


| Előadó: | Ágnes Vanilla |
|---|---|
| Album: | Örök nyár |
| Megjelenés: | 1999 |
| Hossz: | 4:12 |
| Szövegírók: |
Ágnes Vanilla (Frenyó Ágnes) Frenyó Ágnes |
|
Pavlicsek László Ágnes Vanilla (Frenyó Ágnes) |
|
| Kiadó: | EMI |
| Stílus: | Europop |
| Címkék: | Keressük! |

Körbe táncol a fényed
gyöngyöző arcomon
a dalt itt a szívemben
most is dúdolgatom
tudod arra gondolok
megint álmodtam veled.
Körbe táncol a pillanat
mikor a fülembe súgod a titkodat
gyere érints meg újra
érints meg újra még
hogy minden amit érzel
sose múljon el.
Nem tudom merre vagy
de ha a felhők fölé nézek
látom az égen tündökölsz újra
olyan jó
nem látott még senki sem
de itt vagy a szívem mélyén
tudnod kell
hogy az amit érzek
többé már
sose múlhat el.
Sose múljon el
ez a pillanat
csillag lettél egy perc alatt
ha itt vagy
ugye ragyogsz
nekem még
tudod arra gondolok
megint
álmodtam veled
álmodtam veled.
Talán elmész
talán itt maradsz
de érzem
hogy
kristálytiszta vagy
gyere érints meg újra
érints meg újramég
hogy minden amit érzel
sose múljon el
sose múljon el.
...még így jó
gyere érint meg újra...



Jaroslaw Lukomski közismert szinkronszínészként Lengyelországban.
Jaroslaw Lukomski lengyel előadóművész pert indított Lengyelországban egy cég ellen, mert egy reklámfilmben a tudta és beleegyezése nélkül olyan hangalámondást használtak, amelyet mesterséges intelligencia készített az ő hangja felhasználásával; ez az első ilyen jellegű bírósági ügy Lengyelországban - jelentette a Polsat News kereskedelmi hírtelevízió.
A reklámfilmet egy, szennyvízgyűjtő tartályokat gyártó cég készíttette, feltehetőleg a Lukomski hangját tartalmazó korábbi felvételek alapján.
Az így létrehozott alámondáshoz nem kérték Lukomski hozzájárulását, nem fizettek neki a szerzői jogaiért, nem is tájékoztatták őt a reklámfilm elkészítéséről.
"Ők nem érzik, hogy a hang akármilyen módon az emberi identitás része lenne, és azt hiszik, hogy bármit megtehetnek vele" - nyilatkozott Lukomski a Polsat Newsnak.
- Az emberi hang "különleges védelem alatt áll", biometrikus jellemzőnek számít, akárcsak az arckép
- fogalmazott a Polsat Newsnak Joanna Swiebocka-Wiek, a krakkói Jagelló Egyetem mesterséges intelligencia szakának vezetője.
Az érintett cég úgy látja, hogy nem követett el jogsértést, a reklámfilmben felhasznált hang szerinte a mesterséges intelligenciáé, és nem Lukomskié.
Az onet.pl lengyel hírportál Lukomski ügyvédjét idézi, aki szerint az előadóművész hangját nemcsak az őt ismerő emberek azonosították a filmben, hanem az átvételt a mesterséges intelligencia felhasználásával is megerősítették.
Kiemelt kép: illusztráció/AI/Freepik