dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Kreck : Azokért (2012)

Kreck - Azokért (2012)

off off off off off
Album: nincs kép
Előadó: Kreck
Album: Keressük!
Szövegírók: Mészáros József
Zeneszerzők: Keressük a zeneszerzőt!
Kiadó: Keressük!
Stílus: Rap
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 1, összesen 4236 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Azokért (2012)

ahol átölelsz majd ott ébredek újra
az éjszaka az álmaim karóba húzta
a hétköznapok eltemetnének, de én nem hagyom
már nincsenek titkok amit érzek azt bevallom
a természet feltölt messze a betontól
te azért vagy velem, mert megértesz egy szóból
a múltra csak viccből nézz vissza ne másért
aki kiröhögi magát, az már valamit átélt..
azt hiszed ellened, aztán meg érted
de ami véget ért az soha nem érhet véget
az oldalak eltűntek bár volt belőlük bőven
a probléma kamu, átrepülöm könnyen
én nem másztam sehová, már leültem a lépcsőn
és ha pár perc vissza, még akkor sincs későn
amire azt hinném távol van, itt lebeg előttem
a szem becsap, de a lélek nem erőtlen
aki tökéletes az nekem már nem kell
mert unalmas és hát egy halott ember
de ne félj hiszen nem telik be a végtelen
én is megyek tovább, de itt hagyom névjegyem..

én azokért akiknek soha nem fogom
tudni megadni amivel tartozom
itt az életem, belekarcolva a korongba
amit a folyó a végtelenbe sodor ma

köszönöm azt, hogy van kiket szeretnem
világ szép, csak néha én is elestem
mástól ellestem hogyan kell szenvedni
de megérte hiszen láthatlak nevetni
istenem hol a pénz a családhoz képest
a szerelemhez képest, az élethez képest
csak azt rossz látni, ahogy ebbe belehalnak
de már mondtam, hogy annyi eszük van, mint egy halnak
azok csak javak...ők meg emberek
engem szeretnek, téged meg megvettek
búcsú a tervednek, nem jött be ez sem
én meg csak a dolgaimat ösztönből tettem
aki kezem fogja tudod, ő érti
előre néz és közben a jelenünk félti
akit meg barátnak tartok az vágja
hogy azért barát, mert mellettem áll ma
ez annyira egyszerű és sokan szétcsavarják
de nekem már mindegy, hogy éneklik vagy szavalják
aki mindenhol szarvat lát az vessen magára
amikor a csúcson lesz, pont akkor ér az aljára

én azokért akiknek soha nem fogom
tudni megadni amivel tartozom
itt az életem, belekarcolva a korongba
amit a folyó a végtelenbe sodor ma

az utat nem keresni kell, hanem járni
csak menj ne állj meg hiszen nincs kit bevárni
ahogy nézem a fákat, ahogy úszok a vízben
ahogy sétálok ott ahol még benned hittem
ott újra megmozdul valami egy perc alatt
akkor lett mindenem, amikor érzetem nem maradt
semmim, de tudom kellett a fájdalom
a tetteimet most már, előre vállalom

én azokért akiknek soha nem fogom
tudni megadni amivel tartozom
itt az életem, belekarcolva a korongba
amit a folyó a végtelenbe sodor ma

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Moby visszatér Budapestre - újra élőben hallhatjuk az elektronikus zene ikonikus alakját

Az elektronikus zene úttörője és a kortárs kultúra egyik legnagyobb hatású alakja, Moby 15 év után ismét Magyarországon lép fel - 2026. augusztus 1-jén egy teljesen új koncertélménnyel várja a közönséget. 





Az elismert művész a Budapest Park színpadán ismét életre kelti azt a zenét


Azt a zenét, amely már több mint három évtizede formálja a modern hangzás érzéki és gondolati dimenzióit. 


Moby dalai hosszú évek óta emberek millióinak legbensőbb pillanataihoz kapcsolódnak - és ma is ugyanazzal az érzelmi súllyal szólalnak meg. 


Moby-dalszövegek itt.


Moby megújult élő koncepciót hoz a színpadra


A több mint egy évtizednyi szünet után 2024-ben visszatérő művész 2026-ban nagyszabású turnéra indul, Az ambient textúrák, a rave-energiát hordozó ritmusok és a lélekteli vokálok új intenzitással szólalnak majd meg a Budapest Parkban. 


A műsorban helyet kapnak időtlen klasszikusai, pályája kevésbé ismert gyöngyszemei, valamint friss, újraértelmezett hangszerelések - ahol a nosztalgia és a mai hangzás egyszerre van jelen.


Művészet és felelősség – így írta be magát a zenetörténelembe


Az 1999-es Play c. album több mint 12 millió példányban kelt el, és minden idők egyik legmeghatározóbb elektronikus lemezeként tartják számon. A Porcelain, Natural Blues, Why Does My Heart Feel So Bad? és Honey mára kulturális alapvetésekké váltak.


Számok, amelyek egy korszak hangulatát hordozzák


Why Does My Heart Feel So Bad?

Porcelain / Beach

Lift Me Up


Moby volt az első előadó, aki egy teljes album minden dalát filmekhez, sorozatokhoz és reklámokhoz licencelte – új korszakot nyitva ezzel a zeneiparban.


Pályája során több mint 20 millió eladott lemezzel, rangos díjakkal – többek között MTV, Billboard és Grammy-jelölésekkel – írta be magát a zenetörténetbe. 


Dolgozott David Bowie-val, a Public Enemyvel, Ozzy Osbourne-nal, a Beastie Boys-szal és a Daft Punkkal is; remixei a mai zenei színtér meghatározó alkotásai.


Moby zenei munkája mellett aktív humanitárius tevékenységet is folytat


Többek között támogatja a Humane Society, az ACLU és az Institute for Music and Neurologic Function szervezeteket. Filmkészítőként a Little Walnut produkciós céget vezeti, nevéhez fűződik a nemzetközi fesztiválokon díjazott Moby Doc és Punk Rock Vegan Movie című dokumentumfilm is. Jelenleg Tecie címmel egy játékfilmen dolgozik, amelynek bemutatója 2026 nyarán várható.


A hangulat, amitől minden más


A ’90-es években New York szűk, félhomályos lakásaiból indult útjára az a lo-fi elektronikus világ, amely mára globális zenei szimbólummá vált. 


Moby zenéjében mindmáig jelen van a magány és a remény, a vágy és a veszteség, az emlékezés és az idő súlya. Ez az érzelmi mélység teszi különösen aktuálissá visszatérését: művészete egyszerre idézi fel a modern ember belső vívódásait, és kínál kapaszkodót a mindennapok zajában.

 

Több mint zene: életstílus


Moby (polgári nevén Richard Melville Hall) a kortárs zenei kultúra egyik legsokoldalúbb alakja: zenész, producer és író, 1965-ben született a New York-i Harlemben. 


A „Moby” becenevet már kisbabaként kapta – a híres író, Herman Melville leszármazottjaként ez szinte természetes volt.


Kilencévesen kezdett zenét tanulni


Klasszikus darabokat játszott, zeneelméletet is tanult. A nyolcvanas években a New York-i punk rock színtér aktív szereplője volt, majd az elektronikus zene felé fordult. Első kislemeze, a Go, 1991-ben jelent meg – azóta 22 albumot adott ki.


Az elmúlt években alkotói pályája új művészi és személyes irányokba bővült


Zenéjét a mai napig eszközként használja a mélyebb önreflexióra, a tudatosság felébresztésére, spirituális és társadalmi üzenetek közvetítésére. Az állatvédelem, a környezetvédelem, a veganizmus és a tudatos életmód egyik legismertebb szószólója, jelentős bevételeit jótékony célokra ajánlja fel. 


Közvetlenségéről is ismert: nem ritkán saját New York-i vagy Los Angeles-i kávézóiban beszélgetett vendégeivel, távol tartva magát a hírességeket körülvevő felhajtástól.


Emlékezetes este


A 2026-os Moby-koncert a Budapest Parkban a nyár egyik legemlékezetesebb élőzenei eseményének ígérkezik. 


A közönség egy egyedi zenei utazás részese lehet, ahol atmoszférikus hangképek, a rave energiáját idéző lüktetések és érzékeny, mélyre ható vokálok találkoznak. A műsor egyszerre épít az időtlen slágerekre és nyúl a kortárs hangzás eszközeihez: jól ismert dallamok, ritkábban hallott darabok és újraértelmezett kompozíciók alkotják majd a repertoárt.

 

Mi? Moby koncert

Mikor? 2026. augusztus 1.

Hol? Budapest Park (1095 Budapest, Fábián Juli tér 1.)

További részletek az esemény FB oldalán, itt.

A jegyek december 5-én 10:00-tól érhetőek el a koncert hivatalos értékesítési felületén.



 

Fotó: Charm Music Hungary

 

Zenei kvíz ajánló - tedd próbára magad!

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás