Előadó: | A vörös Pimpernel (musical) |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: |
Nan Knighton |
Frank Wildhorn |
|
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Musical |
Címkék: | feldolgozás [+] |
(Marguerite):
Gyermeket látsz-, így nem lát senki más.
Te ismersz igazán, talán...
Nézd, ez itt Óriásország!- ölelj most át,
vigyázz ma rám!
(Armand):
Te vagy a dal-, bús-édes altatóm.
Sohase' fél, 'kit átkarolsz...
Nézd, jöhet Naprejtő felhő-, elszáll, ha szólsz,
s hozzám hajolsz.
(Együtt):
Világ végén,
pokol szélén...
csak emlékkép az otthon,
de ha látlak, él még!
Más nem számít, lásd:
ég még a láng, tart még mesénk...
(Marguerite):
Elhagyhat más, te végig elkísérsz-,
melletted bárhol vigasz vár.
(Armand):
Védd, aki hív-, ne hagyd árván!
Érintsd kezét: száz vihart áll...
(Együtt):
Világ végén,
pokol szélén...
csak emlékkép az otthon,
de ha látlak, él még!
Más nem számít, lásd:
ég még a láng, tart még mesénk...
(Matguerite):
Én követlek, mint senki mást,
mert hozzám tartozol.
(Armand):
Szólj, az oltalom a gonosztól!
(Együtt/Arisztokraták):
Világ végén,
pokol szélén...
csak emlékkép az otthon,
de ha látlak, él még!
Más nem számít, lásd:
ég még a láng, tart még mesénk...
van még csodánk-,
vár még, vár ránk!
Szeptember 30-án ismét a fiataloké lesz a Müpa
Az egyetemi napon a hallgatók bejárhatják az épület rejtett zugait a magyar könnyűzenei élet kiválóságai és a Müpa szakemberei által vezetett ingyenes backstage-túrákon, továbbá minikoncerteken vehetnek részt, és közelebbről is megismerhetik, hogyan működik a kulturális intézmény.
A backstage-túrák egy részén a résztvevőket ismert művészek - Beck Zoltán és Grecsó Krisztián, Co Lee, Fekete Giorgio és Mehringer Marcell - kalauzolják, akik személyes történeteiket és friss müpás élményeiket is megosztják a hallgatókkal.
A túravezető művészek nemcsak mesélnek, hanem hangszerüket is megszólaltatják
Ezáltal a diákok a történetek mellett olyan exkluzív eseményeken is részt vehetnek, mint a Mehringer akusztik, a beck@grecsó, a Co Lee x DOÓR akusztik, valamint a Carson Coma frontembere, Fekete Giorgio minikoncertje.
Mehringer akusztik is lesz
Fotó: Mehringer
A résztvevők bepillanthatnak a kulisszák mögé
A Müpa munkatársai által vezetett tematikus backstage-túrákon oda is betekintést kapnak a hallgatók, ahová a nagyközönség csak ritkán juthat be. A séták során fény derül többek között arra, hogyan népszerűsítik a Müpa évi több mint 1500 programját, szó lesz a különleges színpadtechnikai megoldásokról, kiderül, hogy hány kolléga dolgozik egy előadáson, és hogyan zajlik egy élő koncertközvetítés a Müpa videó- és hangstúdióiban. A résztvevők mindemellett megnézhetik, hogyan próbál például a Fitos Dezső Társulat vagy az Anima Musicae vonósnégyes.
Láthatják a látogatók, hogy hogyan próbál az Anima Musicae vonósnégyes
Fotó: Anima Musicae hivatalos
A leendő közgazdászok és jogászok éppúgy megtalálhatják a kedvükre valót, mint azok, akiket a szcenika, a hangstúdiók világa, vagy éppen a marketing vonz, de azok számára is bőven akadnak inspiráló pillanatok, akik még nem döntöttek a jövőjükről.
Részletek a belépés kapcsán
Az esemény ingyenes, de előzetes regisztrációhoz kötött, a backstage-sétákra pedig a helyszínen lesz lehetőség jelentkezni. A gördülékeny belépéshez érvényes felsőoktatási diákigazolvány szükséges, és a hallgatókat kísérő oktatók számára szintén nyitottak a programok.
Kiemelt kép: illusztráció/AI/Freepik