dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Tai Chi Teacher: Küzdő szellem

Tai Chi Teacher - Küzdő szellem

off off off off off
Album: nincs kép
Előadó: Tai Chi Teacher
Album: Keressük!
Szövegírók: Keressük a szövegírót!
Zeneszerzők: Keressük a zeneszerzőt!
Kiadó: Keressük!
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 4, összesen 3693 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Küzdő szellem

Ha van küzdőszellemed
Az mindig jól jöhet
Hogy tudd mi mennyi hány méter
Ha van küzdőszellemed
Az mindig jó neked
Hogy tudd mi mennyi hány óra
Harmónia, szilencium
Gondoljunk a rizsre az is finom
Nincs más témám mindet unom
Te is tudod, hogy én is tudom
Hogy a felhők mennek akár az élet
Felhők mögé nem képzellek téged
A jövőmet én nem az ufóban látom
Kísértem az Istent egy dobozgitáron

Harmónia, szilencium
Neked ez az élet egy terrárium
Mókuskerék vagy akvárium
Hangyafarmon ülő orákulum
Akinek csípik a seggét szorgos kis lények
De a féreglyuktól én mit reméljek
A jövőben én nem létében látom
Elcsattan a lelkem egy lábcinállványon

De a vadnyugatért föl sem kelek
Kisszobában a Távol-Kelet
A bajban mindig társad vagyok
Ütök-vágok, mint a nagyok
És ha medvecsapdába szorul a lábam
Tuti, hogy végül tövig lerágom
Hogy szabaduljak ettől a tudatos testtől
Kezdő vagyok, de kezdőnek küzdő

Harmónia, szilencium
Nem segített rajtunk a millennium
Tejben-vajban hollári hó
Aztán szarban szolárium
A fától az erdőt te már nem látod
Kezedben lézer azzal kivágod
Kandallód elé fekszik a medve
A világmegváltás csak chili a sebre

De a vadnyugatért föl sem kelek
Kisszobában a Távol-Kelet
A bajban mindig társad vagyok
Ütök-vágok, mint a nagyok

Mer' a vadnyugatért föl sem kelek...

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Hosszú idő után új dallal jelentkezett DiazMentha duója

Hosszú idő után újra összeállt Diaz és Mentha: megjelent a Méreg, a duó friss dala, amely a 2010-es években megismert közös munkák (Nélküled, A part) után új fejezetet nyit a történetükben. 






A Méreg az elmúlt évek megpróbáltatásaira, belső vívódásaira reflektál: ugyanakkor nem csak a veszteségekről szól, hanem arról az állapotról, amikor az ember azt érzi, hogy nincs a jó úton, de ezt még magának sem meri bevallani. A belső én ilyenkor szinte ordít, hogy valami nem oké, de ezt sokszor nem halljuk meg - a refrén is erre a felismerésre reflektál.

 

„Sokszor vannak olyan pillanatok, amikor úgy érezzük, senki nem ért meg minket, pedig jó lenne, ha valaki mélyre látna és meglátná, mi a bajunk. Közben ezeknek a dolgoknak a nagy részét végül magunkban kell helyretennünk” 


- meséli a dalról Diaz. A Méreg hangulatában melankolikus és mély, ugyanakkor fontos volt, hogy reményt is adjon: „Szerettem volna, ha azt éreznék az emberek, hogy nincsenek egyedül.”



 

A zene és a szöveg megírásán túl a videoklip is teljes egészében self made módon készült. A Kanári-szigeteken, Tenerifén forgatott anyagról Mentha így mesélt: „Ez egy régi történet köztünk Diazzal, mindig ott volt a levegőben, hogy egyszer újra csinálunk valamit. Most jött el az ideje”. A videót stáb nélkül forgatták le, minden külső segítség nélkül, ami tudatos döntés volt: "A videót teljes egészében mi készítettük - gyakorlatilag én forgattam az anyagot, stáb nélkül. Itthon nem találtunk olyan helyszínt, ami azt éreztük, hogy passzolt volna a dal hangulatához. Az óceán, a fekete homokos tengerpart és a Teide látványa viszont mind erősen rezonált a Méreg világával” - teszi hozzá.

 

A Diaz-Mentha együttműködés nem érinti sem a Wellhello, sem a Hősök működését: mindkét formáció továbbra is aktív, a Méreg egy különálló projekt eredménye.


Fotó: DiazMentha

Zenei kvíz ajánló - tedd próbára magad!

Zeneszöveg kvíz

Adományozás