


| Előadó: | Mr. Rick |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Valla Attila |
|
Hastó Zsolt |
|
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

Megy a meló, nagy a terhelés. Zakatol a gép, folyik a termelés.
A nagyvilágnak hátraarc, ha harc, hát legyen harc.
Ki a legjobb, ki az élbrigád? Közben az üzem elől elkötik a bringád.
A béketábor lázban él, szén kell s vörös a cél.
A Norma abnorma, munkaversenyek, és pofa be koma!
Május 1-ig ha jó voltál, SZOT a beutaló és a Wartburg száll.
Refrén.:
Újra nyit a nyár, hát zárjon be a gyár! Éljen a Balcsi, nincs több szabály!
Álljon le a gép, nyaralni megy a nép! A munka ma sztrájkba lép!
Újra nyit a nyár, hát zárjon be a gyár! Mindent szabad, de semmi se muszáj!
Álljon le a gép, nyaralni megy a nép! Jár ez a két szép hét!
Nagy a meleg, de te sorban állsz, a büfék előtt az osztályharcba beszállsz.
És füles jön, hogy a pult alatt még banán is akad. Itt lángos és Bambi vár.
Este eljön, fellép a két Latabár. Miért nincs mindig nyár?
Itt a pártvezér és egy futball sztár!
Refrén.:
Újra itt a nyár......... 2X



A Boglart Fesztivál jövőre is a nép- és világzene kedvelők kedvenc találkozási pontja lesz, egy igazi multikulturális zenei élmény augusztus 26. és 30. között Balatonbogláron.
A fesztivál bejelentette első fellépőit
Már biztosan velünk lesz a belga Enara Navaira, a horvát Veja és a szenegáli Afrikora, míg hazai fronton Okos Viola, az Obadu és természetesen a Góbé neve szerepel a fellépők között.
2026-ban hetedik alkalommal vár mindenkit az augusztus végi Boglart Fesztivál
A Boglart különlegessége, hogy míg esténként a zenekarok tagjai húzzák a talpalávalót, addig nappal tanárként adják tovább tudásukat: legyen szó konkrét hangszeres tanításról vagy éppen a zeneipari tudnivalókról.
A Boglart fesztivál és népzenei tábor, ahol fiatal tanároktól lehet elsajátítani a vonós és moldvai népzene csínját-bínját.
Esténként a legkülönfélébb hazai és nemzetközi nép- és világzenei előadók perdítik táncra az előadókat. Először lép fel a fesztiválon a belga Enara Navaira, míg a szenegáli Afrikora és az isztriai Veja már visszatérőként érkezik a Babel Campbe, Itthonról már biztosan rophatjuk Okos Viola, az Obadu és a fesztivált többek között megálmodó Góbé dalaira.
A koncertek után táncházzal, nép- és világzene alapú elektronikus zenével folytatódik a buli
A táborozók a hangszer- és tánctanulás mellett különféle zenei workshopokon is részt vehetnek, ahol megismerhetik a külföldi előadók hangszereit, zenéjét és kultúrájukat is, és természetesen a közös muzsikálás sem marad el.
A tavalyi debütálás után ismét lesz showcase része is a fesztiválnak
Itt a hazai előadók és zenei szakemberek találkozhatnak külföldi kollégáikkal, eszmét cserélhetnek, tanulhatnak egymástól. A Boglart az elmúlt hét év alatt egy igazi multikulturális zenei eseménnyé nőtte ki magát, ahol négy napon át minden a zenéről és a találkozásokról szól.
Az early bird kombinált bérletek és a fesztivál bérletek mellé most ajándék vászontáska is jár a vásárlóknak.
Fotók: Boglart