


| Előadó: | Filmzenék |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Szász Péter Fényes Szabolcs |
| Keressük a zeneszerzőt! | |
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

Rádióban és a mikrolemezen,
Dixilendben muzsikál a szerelem.
Nagyapáink vérpezsdítő ritmusát,
vidám kedvvel járja ma az ifjúság.
Fogj egy sétapálcát és légy vidám
Köss a nyakkendődből csokrot komám
A mellényed is pepita, szíved máris veri a
Dixielend szertelen ritmusát
Kérj a nagypapádtól egy lakkcipőt
Lopj el nagymamádtól mindent, mit kinőtt
És így eleresztve járj a régi jazzre
Charlestont, mert ma ez a sikk
Táncolunk ma twistet, rockit, csacsacsát,
ám a charleston sem kimondott csacsiság.
Felkeltettem éjjel én a nagyapát:
"Mutass nékem egy pár cserlszton figurát!"
Fogj egy sétapálcát és légy vidám,
köss a nyakkendődből csokrot komám,
s ha mellényed is pepita, szíved máris veri a
dixilend szertelen ritmusát.
Kérj a nagypapától egy lakkcipőt,
Lopj el nagymamától mindent , mit kinőtt,
és így eleresztve járj a régi dzsesszre
charlestont, mert ma ez a sikk.
Sikk, ó, ó, ó, charlestont, ma ez a sikk.
Tánc!
Fogj egy sétapálcát…



A következő hetekben fővárosi intézményekben folytatódik a Dirty Slippers zenekar Suliturné programja, amely mára az egyik legnagyobb kábítószer-ellenes ifjúsági programmá vált Magyarországon.
Lobó-Szalóky Lázár 2011-ben hozta létre a Suliturné programot, amely két részből áll: a zenészek egy fesztiválhangulatú koncertet adnak a diákoknak, majd közéjük ülnek és drogprevenciós előadást tartanak.
"Egyre nagyobb az igény erre a rendhagyó programra az iskolák és a fiatalok részéről is. A visszajelzések egyértelműen pozitívak, jelenleg több mint 200 iskola várakozik arra, hogy hozzájuk is eljussunk a Suliturnéval" - fogalmazott Lobó-Szalóky Lázár.
A zenekar nemrég tért vissza hét állomásos angliai turnéjáról, ahol kiderült: kinti lemezkiadójuk, a Reaction Management szeretné, ha a Suliturné program Magyarország után Angliában is elérhető lenne.
"Azt tapasztaljuk a Suliturné állomásain, hogy évről évre egyre nagyobb a problémát jelentenek a drogok a 14-18 éves korosztály számára. Mi zenészként elkötelezettek vagyunk 14 éve, hogy megmutassuk a fiataloknak:
kizárólag a drogok, az alkohol és az önpusztító életmód nélkül érhetik el a céljaikat, élhetnek sikeres és boldog életet"
- mondta el Lobó-Szalóky Lázár.
A zenész szerint nagyon aktuális ez a téma, hiszen "sajnos trendi lett olyan dalokat írni hazánkban is, amik a kábítószer fogyasztásra buzdítják a fiatalokat. Nincs semmilyen eszköz ezeknek a daloknak a terjedését meggátolni annak ellenére, hogy szerintem még maguk az előadók is tudják, hogy rendkívül káros, amit csinálnak. Ennél sokkal felelősségteljesebben kellene viselkedniük" - jegyezte meg Lobó-Szalóky Lázár.
A Dirty Slippers december 10-én az ORFK rendezvényén, majd december 12-én a BGSZC Pestszentlőrinci Technikumában folytatja a Suliturnét.
Fotó: Dirty Slippers