dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Kováts Kriszta és Gallai Péter: Elvarázsolt kávéház

Kováts Kriszta és Gallai Péter - Elvarázsolt kávéház

off off off off off
Album: nincs kép
Előadó: Kováts Kriszta és Gallai Péter
Album: Keressük!
Szövegírók: Fábri Péter
Zeneszerzők: Gallai Péter
Kiadó: Keressük!
Stílus: Pop
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 1, összesen 4432 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Elvarázsolt kávéház

Elvarázsolt kávéház,
ide nem sok ember jár,
itt délutánok árnyékát
és délelőttök fényét láttuk már.

Elvarázsolt kávéház,
az órám itt nem jár,
itt másképp látlak, másképp látsz,
a pult fölött egy régi illat szál.

A szemed tükréből a szemem néz most rám,
csak halkan szólj, ha szólsz, és lassan érj hozzám.

Elvarázsolt kávéház,
és bódult kávégőz,
nézem arcod játékát,
a pincér tébolyító kávét főz.

A szemed tükréből a szemem néz,
és látlak, mintha álmodnék,
a gőz száll, mint a vágy,
az arcod, mint egy szétdúlt ágy,
ez itt az elvarázsolt kávéház.

Elvarázsolt kávéház,
itt rádió sem szól,
te összegyűrsz egy szalvétát,
és ámulunk és minden így van jól.

A szemed tükréből a szemem néz most rám,
csak halkan szólj, ha szólsz és lassan érj hozzám.

Elvarázsolt kávéház,
egy elvarázsolt pár.
Az ablakból egy árny néz rád,
az asztalon már ott a számla.

Elvarázsolt kávéház,
a pincér körbe jár,
és elvisz csészét, tányért már,
és elmegyünk és nem jövünk ide már.

És nem jövünk ide már,
És nem jövünk ide már,
És nem jövünk ide már.

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Harcsa Veronika új lemezét audiovizuális előadáson mutatja be a Müpában

Harcsa Veronika Flow By című albuma, amely egyszerre zenei és vizuális kísérlet, Vancsó Zoltán fotós slideshow-jával december 1-jén debütál a Müpa Fesztivál Színházában. 





Az új zenei projekt a közönség és az előadó közötti határokat kívánja feloldani

 

A dalok karaktereihez olyan képi narratívák születtek, amelyek rejtett szálakon kísérik és egészítik ki a hallottakat. Az InterAction című esten az énekes Nora Thiele német ütőhangszeressel és a Soharóza kórussal lép színpadra.


Az előadóhoz kapcsolódó dalszövegek itt.

 

Harcsa Veronika tudatosan fordult az interaktív, közösségi élményt teremtő zene felé


Régóta vezet workshopokat, 2024-ben pedig a Pécsi Tudományegyetem zeneterápia szakán szerzett diplomát. Új albuma, a Flow By ennek a szemléletnek a folytatása.

 

A szerzemények úgy születtek, hogy az élő előadás során a közönség aktív részese lehessen a zene formálásának: a taps, a hangadás, a ritmikus gesztusok mind a közös flow-élmény részévé válnak.

 

- A dalokat úgy írtam, hogy belekomponáltam a közönség jelenlétét. Élőben erre épül minden, az viszont további ötletelést igényelt, hogy lemezként hogyan fog működni mindez. 


A koncepcióba belevettem a Soharóza kórust, amely híres kísérletező kedvéről. A lemezen ők teremtik meg a közösségi hangzást


és a Müpa-beli koncerten is jelen lesznek, hogy a közönség közé vegyülve erősítsék a hangadást - fogalmazott Harcsa Veronika.



Fotó: Harcsa Veronika Facebook oldala

 

A lemezen és a koncerten közreműködő Nora Thiele német ütőhangszeres zeneszerzővel és hangszerépítővel az énekes berlini évei alatt ismerkedett meg. Thiele világzenei ihletésű hangszereivel, frame drum- és ritmuskísérleteivel különleges textúrát ad a hangzásnak.

 

Vancsó Zoltán 2005-ben fedezte fel, majd az elmúlt években művészi szintre emelte a zenével kísért fotó slideshow műfaját. Több száz rövid és csaknem egy tucat egész estés fotófilmet hozott létre, számos alkotása moziban is látható volt.

 

- Látom a zenét és hallom a képet, érzem e két világ összefonódásának lehetőségét. Ez a műfaj lehetőséget kínál több tucat fotó összefűzésére, ahol a szerkesztés önálló és rendkívül kreatív folyamattá válik. 


A képek közötti áttűnések dramaturgiai és esztétikai szerepe, valamint a zenei kíséret hozzájárul ahhoz, hogy a vizuális élmény komplexebbé és átélhetőbbé váljon.


A lemez hangulatához 2017-ig nyúltam vissza az archívumomban, hogy korábban nem publikált képekkel dolgozhassak. Nem konkrét történeteket mesélnek el, hanem a zene tudatalattijába vezetik el a nyitott nézőt - részletezte az alkotó.

 

A rendhagyó koncepcióból születő lemez egyedi online megjelenést kívánt

 

- Ma már nagyon kevesen hallgatnak meg elejétől a végéig egy lemezt, de bízom benne, hogy ez az album a vizuális élmény miatt kivétel lesz. Éppen olyan hosszú, mint egy sorozat epizódja - tette hozzá Harcsa Veronika.


Kiemelt kép: Harcsa Veronika Facebook oldala

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás