



Nekem a szöveg írás bazdmeg egy afféle rituálé
Nincsen olyan helyzet amit én simán ki ne dumálnék
Az életed olyan amilyen akarod hogy legyen
Ne hagyd magad átverni senki keresztbe ne tegyen
Én úgy élek mint bárki de egy dolog az több bennem
Életérzés maximum a letargiát csökkentem
Gyors vagyok és hirtelen mint a szöcske beszökkentem
Az életemet minden számommal újra fel pörgettem
A múlt a hátam mögött nyugszik hogy alakítsam a jövőmet
Az igazi madarak a leggyengébb kamunak bedőlnek
Sosem leszel toppon hogyha nem érzed hogy ott vagy
Aki nem szeret az előbb-utóbb de a végén ott hagy
Az élet nem játék de hogyha hagyod hogy az legyen
Itt leszünk együtt és mind majd egy klassz helyen
Röhögünk majd azon a sok faszfejen
Akik kiakartak baszni mind én velem
Az idő tellik - de az elmém ködös
A kincs az itt rejlik - az egész az közös
Nincs hova menni - kevés már a tökös
Gyerek ennyi - a gádzsi úgy jó ha dögös
Az idő tellik - de az elmém ködös
A kincs az itt rejlik - az egész az közös
Nincs hova menni - kevés már a tökös
Gyerek ennyi - a gádzsi úgy jó ha dögös
Az hogy melletted állnak az hidd el hogy kamu
Egyedül haladok előre és nálam nincsen tabu
Téma mert amit csinálok az néha két esélyes
Ép elméjű vagyok és csak ritkán vagyok szeszélyes
Vártam az élettől sok mindent most már nem rinyálok
Hagyom magam átbaszni de tudom hogy mit csinálok
A célom abszurd a döntés néha helytelen
De T-bone-ban mindig ott van a rejtelem
Nem vagyok paranoiás csak tudom hogy mit látok
Leesett már a tantusz de én mégis tovább várok
A szerencse itt van bennem mától el száll az átok
A kétkedések közepette már mindent meg látok
Felkeltettél innentől leszek veszélyes rád nézve
Vesztes vagy fogadd el haver vedd már észre
Kóstolgassál nyugodtan én úgy is leszarom
Hogy kibasszak veled arra nekem lesz még alkalom
Az idő tellik - de az elmém ködös
A kincs az itt rejlik - az egész az közös
Nincs hova menni - kevés már a tökös
Gyerek ennyi - a gádzsi úgy jó ha dögös
Az idő tellik - de az elmém ködös
A kincs az itt rejlik - az egész az közös
Nincs hova menni - kevés már a tökös
Gyerek ennyi - a gádzsi úgy jó ha dögös
Én akinek születtem majd évek múltán is az leszek
A spanjaim megmondhatják hogy én mindig egy fasz leszek
És amíg élek zenélek legalább ez legyen jó
Nem cserélnék senkivel mert nekem ez így frankó
Átvertek, de csak mert hagytam
Nem játszom kicsiben én testvér csak nagyban
Felborítalak, úgy mint egy vadkan
A brigádomban hidd el rengeteg tag van
Mindig védik a hátamat ahogy én is védem másét
Itt rangsorba vagyunk tesó nem is lehetnénk másképp
A zene szétszed remélem hogy érzed
Hallgassál figyelmesen és ne a tv-t nézzed
Simán menne bármi mert nem léteznek gátlások
Tapasztalatból mondom hogy sok mindenkin átlátok
Az vagy amit mondasz hogy akarod hogy legyél
Én büszke vagyok arra hogy ez az élet az enyém



A legendás zenekar mellett velünk lesz Geszti és a Budapest Bár is. Januárban sem alszik az ország legnagyobb összművészeti fesztiválja.
A jelenleg hófödte Kapolcs, Taliándörögd, Vigántpetend hármas július 24. és augusztus 2. között nyári pezsgéssel és a legjobb magyar előadókkal vár mindenkit.
2026 épp csak elindult, de máris elhozta magával minden Völgy rajongó számára az év első izgalmait. Jubileumi kiadással tér vissza idén a Művészetek Völgye, 35. alkalommal ismerhetik meg a látogatók a magyar kultúra legszélesebb, legszínesebb kínálatát a Balaton-felvidék festői részén.
A táj nemcsak természeti, hanem történelmi szépségeket is tartogat, ami az idei évben újra a fesztiválozók mindennapjainak részévé válik.
A jubileumi kiadás alkalmával ismét bekapcsolódik a vérkeringésbe egy legendás helyszín, a Klastrom.
A most meghosszabbított jelentkezési határidővel még minden alkotókedvű embernek van ideje beadni a Fényártban a Klastrom - Fényfestészeti pályázatra a munkáját. Többeknek megadatik a lehetőség, hogy a fesztivál ideje alatt életre keltsék ezt a történelmi helyszínt, ahol például
Vecsei H. Miklós, Takács Dorina (Дeva) és Balla Gergely (Platon Karataev) romtemplomokhoz készített vetített előadása, a Hortus Conclusus is elkápráztatja majd a közönséget.
A Völgy a legismertebb könnyűzenei előadók otthona is
Az eddig bejelentett nyolc fellépőn túl biztosan Zár majd az égbolt Kapolcson, felcsendül a Húsrágó Hídverő, hiszen az ország egyik legismertebb alternatív zenekara a Kispál és a Borz újjáalakulása óta először érkezik a fesztiválra.
A tavaly óriási sikerű koncertet adó Geszti idén is megtáncoltat mindenkit, de a rendszeresen sztárparádéval utazó Budapest Bár is garantáltan magával hozza a jóhangulatot.
A nyár legemlékezetesebb 10 napjában nemcsak zenével, hanem képzőművészettel, tánccal, újcirkusszal, irodalommal is feltöltekezhet a Völgy közössége, ahogy a színházi produkciók is minőségi szórakozást ígérnek.
Az ígéretre garancia is a társulatok neve, hiszen előadást hoz a folyamatosan teltházak előtt játszó Orlai Produkció, az ország talán legfiatalabb társulata, a Színház- és Filmművészeti Egyetem frissen végzett hallgatóiból álló SICC Production, valamint a Delta Produkció is.
A friss neveken túl természetesen ott lesz a már korábban a fesztivál plakátjára felkerültek is
az Elefánt, az Esti Kornél, Co Lee, Dzsúdló, Beton Hofi., a KFT, Zorán és Koncz Zsuzsa is. A jubileumi fesztiválra készülő Völgy Szimfonik 35. a hazai zenei élet legismertebb neveivel, a Duda Éva Társulat best of műsorával, míg a Feledi Project Kulka Jánossal közösen a Cseresznyéskerttel lép majd a közönség elé.
Rengeteg program várja a Művészetek Völgye látogatóit
A jubileumi év meglepetéseinek sora még közel sem ért véget, így érdemes éberen figyelni a fesztivál felületeit, illetve már most bebiztosítani a részvételt az ország legnagyobb összművészeti fesztiváljára. A jegyek elérhetőek a Művészetek Völgye honlapján.
A fesztivál önkénteseket toboroz
Ha valaki nemcsak kikapcsolódna, hanem hozzá is tenne a közösség építéséhez, annak a január második hetétől induló önkéntes jelentkezés a legjobb lehetősége erre, hogy a Völgy csapatához csatlakozzon.