


| Előadó: | Fight Club |
|---|---|
| Album: | Underground King |
| Megjelenés: | 2010 |
| Hossz: | 3:53 |
| Szövegírók: |
Csordás Tibor |
| Keressük a zeneszerzőt! | |
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

Ahogy az utolsó adag elkúszik az ereidben
Akkor még úgy érzed bírod, de szar ez a függő kényszer
Aztán kaparod a falat és várod a választ
De ez valahogy senkit sem érdekel
Tudom jól, hogy mennyire fáraszt
De van, amit sohasem érhetsz el
Tudom milyen, ha elkap az örvény
Tudom milyen, ha büntet a törvény
Tudom milyen, de mégis élek még
Tudom milyen, arccal a sárban
Tudom milyen hűvös magányban
Tudom milyen, de mégis élek még
Ahogy az utolsó atom felkúszik az ereidben
Akkor még úgy érzed bírod, de valami nem jó így sem
Aztán kaparod a falat és várod a választ
De minden nap ugyanazt hozza el
Ne kérdezd nincs meg a válasz
Valamit neked is tenni kell
Tudom milyen, ha elkap az örvény
Tudom milyen, ha büntet a törvény
Tudom milyen, de mégis élek még
Tudom milyen, arccal a sárban
Tudom milyen hűvös magányban
Tudom milyen, de mégis élek még



Szó sincs retróról, de mindenképpen hangos időutazás a kétezres évek hazai könnyű-rock alapvetéseit egy színpadon látni.
A populárisabb Zanzibar nemrég múlt 25 éves, a vérbeli rock ’n roll brigád, vagyis a felvidéki Rómeó Vérzik pedig kereken három évtizedet ünnepelt novemberben. És bár a starttól mindkét csapat esetében évtizedek teltek el, tagok távoztak és érkeztek, gitárok törtek, meg aranylemezekkel telt meg a fal, egy valami nem változott: a zenéjük őszintesége.
- Nem vagyok az a típus, aki a múltba réved és azon töri a fejét, mit rontott el.. Soha nem függtünk senkitől, és ez adott nekünk igazi szabadságot
- mondta a Rockstar Magazinnak a Rómeó Vérzik frontembere, Koppány, amikor arról kérdezték, lenne-e olyan 30 év távlatából, amit mai fejjel másképpen csinálna.
Persze ha szabadságról meg hitelességről van szó, ahhoz Terecskei Ritáéknak is lesz pár szava, hiszen hiába változtak az idők az alakulásuk óta, ők az elmúlt – már több mint - negyed században kitartottak amellett az őszinte rockvonal mellett, amivel 1999 januárjában legendásan útnak indultak, hogy
olyan slágerek adjanak a hazai könnyűzenének, mint az Igazi nevem, vagy az Ádám keresi Évát és a Szerelemről szó sem volt.
Nem csak nosztalgia várható, hanem ugrálós-éneklős rockbuli is készül
Már csak azért is, mert a Rómeó Vérzik Koppánya kis kényszerpihenője után az Akvárium színpadán tér vissza a fővárosba, hogy még az eddiginél is nagyobb energiával csapjon a húrok közé, legalább annyira pörgős nótákkal, mint
Az Ördög, az Isten, az Élet és a Halál, a Keleti rock és roll, a Kiskakas pedig pláne, hogy nem maradhat le a setlist-ről.
A két zenekar amúgy még sosem turnézott együtt, úgyhogy ez a mostani, március 7-i koncert igazi hazai rocktörténeti különlegességnek számít majd.