dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Dannona: Süt a nap

Dannona - Süt a nap

off off off off off
Album: nincs kép
Előadó: Dannona
Album: Keressük!
Szövegírók: Keressük a szövegírót!
Zeneszerzők: Keressük a zeneszerzőt!
Kiadó: Keressük!
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 5, összesen 10484 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Süt a nap

Halihó, halihó style-om befogható, éteren szól most a raggamuffin rádió.
Haliho haliho egyetérthetünk abban, hogy most már inkább csak lazán szállni jó..

Verse1:

Süt a nap, száll fel az égbe a ganja.
Menetel a beachre rasta maharadzsa, és látja, nem is látja inkább érzi,
ahogy a napsütés most a testét széttépi, és érzi nem is érzi inkább látja,
ahogy mosolyra görbül a csinibabák szája,
és hallja nem is hallja inkább falja, a reggae zenét most az életre szarva.

Ragga1:

Süt a nap szál,l nem vár, a füst jár körbe. Nem görbe szemem sarkán tör be. Én inkább nem adom az álmom most körbe, én inkább belibbenek még egy körre, hiszen itt a nyár vár, nem repül az idő már. Érik a rastafa gyümölcse. Nem marad, csak hasztalan akarat, ha lyukas szákod száján akarod kifogni a hal a k a ta lakat a lakat a számon...........Most oldódik látom, ahogy írodik az álmom, és nem értem mi ez az icipici piros keretes gomb. Talán ha megnyomom megoldódik számomra minden apró gond.Lehet még számtalan akadály, folyosó végén pislákoló fekete alagút eleje. Lehet e veleje sarjad ereje, rabló véred féreg elegye. Tehet e koporsó mélyének feneke természet ereje álltal hidegre. Lehet e gyerekem, holnapom szerelmem, vagy inkább le szúrsz kedvedre?
Verse2:

Mindenki kurvára ért az élethez.
Van aki hatalmas és azt mondja ez lesz.
Van aki elveszi jogaid és a lányod megrontja.......
börtönbe vele, inkább pénzért kihozza egy sztárügyvéd baszki itt már nicsen határ
Megélhetési a lopás ölbetett kézzel vár a rendőr
a sarkon míg ők csak futnak, a gyerekek meg minden kis lyukon átjutnak, és viszik a
kocsid, a pénzed, a lelked, a házad. Hiába magyar az ember ha lázad, a becsület nem ügy a problémád várhat. Addig is építünk szarból várat.
Segély hátán, magyar puszta napsütötte berkein. Munka heve hergelte fel sebeit a kezein, és várja mikor jön arra szegény, árva magyar pára. Ő majd felkarolja, és fel viszi lakására, hiszen ott adhat majd neki inni enni minden jót, ugyanis dolgozik és naphosszat fizeti az adót. Úgyhogy telik is gyerekre kettő helyett mingyárt százra, ha nem adna okot rá dannona nem venné szájára.Most mégis úgy érzem, egy icipicit feszes az a húr, amin alapvetően béketűrésem is alapul Nem akarok én parát, nem akarok samale romale barát. Nem akarok félni saját utcámban ha jő az esti karát, nem akarok semmit csak békét, nem akarok mást csak ennyit kérnék.
DANNONA NEM AKAR MÁST CSAK BÉKÉT.

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Íróportrékból nyílt kiállítás a Petőfi Irodalmi Múzeumban

1. rész, Fotográfus mesterek és fotóművészek íróportréi, 2024. április 27 – június 24.

2. rész, A múzeumi fényképészek íróportréi, 2024. június 27 – december 15.


2024-ben alapításának 70. évfordulóját ünnepli a Petőfi Irodalmi Múzeum, amelyet egy gazdag és sokszínű, gyűjteményeit bemutató kiállítássorozattal ünnepel meg. Ennek a sorozatnak képezi az első részét A halandóság törékeny arcai fotókiállítás a Petőfi Irodalmi Múzeum gyűjteményének íróportréiból. A jubileumi tárlat olyan válogatást mutat be a múzeum archív fényképeiből, amely sajátos keresztmetszetet nyújt az irodalom jeles szereplőiről éppúgy, mint a magyar fotótörténet kiemelkedő alkotóiról.

A kiállítás felépítése rendhagyó, mivel azonos főcím alatt két önálló, időben egymást követő tárlat szerepel. Az elsőn (2024. április 27 – június 24.) az archív írói arcképekre, míg a másodikon (2024. június 27 – december 15.) a múzeumi fényképészek munkája során készült portrékra kerül a hangsúly. A két egymást követő tárlat összesen mintegy 150, a múzeum tulajdonában lévő klasszikus magyar író arcképét vonultatja fel.

Végigtekintve a kiállításon, a látogató számos ismerős fényképre bukkanhat. Ki ne látta volna tankönyvében a megtört tekintetű Arany, az igéző Ady, a kalapos dendi Kosztolányi vagy a vigasztalan Juhász Gyula fotóját? Közös bennük, hogy valamennyit a PIM fotógyűjteménye őrzi.


A múzeum már 1954-es megalakulásakor kiemelt jelentőséget tulajdonított a fotográfiáknak, amelyek műtárgyként, készítőjüket is megnevezve kerültek be a nyilvántartásba. Az áprilisban megnyílt tárlat válogatás a Művészeti, Relikvia- és Fotótár 40 ezer darabos írói ikonográfiai kollekciójából, a PIM fotógyűjteményének legértékesebb egységéből. A Művészeti Tár fotógyűjteménye országosan is a legnagyobb írói képi adatbázis, és mint ilyen, nélkülözhetetlen kiállítások, irodalmi kiadványok összeállításakor is.


Az első bemutatón (2024. április 27. – június 23.) szereplő, időrendben kiállított mintegy 80 fénykép neves fotográfusok – Simonyi Antal, Ellinger Ede, Uher Ödön, Székely Aladár, Rónai Dénes, Pécsi József, Escher Károly, Zinner Erzsébet, Balla Demeter, Gink Károly, Molnár Edit, Szilágyi Lenke és többek - munkáin keresztül egyben fotótörténeti ívet is felrajzol, érzékeltetve, hogyan alakult a portréfényképezés technikája és szemléletmódja a korai és a legújabb felvételek között eltelt mintegy 150 évben. A tárlat legkorábbi fotográfiája Tiedge János Vörösmartyt ábrázoló felvétele 1854-ből, míg a legutóbbiak a 2000-es évekből valók.  A kiállítás az irodalom és fotográfia egyfajta izgalmas találkozására invitál.


A gyűjtemény bővelkedik különleges, korai fényképészeti eljárással készült eredeti fotográfiákban. Kiemelkedik közülük Székely Aladár Ady Endréről 1915-ben készült dedikált fotója, Simonyi Antal Jókai Mórról, illetve Arany Jánosról készült albumin fényképei, Ellinger Ede Arany János fényképe, Balogh Rudolf Molnár Ferencről haditudósítóként készült fotója, vagy Edward Steichen, a divatfotózás úttörőjének Molnár Ferenc portréja, és Kaffka Margit albumin fényképe.


A halandóság törékeny arcai címet Juhász Ferenc Molnár Edit Íróportréim című 1973-as pécsi kiállítására írt megnyitóbeszédéből kölcsönöztük.


A második kiállításon (2024. június 27. – december 15.) a PIM fotósai (Berekméri Zoltán, Flesch Bálint, Bókay László, Dobóczi Zsolt, Belicza László Gábor, Gál Csaba és Birtalan Zsolt) által az elmúlt évtizedekben készített íróportrékra kerül majd a hangsúly.


A kiállítás kurátorai: Kovács Ida és Kemény Aranka irodalmi muzeológusok, PIM

Grafikai tervezés: Csuport Andrea

Látványterv: Mihalkov György, PIM

 


 

 Fotó: PIM