


| Előadó: | Néhai Bárány |
|---|---|
| Album: | Aki keres, az talán... |
| Megjelenés: | 2007 |
| Hossz: | 3:38 |
| Szövegírók: |
Burucs Szabolcs |
| Keressük a zeneszerzőt! | |
| Kiadó: | szerzői kiadás |
| Stílus: | Rock Alternatív |
| Címkék: | Keressük! |

Ez egy túra a Napba,
Ez egy túra a Napba,
Figyelem senki otthon ne hagyja
A pénzét!
Egy túra a magba,
Ahol forróbb, mint a magma,
Aki a legmélyebbre ér viheti
A legnagyobb részét!
Egy darab Nap, egy darab Nap
Egy darab Nap, legyen rab a Nap!
…
Hát hajrá Nagyurak,
Nagyurak hajrá, csak tessék!
A járat azonnal indul a harmadikról,
Le ne késsék!
Hajrá Nagyurak, látják
Szabad a pálya,
Osszák fel egymás közt,
Hogy más ne lássa!
Eljön a Nap, eljön a Nap,
Eljön a Nap, érted eljön a Nap
…
Nevetséges, nevetséges,
Mégis lehetséges.
Nevetséges, nevetséges,
Mégis lehetséges.
Ne vedd sértésnek, de
A keret széles...
Te, aki otthon maradsz mégis,
Nézz a Napba, kérlek és
Tüsszents nekem egyet!
Hallani akarom a hangot, amit
Semmi más nem idéz meg.
A tiszta, az igazi hangot,
Azt a vékonyfalú harangot,
Benne az igazi éned, ha másnak
Nem is tennéd meg.
Egy darab vagy, egy darab vagy,
Egy darab vagy, a szívemben nagy
Darab vagy, darab vagy,
Darab vagy, maradj, maradj!
Darab vagy, darab vagy,
Darab vagy, a szívemben nagy
Darab vagy, darab vagy
Vagy a harag túl nagy?



A következő hetekben fővárosi intézményekben folytatódik a Dirty Slippers zenekar Suliturné programja, amely mára az egyik legnagyobb kábítószer-ellenes ifjúsági programmá vált Magyarországon.
Lobó-Szalóky Lázár 2011-ben hozta létre a Suliturné programot, amely két részből áll: a zenészek egy fesztiválhangulatú koncertet adnak a diákoknak, majd közéjük ülnek és drogprevenciós előadást tartanak.
"Egyre nagyobb az igény erre a rendhagyó programra az iskolák és a fiatalok részéről is. A visszajelzések egyértelműen pozitívak, jelenleg több mint 200 iskola várakozik arra, hogy hozzájuk is eljussunk a Suliturnéval" - fogalmazott Lobó-Szalóky Lázár.
A zenekar nemrég tért vissza hét állomásos angliai turnéjáról, ahol kiderült: kinti lemezkiadójuk, a Reaction Management szeretné, ha a Suliturné program Magyarország után Angliában is elérhető lenne.
"Azt tapasztaljuk a Suliturné állomásain, hogy évről évre egyre nagyobb a problémát jelentenek a drogok a 14-18 éves korosztály számára. Mi zenészként elkötelezettek vagyunk 14 éve, hogy megmutassuk a fiataloknak:
kizárólag a drogok, az alkohol és az önpusztító életmód nélkül érhetik el a céljaikat, élhetnek sikeres és boldog életet"
- mondta el Lobó-Szalóky Lázár.
A zenész szerint nagyon aktuális ez a téma, hiszen "sajnos trendi lett olyan dalokat írni hazánkban is, amik a kábítószer fogyasztásra buzdítják a fiatalokat. Nincs semmilyen eszköz ezeknek a daloknak a terjedését meggátolni annak ellenére, hogy szerintem még maguk az előadók is tudják, hogy rendkívül káros, amit csinálnak. Ennél sokkal felelősségteljesebben kellene viselkedniük" - jegyezte meg Lobó-Szalóky Lázár.
A Dirty Slippers december 10-én az ORFK rendezvényén, majd december 12-én a BGSZC Pestszentlőrinci Technikumában folytatja a Suliturnét.
Fotó: Dirty Slippers