


| Előadó: | Standby Gravity |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: | Keressük a szövegírót! |
| Keressük a zeneszerzőt! | |
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Punk-Rock |
| Címkék: | Keressük! |

Itt vagyok most előtted,
már nem titkolok semmit
beszédem van vele,
megteszek még ennyit!
Hallod e a szörnyű hangját?
Érzed e a rohadó szagát?
Látod e eltorzult arcát?
Magadnak állítottál csapdát!
Nincs vége drágám,
egy percet szánj rám
beleverem a fejedbe,
hogy minden a te hibád!
Nem menekülsz előlem,
nézd mit teremtettél
Egy szörnyet csináltál belőlem,
felébresztettél!
Eddig csendben meglapult
a lelkem mélyén szunnyadt
de most már végleg elvadult
és ledöntött minden falat!
Nem menekülsz előlem
Nézd mit teremtettél
Egy szörnyet csináltál belőlem
Felébresztettél!
Előtted áll! Most mit csinálsz?
Nem segít már rajtad a sírás!
Nem tétovázik, nem kegyelmez!
Nem kérdez, nem kér, csak elvesz!
NEM KEGYELMEZ! NEM KEGYELMEZ!
Túl késő már fohászkodni,
jobb lenne inkább menekülni
Eljátszottad az utolsó esélyed
amit kapsz tőle, azt megérdemled!
Légy büszke, ez a teremtményed
Kezei által kínok közt bevégzed!
Tudhattad volna, hogy eljön érted
nem csillapítja más, csak a te véred!
És mikor könnyes szemekkel nézel fel a szörnyetegre
rádöbbensz, hogy megváltoztattál örökre!
Nem menekülsz előlem
Nézd mit teremtettél
Egy szörnyet csináltál belőlem
Felébresztettél!


Hosszú idő után újra összeállt Diaz és Mentha: megjelent a Méreg, a duó friss dala, amely a 2010-es években megismert közös munkák (Nélküled, A part) után új fejezetet nyit a történetükben.
A Méreg az elmúlt évek megpróbáltatásaira, belső vívódásaira reflektál: ugyanakkor nem csak a veszteségekről szól, hanem arról az állapotról, amikor az ember azt érzi, hogy nincs a jó úton, de ezt még magának sem meri bevallani. A belső én ilyenkor szinte ordít, hogy valami nem oké, de ezt sokszor nem halljuk meg - a refrén is erre a felismerésre reflektál.
„Sokszor vannak olyan pillanatok, amikor úgy érezzük, senki nem ért meg minket, pedig jó lenne, ha valaki mélyre látna és meglátná, mi a bajunk. Közben ezeknek a dolgoknak a nagy részét végül magunkban kell helyretennünk”
- meséli a dalról Diaz. A Méreg hangulatában melankolikus és mély, ugyanakkor fontos volt, hogy reményt is adjon: „Szerettem volna, ha azt éreznék az emberek, hogy nincsenek egyedül.”
A zene és a szöveg megírásán túl a videoklip is teljes egészében self made módon készült. A Kanári-szigeteken, Tenerifén forgatott anyagról Mentha így mesélt: „Ez egy régi történet köztünk Diazzal, mindig ott volt a levegőben, hogy egyszer újra csinálunk valamit. Most jött el az ideje”. A videót stáb nélkül forgatták le, minden külső segítség nélkül, ami tudatos döntés volt: "A videót teljes egészében mi készítettük - gyakorlatilag én forgattam az anyagot, stáb nélkül. Itthon nem találtunk olyan helyszínt, ami azt éreztük, hogy passzolt volna a dal hangulatához. Az óceán, a fekete homokos tengerpart és a Teide látványa viszont mind erősen rezonált a Méreg világával” - teszi hozzá.
A Diaz-Mentha együttműködés nem érinti sem a Wellhello, sem a Hősök működését: mindkét formáció továbbra is aktív, a Méreg egy különálló projekt eredménye.
Fotó: DiazMentha