


| Előadó: | Kredenc |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: | Keressük a szövegírót! |
| Keressük a zeneszerzőt! | |
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

Szél viszi messze a fellegeket,
Mögötte lángol az ég!
Nyújtsd ide édes a kis kezedet,
Ki tudja, látlak-e még?
Ki tudja, ölel-e a két karom?
Kit tudja, csókol-e a szád galambom,
Ki tudja, melyik éjjnek, melyik hajnalán,
Indul a század tovább!
Ki tudja, ölel-e a két karom?
Kit tudja, csókol-e a szád galambom,
Ki tudja, melyik éjjnek, melyik hajnalán,
Indul az század tovább!
Bármerre járok, a csillagos ég,
Nevetve tekint le rám.
Bármerre fordul a kormánykerék,
Mindig csak Te jössz felém!
Járhatok uton vagy hegyek tetején,
Süvíthet száz zivatar galambom.
Szívemnek Te vagy az örök remény,
és tehozzád száll ez a dal!
Járhatok uton vagy hegyek tetején,
Süvíthet száz zivatar galambom.
Szívemnek Te vagy az örök remény,
és tehozzád száll ez a dal.
Sorsom az élet vagy halál legyen,
Hátrálni nem fogok én.
Végsőkig küzdök ha harcolni kell,
Szívemben lüktet a vér.
Ki tudja, édesanyja hol zokog?
Ki tudja, várja-e még babája.
Ki tudja, holnap még hol harcolok,
Élek vagy meg is halok.
Ki tudja, édesanyja hol zokog?
Ki tudja, várja-e még babája.
Ki tudja, holnap még hol harcolok,
Élek vagy meg is halok!



2026. szeptember 18. és 20. között ismét megtelik élettel Európa mértani közepe: Tállyán újra találkozik zene, bor, természet és közösség a Kerekdomb Fesztiválon, a feledhetetlen hangulatot pedig a legújabb nevek is garantálják.
Az ősznyitó, nyárbúcsú összművészeti borünnep évről évre bebizonyítja, hogy a fesztiválszezon nem ér véget augusztusban. A 2025-ös, minden eddiginél sikeresebb kiadás után a szervezők már 11. alkalommal fogják ötvözni az ősz színeit a fesztiválok hangulatával, mással összehasonlíthatatlan élményt teremtve ezzel.
Meghitt pillanatok és igazi fesztiválos mulatozás
A korábban bejelentett Parno Graszt és a Bohemian Betyars mellé most egy egész sor újabb fellépő csatlakozott, hogy felpezsdítsék a Tokaji borvidéket.
A valódi fesztiválkedvenc Blahalouisiana lebegős indie-pop világa és a Ferenczi György és a Rackajam páratlan, bluesból építkező zenéje is biztosan megmozgatja majd a közönséget.
A világzene szerelmeseit a Cimbaliband Trio virtuóz játéka és a Kale Lulugyi autentikus cigány folkja repíti majd el, míg a Shakar Trio különleges ritmusokkal és egyedi jazz hangzással érkezik a dűlők közé.
Aki az intimebb pillanatokat keresi
Annak a Lázár Tesók világa, Szepesi Mátyás (Konyha) egyszálgitár műsora vagy Boggie: Amour Parisien című estjének francia sanzonjai nyújtanak felejthetetlen élményt.
A költészet és zene határmezsgyéjén mozog Kollár-Klemencz László dalköltő estje, de a Myrtus és Bodor Áron: A csendesebb részem produkciója is garantálja a mélyebb lelki feltöltődést a borospincék hűvösében.
A fesztivál védjegyének számító dűlőtúrák, a kimaradhatatlan borútlevél és a családi programok mellett idén is irodalomi és a színházi programok teszik majd teljessé a hétvégi kikapcsolódást. Az ősz és a nyár legszebb pillanatainak egybefésülése idén sem maradhat el, így mindenki vésse be a naptárba: szeptember 18. és 20. között irány Tállya és a Kerekdomb Fesztivál.