod mindenért
S ha mégis elvesznél, mert keveset kerestél
Arra figyelj csak nehogy túl korán egy
Kupac föld alatt találd meg Magad



Jaroslaw Lukomski közismert szinkronszínészként Lengyelországban.
Jaroslaw Lukomski lengyel előadóművész pert indított Lengyelországban egy cég ellen, mert egy reklámfilmben a tudta és beleegyezése nélkül olyan hangalámondást használtak, amelyet mesterséges intelligencia készített az ő hangja felhasználásával; ez az első ilyen jellegű bírósági ügy Lengyelországban - jelentette a Polsat News kereskedelmi hírtelevízió.
A reklámfilmet egy, szennyvízgyűjtő tartályokat gyártó cég készíttette, feltehetőleg a Lukomski hangját tartalmazó korábbi felvételek alapján.
Az így létrehozott alámondáshoz nem kérték Lukomski hozzájárulását, nem fizettek neki a szerzői jogaiért, nem is tájékoztatták őt a reklámfilm elkészítéséről.
"Ők nem érzik, hogy a hang akármilyen módon az emberi identitás része lenne, és azt hiszik, hogy bármit megtehetnek vele" - nyilatkozott Lukomski a Polsat Newsnak.
- Az emberi hang "különleges védelem alatt áll", biometrikus jellemzőnek számít, akárcsak az arckép
- fogalmazott a Polsat Newsnak Joanna Swiebocka-Wiek, a krakkói Jagelló Egyetem mesterséges intelligencia szakának vezetője.
Az érintett cég úgy látja, hogy nem követett el jogsértést, a reklámfilmben felhasznált hang szerinte a mesterséges intelligenciáé, és nem Lukomskié.
Az onet.pl lengyel hírportál Lukomski ügyvédjét idézi, aki szerint az előadóművész hangját nemcsak az őt ismerő emberek azonosították a filmben, hanem az átvételt a mesterséges intelligencia felhasználásával is megerősítették.
Kiemelt kép: illusztráció/AI/Freepik