Előadó: | Morfium |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: |
Csorba Lajos |
Keressük a zeneszerzőt! | |
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
Emberöltője már, hogy érte jöttek
Várja a sztyeppe, a keleti front
Kétségek közt készült az útra
Vajon iszik-e még a pincében bort?
A hazai ízek messze tűntek
Ám belekóstolt a halálba
Mutatóujja a ravaszra dermedt
Torkában tüzelt a pálinka
Túlélte a nagy kanyart
Megjárta a hadak útját
Látott anyát, ki rimánkodott
Testével rejtve a titkát
Menetelt égő falvakon át
Hol a humanitás a hamvába holt
Hol a telkeknek oly gödröt ástak
Mibe az ördög is reszketve bújt
Kérdeztem, mi volt?
De csak hallgatott
Az arcára felhő vonult
Nem siránkozott
Idegen földre ontotta
Idegenek vérét
Ki meghátrált, az golyót kapott
Idegen szövetségét
A történelmet a győztesek írták
A vesztesek felett pálcát törtek
A politikusok pálfordultak
A hazai ízek megkeseredtek
Idegen földre ontotta
Idegenek vérét
Ki meghátrált, az golyót kapott
Idegen szövetségét
Idegen földre ontotta
Idegenek vérét
Ott kitüntetést, itt börtönt kapott
Idegen szövetségét
Tizennegyedik alkalommal szervezik meg a Wine&Violin Hegedű- és Vonókészítők Szalonját. Az esemény október 11-12-én lesz, a helyszín ezúttal is a Fonó Budai Zeneház.
A Szalonban hazai hegedű- és vonókészítő mesterek mutatkoznak be munkáikkal, az esti koncerteken pedig remekművek szólalnak meg.
A Szalon Faragó-Thököly Márton hegedűkészítő kezdeményezésére jött létre. A kiállított vonós hangszereket kézbe lehet venni, ki lehet próbálni; hegedűk titkai nyílnak meg a látogatók előtt, miközben hazai borászatok nedűit kóstolgathatják a látogatók.
A hangszerkiállítás látogatása mindkét napon ingyenes, akárcsak a vasárnapi teljes program, a koncertet is beleértve. Egyedül a szombat esti koncertre szükséges jegyet vásárolni.
A hangszerkészítő mesterek minden alkalommal az abban az évben elkészült legújabb hangszereikkel mutatkoznak be a kiállításon.
Idén tizenhat mester lesz jelen a 2024-2025-ös évad különleges hangszerkínálatával.
A Wine&Violin Hegedű- és Vonókészítők Szalonja első napján, október 11-én szombaton 15 órakor lesz a kapunyitás, majd 17 órakor a kiállítás-megnyitó és borkóstoló.
A tárlatot, amely 23 óráig látogatható, Tóth Endre zenetörténész nyitja meg, bemutatkozik a Sagmeister Borászat. 17 óra 30 perckor lesz a Hangzáspróba, vagyis a kiállított hangszerek és vonók bemutatása és megszólaltatása.
Az estét a Rácz Cello Quartet koncertje zárja.
Október 12-én vasárnap 12 órától 19 óráig látogatható a kiállítás. 14 órakor kezdődik a Luminare Vonóstrió koncertje a kiállított hangszereken és vonókon; a műsorban Weiner G-moll triója, Dohnányi Szerenádja és Kodály Intermezzója hallható.
Kiemelt kép: illusztráció/Freepik