dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Takács Nikolas: Eggyel több csillag az égen

Takács Nikolas - Eggyel több csillag az égen

off off off off off
A második X
Előadó: Takács Nikolas
Album: A második X
Megjelenés: 2011
Hossz: Keressük!
Szövegírók: Keressük a szövegírót!
Zeneszerzők: Keressük a zeneszerzőt!
Kiadó: SonyBMG
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 1, összesen 12957 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Eggyel több csillag az égen

Csendben nézz rám,
Ne szólj, csak figyeld a szám!
Halld meg az imám,
És értsd meg, hogy miért fáj!

Refr.:
Egyel több csillag van az égen,
Egyel több seb van, ami éget!
De nincs az a teljesség,
Az a békesség!

Már elhalkult minden hang és kép,
S némán zenélsz!
Ismerem a dalt, mit dúdolsz, értem!
De alig hallom miért vagy oly távol,
És miért nem érsz haza mától!

Refr.:
Egyel több csillag van az égen,
Egyel több seb van, ami éget!
De nincs az a földi fény,
Ami mindig ég!

Minden dal egyszer véget ér...

De bennünk,
MÉGIS ÉLSZ!!!!!

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Végre itt az évek óta várt C.A.F.B. bakelit

Nyolc év után jelentkezik hivatalos nagylemezzel a kilencvenes évek ikonikus magyar punk zenekara, a C.A.F.B.. 



A 14 dalt tartalmazó “Memorandum” ráadásul fizikai formában kizárólag bakeliten érkezik, de persze a korszellemnek engedve a megjelenés napjától, december 8. hétfőtől digitálisan is elérhető a jól ismert streaming felületeken. 


C.AF.B.-dalszövegek itt.




A régóta várt korong egyik trackjéhez, a „Mr Molotov”-hoz készült klip is debütál


A videó külön érdekessége, hogy élőszereplős mozi helyett ezúttal egy rajzolt világban kelti életre az amúgy sajnos nagyon is aktuális dalt – 


az ezredforduló képregény aranykorának hangulatát idéző cartoon-moziért pedig Mester Csaba és a korai Black-Out Andrics Lacija mellett producerként az ős-Tankcsapda egyik alapítója, Tóth-Laboncz Attila, vagyis "Labi" felel – az ő neve manapság a reneszánszát élő képregényekkel hasító "Master-Lab Comics"-hoz kötődik leginkább.



 

Persze, ha egyszer bejelentkezik a Seattle-ben élő frontembere miatt csak évi egy hazai fellépést vállaló csapat, akkor nem hagyják a közönségüket meglepetések nélkül.


Nem kis elismerés ugyanis, hogy a Trottel Records gondozásában, ugyancsak LP formátumban megjelent “Nem Az A Punk, Aki... vol.2” válogatásalbumon is helyet kapott három, 1993-ban, a punk hőskor kellős közepén rögzített C.A.F.B. nóta is.




 

Szakácsi Gábor zenekara amúgy legközelebb 2026. március 7-én, szombaton lép újra színpadra itthon, a budapesti Dürer Kert „Retro punk buli” elnevezésű fesztiválján.

 

Fotók: C.A.F.B.

 

Zenei kvíz ajánló - tedd próbára magad!

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás