


| Előadó: | Tóth Vera |
|---|---|
| Album: | Zene kell nekem |
| Megjelenés: | 2010 |
| Hossz: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Turczi István |
|
Nagy Tibor Béla (Magnus) |
|
| Kiadó: | EMI |
| Stílus: | Pop |
| Címkék: | Keressük! |

Ébredés, lustálkodás,
ennyi a vágyam, nem is túl kevés.
Égi jel, rigó felel,
ettől is boldog, aki jól figyel.
Aki társra lel,
az a fénybe éli újra át
önmagát.
Aki adni kész,
az az éjben hagyta hol miért
mindenét.
Csodaszép az ébredésünk,
csodaszép a létezésünk.
Csodaszép világ ez, látod,
mi vigyázunk rá.
Csodaszép, hogy együtt élünk,
Csodaszép, amíg remélünk.
Csodaszép világ ez, látod,
mi vigyázunk rá.
Van tovább, még van tovább,
amíg csak érzed szíved ritmusát.
Dobbanás, pár dobbanás,
ennyi az élet, hidd el, nem csalás.
Hidd el, semmi más,
csak egy árny a régi ház falán
még talán.
Ami mást jelent,
amióta együtt velem vagy velem,
kedvesem.
Csodaszép az ébredésünk,
csodaszép a létezésünk.
Csodaszép világ ez, látod,
mi vigyázunk rá.
Csodaszép, hogy együtt élünk,
Csodaszép, amíg remélünk.
Csodaszép világ ez, nem vitás.
Így a jó, álomba ringató,
könnyű szél rólunk mesél.
Ébredő, új élet vár ránk,
könnyű szél így mesél.
Csodaszép az ébredésünk,
csodaszép a létezésünk.
Csodaszép világ ez, látod,
mi vigyázunk rá.
Csodaszép, hogy együtt élünk,
Csodaszép, amíg remélünk.
Csodaszép világ ez, nem vitás.
Mindig más.


Flea, a Red Hot Chili Peppers legendás basszusgitárosa, hosszú szólócsendet követően jelentkezik új anyaggal.
Az A Plea-vel, az első Flea-szólódal 2012 óta, ma vált elérhetővé, egyben megjelent hozzá egy provokatívan kortárs és koncepcionálisan gazdag klip is, amelyet Clara Balzary rendezett.
A dalban Flea visszatér első hangszeréhez, a trombitához, miközben basszusgitáron és éneken is hallható.
Az új anyag elkészítéséhez Flea modern jazz- és kísérleti zene világsztárokat gyűjtött maga köré
Vele zenél Anna Butterss, Jeff Parker, Deantoni Parks, Mauro Refosco, Rickey Washington és Vikram Devasthali. Chris Warren vokálosként csatlakozott és a dal producere, Josh Johnson emellett alt szaxofonon is közreműködik.
Az A Plea üzenete a szeretet, az összetartás és az emberi kapcsolatok fontosságát hangsúlyozza.
A dal szövege a világ megosztottságát tükrözi
„Vágyakozás egy túlvilági hely után, egy szeretetteljes helyre, ahol kifejezhetem a véleményem és önmagam lehetek. Mindig csak próbálok önmagam lenni.
Nem érdekel a politika aktusa. Szerintem van egy sokkal magasabb, transzcendensebb hely, ahol érdemi párbeszéd folyhat, ami valóban segítheti az emberiséget, és segíthet mindannyiunknak harmonikusan és produktívan élni, egészséges módon a világ számára. Van egy hely, ahol találkozunk, és az a szeretet.”
A videóklip, amelyet Clara Balzary rendezett, lenyűgöző, kortárs, kifejező és koncepcionális. A koreográfiát Sadie Wilking jegyzi, amely nem a megszokott táncnyelvet követi, hanem vizuálisan, operatőri bravúrokkal és érzelmileg is mélyen átélhető élményt teremt, tökéletesen kiegészítve a dal társadalmi és kulturális üzenetét.
Ez a dal előfutára Flea 2026-ban megjelenő, új szólóalbumának a Nonesuch Records gondozásában. A további részletek a jövő év elején várható.
Fotók: Flea/Magneoton