


| Előadó: | Dj Szatmári feat. Jucus |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Szatmári István Rácz Béla Czifra Sándor |
| Keressük a zeneszerzőt! | |
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

A vesztemet érzem nincs kegyelem nekem ott a helyem ahol a szerelem
Veled édes az élet s észreveszem, buja vágyat a két szemeden
BÉCI:
Ez a pici kicsi lány engem szétszedne
Ha valamilyen módon hozzám férhetne
Tőlem akármikor kérhetne
Hogy ha menne könyörögnék kérlek ne
Ne menj sehova mert én itt vagyok
Te vagy az akit én akarok
Young-G-val minden szebb lesz
Nekem már csak te kellesz...
Úgy forr a vérem még hozzád sem kell érnem, elvesztem ma az eszem
Nem lehet póráz a lelken , béklyóba a testem nem köti senkisem
Miattad úgy forr a vérem az ösztön hajt és végem, mellettem van a helyed
Egy angyal száll fenn az égen ha meg kérem (majd) szépen, meg súgja, hogy mi a neved.
A vesztemet érzem nincs kegyelem nekem ott a helyem, ahol a szerelem
Veled édes az élet s észreveszem, buja vágyat a két szemeden
Szívembe az éjjel tetoválta késsel szép nevét mely onnan soha már nem vészel
A tűzzel játszom érzem, hozzád hajt a vérem és veled el kell égnem
BÉCI:
Ez a pici kicsi lány engem szétszedne
Ha valamilyen módon hozzám férhetne
Tőlem akármikor kérhetne
Hogy ha menne könyörögnék kérlek ne
Ne menj sehova mert én itt vagyok
Te vagy az akit én akarok
Young-G-val minden szebb lesz
Nekem már csak te kellesz...
Úgy forr a vérem az ösztön hajt és végem, mellettem van a helyed
Egy angyal száll fenn az égen ha meg kérem (majd) szépen meg súgja, hogy mi a neved.
A vesztemet érzem nincs kegyelem nekem ott a helyem ahol a szerelem
Veled édes az élet s észreveszem, buja vágy buja vágyat a két szemeden
Szívembe az éjjel tetoválta késsel szép nevét mely onnan soha már nem vész el
A tűzzel játszom érzem, hozzád hajt a vérem és veled el kell égnem
A vesztemet érzem nincs kegyelem nekem ott a helyem ahol a szerelem
Veled édes az élet s észreveszem, buja vágy buja vágyat a két szemeden
A vesztemet érzem nincs kegyelem nekem ott a helyem ahol a szerelem
Veled édes az élet s észreveszem, buja vágy buja vágyat a két szemeden



A magyar kultúra napján NKA Hangfoglaló Minifeszt címmel különleges zenei eseménnyel várja a közönséget a Petőfi Kulturális Ügynökség.
Január 22-én 19 órától az NKA Hangfoglaló Könnyűzene Támogató Program Induló Előadói Alprogramjának 12 idei támogatottja lép színpadra a Turbina Kulturális Központ három koncerttermében.
Az ingyenesen látogatható eseményen a közönség egyetlen este alatt fedezheti fel a legújabb magyar előadókat: különböző műfajok, hangzások és zenei világok váltják egymást, valódi fesztiválhangulatot teremtve.
12 előadó – 156 pályázó közül kiválasztva
Az NKA Hangfoglaló Könnyűzene Támogató Program Kollégiuma 2014 óta működik a Nemzeti Kulturális Alap keretében, a Program megvalósítását és szakmai koordinációját a Petőfi Kulturális Ügynökség részeként működő NKA Hangfoglaló Programiroda végzi.
A program célja
A hazai könnyű-, jazz- és világzene támogatása pályázati felhívásokon keresztül, többek között induló előadók, zenekarok hang- és képfelvételei, turnék, nemzetközi együttműködések, podcastok és könnyűzenei média támogatásával.
Az idei, immár 12. alkalommal meghirdetett Induló Előadói Alprogramra 156 pályázat érkezett.
A jelentkezők hang- és képanyagait egy 80 fős szakmai zsűri bírálta el, melynek tagjai zenei szakemberek, könnyűzenei menedzserek, kulturális szervezők, televíziós- és rádiós szerkesztők, producerek, hangmérnökök és zeneszerzők voltak.
A kiválasztási folyamat második körében a továbbjutók többnapos, személyes meghallgatáson vettek részt – közülük került ki az a 12 előadó, akik 2026-ban támogatásban részesülnek.
Egyéves szakmai támogatás és országos jelenlét
Az NKA Hangfoglaló Program korábbi résztvevői közül több, a nagyközönség előtt ma már ismert előadó és zenekar került ki, többek között a Platon Karataev, a Margaret Island, az Aurevoir. és CoLee.
2025 nyarán az NKA Hangfoglaló Fesztivál Roadshow keretében
• 115 fesztiválkoncert valósult meg
• 16 hazai és külhoni fesztiválon
• 15 induló előadó részvételével
A program előadói olyan meghatározó eseményeken mutatkozhattak be, mint a Művészetek Völgye, a Campus Fesztivál, a Fishing On Orfű, a Paloznaki Jazzpiknik, valamint a külhoni Gombaszögi Nyári Tábor és a Malomfesztivál.
Az idei nyertesek számára az NKA Hangfoglaló Programiroda egy teljes éven át tartó mentorálást biztosít. A támogatás része a szakmai edukáció, a vidéki klubturné, valamint fellépési lehetőség több hazai és külhoni fesztiválon is.
Az idei támogatott előadók
BLMB
Fictional Heat
Franny
Glencz
Helka
Lil 404
Loophia
Mad About Marilyn
Pavilon
Reni & Boka
Telehold
Várhegyutca
A rendezvény a Petőfi Kulturális Ügynökség gondozásában működő NKA Hangfoglaló Programiroda közös szervezésében, a Nemzeti Kulturális Alap támogatásával valósul meg.
Kiemelt kép: Petőfi Kulturális Ügynökség