dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Angel: Bocs

Angel - Bocs

off off off off off
Album: nincs kép
Előadó: Angel
Album: Keressük!
Szövegírók: Keressük a szövegírót!
Zeneszerzők: Keressük a zeneszerzőt!
Kiadó: Keressük!
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 2, összesen 9969 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Bocs

Felnőttem,hé,semmi nem az,minek látszik,
Elveszítek valakit,de úgyis jön másik.
Nem számít,mit érzek,nem számít már semmi,
Az a szó sem tudna többé boldoggá tenni.

„Szeretlek". Hazudták szemembe vagy szászor,
Aztán ment a színjáték,ja,bármikor és bárhol.
Maradj csak távol,hidd el,hogy az jobban áll,
Gondolkodj még mielőtt bármit is kimondanál.

Lehordanál,de a cipőm nem volt rajtad,
Manapság,jah,minden hülyének szót adnak.
Oltanak,mert menő,mert túl unalmas az élet,
Nyomj egy dislájkot, ha a spanod arra élvez!

Közöd nincs a zenéhez,engem régen nem értesz,
Ha küzdesz még évekig,talán te is felérhetsz
Egy szintre, de addig a nevem lesz, mi irritál,
Mert hidd el, ez a kicsi lány,
A rapben téged kicsinál.

(Refr.2x)
Bocs, a Te kedvedért sem leszek más,mint aki vagyok.
Jobb,ha eszedbe vésed,neked már nem osztok lapot!
Emlékszel még arra,mikor a véleményed kértem?
Hogy nem tudod elmondani,nem véletlen,mert én sem!

Ne skatulyázz be! A stílus között csapongok.
Nem érdekel már rég,milyen kép,mit hozzám csatoltok.
A gondok ott kezdődnek,hogy nem éred fel ésszel,
A zene mindenkié,mindegy benne mennyit érsz el!

Képzelj egy világot! Jah,nem vagyok része!
Most is azért hallgatsz,mert te kattintottál félre.
Értem én persze,a stop,az kajak megszökött,
Ma én vagyok ki rajtad és nem veled együtt röhög.

Pörög még a track,beköltöztem a füledbe,
Nincsen rég kiút,nincs ellenszer a tünetre.
Üresben az agyad, de nyugi nem is vártam mást,
Máshoz sem értesz,csak előttem a szádat tátsd.

Számolták a napokat,hogy meddig leszek sikeres,
Hogy megtaláltok-e,az attól függ,hogy ki keres.
Idegen a neved nekem,szöveged nem hiteles,
Elméd ideges,ha elkapnál,kicsit jobban igyekezz!

Refr.2x
Bocs, a Te kedvedért sem leszek más,mint aki vagyok.
Jobb,ha eszedbe vésed,neked már nem osztok lapot!
Emlékszel még arra,mikor a véleményed kértem?
Hogy nem tudod elmondani,nem véletlen,mert én sem!

…nem véletlen mert én sem...nem véletlen mert én sem...

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Bereményi Géza írta Járai Márk első szólóalbumának dalszövegeit

Január 25-én, Bereményi Géza 80. születésnapja alkalmából jelenik meg a Spotify-on Járai Márk első szólóalbuma, az Összevissza tánc a világ. 




Járai zenéi és Bereményi szövegei – akár a Cseh-Bereményi dalok – javarészt egy konyhaasztalon íródtak eggyé, és a 2019-ben indult közös alkotói folyamat most érett meg a megjelenésre. A streaming közzététel után pedig hamarosan vinylen is hallhatóak lesznek a Járai-Bereményi szerzemények, a Berg Records gondozásában.

 

„Cseh Tamás-estre készültem a Hadikba. Rengeteget készültem a koncertre. Elmentem az Iskola utcába, ahol Cseh Tamás és Bereményi Géza lakott, álldogáltam a kapualjban, beültem a törzshelyükre, az Isolabellába, és közben hallgattam a dalokat. Teljesen átszellemültem, két hónapig Cseh-Bereményi-ködben éltem, még beszédtechnikát is tanultam, hogy az átkötő prózai részek jobban menjenek” – mesélte Járai Márk. 


„Bereményi Géza jön, meglepetésvendégnek. Akkor nagyon betojtam.” - emlékezett vissza Járai Márk a koncert napjának reggelére, amikor a szervező, Juhász Anna felhívta őt.


Járai akkor már hosszú ideje szerette volna, ha Bereményi neki adja, akár a legrosszabb szövegét, ami a fiókban porosodik. 


„Géza nagyon kedves volt, értőn figyelt a koncert alatt, és amikor vége lett, arcon csókolt, hátba veregetett, és mondta, másnap menjek fel hozzá.” A fiókból ugyan nem került elő semmi, azonban a konyhaasztalon elkészültek az első dalszövegek. 


„Hasonló metódussal születtek a mi dalaink, mint a Cseh-Bereményi dalok. Többnyire a konyhában, de volt, hogy leugrottam hozzá a Balatonra és gyorsan megírtunk egy számot. Lehet tanulni a szövegírást, de úgy, ahogy Géza műveli, nem. Zsigerből kell, hogy jöjjön.” – mesélte Járai. 


 

A közös munkából végül húsz dal született, melyből tíz került fel a most megjelenő hanganyagra. 


„A legelső napon rögtön három dalt is írtunk, mindhárom ott van a lemezen. Született egy „Budapest” dal is, ami azért fontos számomra, mert Géza eddig négy dal írt ezzel a címmel, abból hármat Cseh Tamásnak. A negyediket én kaptam” – mondta Járai, aki elmondta, hogy az összes dal Gézáról szól. „Én csak egy „szócső” vagyok és szívesen magamra vállalom ezt megtisztelő terhet.

 

„Amikor Járai Márknak dalokat írtam, egyáltalán nem gondoltam Cseh Tamásra. Eszembe sem jutott összehasonlítgatni őket. A szövegeket Márk dallamai inspirálták. Egy másik ember, egy másik korszakban. Szóval, ez nem egy Cseh Tamás emléklemez. És miért "Összevissza tánc a világ"? Elég elolvasni a mostani híreket, a jelenlegi évtizedet így lehet jellemezni." - 


fogalmazott Bereményi Géza.



 

A hanganyag a Berg Records gondozásában jelenik meg, producer Felcser Máté.

 

A hamarosan megjelenő vinyl, melynek érdekessége, hogy néhány dalszöveg eredeti kéziratának másolatát is tartalmazza, már előrendelhető az alábbi linken.


Fotók: Járai-Bereményi hivatalos

Zenei kvíz ajánló - tedd próbára magad!

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás