dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Killusion: Egyél embert!

Killusion - Egyél embert!

off off off off off
Album: nincs kép
Előadó: Killusion
Album: Keressük!
Szövegírók: Kovács Péter
Zeneszerzők: Keressük a zeneszerzőt!
Kiadó: Keressük!
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 5, összesen 3222 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Egyél embert!

A jövődbe belerohanhatsz
Vagy a múltadba megrohadhatsz
Az évek megállás nélkül pörögnek
Ott maradsz térdig a teli szart gödörben

Vagy törj ki belőle vagy megőrülhetsz
Ennek úgyis csak örülnek
Tanuld meg, milyen nehéz az élet
És még kurva messze a vége

Állítsuk végre össze az ülést
Döntsünk arról, hogy mit érdemes
Az ítélőtábla előtt a rendelet
Tiltsák be hát az életet!

IDE TOVÁBB ÉLET NEM KELL
VÉDD A FÖLDET, EGYÉL EMBERT
MAJD ELTŰNÜNK SZÉPEN CSENDBEN
ÓVD A FÖLDET, EGYÉL EMBERT

Ha élni akarsz, az álmaid öld meg
Ha nem vigyázol, akkor darabokra törnek
Mert szétvernek minden tűntetést
Mint a cukrot, osztják a büntetést

A hatalom előtt meghunyászkodsz
Sorban állsz faszszopáshoz, seggnyaláshoz
Lételemed lett a szánalom
Besúgó vagy és nyíltan vállalod

Egy romlott világban te sem lehetsz ép
Így rendelte a sors, ezt dobta a gép
Szenvedés, fájdalom, rosszullét
Megbosszulja magát a lét

IDE TOVÁBB ÉLET NEM KELL
VÉDD A FÖLDET, EGYÉL EMBERT
MAJD ELTŰNÜNK SZÉPEN CSENDBEN
ÓVD A FÖLDET, EGYÉL EMBERT

Az életed addig biztos
Amíg valakinek ez hasznot hoz
Addig használ, míg van mihez
Nem is érted mi ez

Mindenki azt kapja, amit érdemel
Vagy megdöglesz, vagy éhezel
Most kéne, hogy abba hagyd
Ez az egész szar még megzavar

A társadalom ezért nevel
Ennyi életképtelen
Mindenhez tehetségtelen
Értelmetlen életet

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

VeszprémFest: Juanes, Beth Hart, a Kraftwerk és a Pink Martini is fellép jövőre

Juanes, Beth Hart, a Kraftwerk és a Pink Martini is fellép a jövő évi VeszprémFesten, amelyet július 15-18. között rendeznek meg Veszprémben.

 

 


- Egy fesztivál nemcsak remek kikapcsolódási és szórakozási lehetőség, hanem a regionális gazdaságoknak is erős motorja lehet a munkahelyteremtés, az idegenforgalom fellendítése és a gasztronómiai kínálat megerősítése révén, valamint azzal, hogy ismertebbé teszi a térséget - hangsúlyozta Navracsics Tibor közigazgatási és területfejlesztési miniszter.

 

A VeszprémFest prémium fesztivál, a Rozé Rizling és Jazz napok programjai mindenkinek ingyenesen elérhetők, ezáltal minőségi kulturális programot kapnak a veszprémiek és a térségben élők.



 

- A kultúrát és a közösségépítést városfejlesztési eszközként fogjuk fel Veszprémben, amint azt a 2023-as Európa kulturális fővárosa programban is megmutattuk. A város élhetőségéhez, versenyképességéhez minden területen hozzá tudnak tenni a fesztiválok - mutatott rá Porga Gyula, Veszprém polgármestere.

 

A VeszprémFest 2026-os programjai

 

A nyitónapon, július 15-én, szerdán a kolumbiai énekes, Juanes áll színpadra. A latin rockzene egyik legismertebb nemzetközi előadójának stílusát a spanyol nyelvű rock és popdalok, valamint a kolumbiai népzenei elemek határozzák meg.

 

A következő napon, július 16-án, csütörtökön az amerikai Beth Hart lesz hallható, aki egészségügyi okokból mondta le idei koncertjét, de jövőre pótolja európai turnéját, így Veszprémbe is ellátogat. Stílusát a blues a rock és a soul jellegzetes keveréke jellemzi.



 

Veszprémbe érkezik a Kraftwerk

 

Július 17-én pénteken a német Kraftwerk produkcióját hallhatja a közönség. A düsseldorfi csapat az elektronikus zene egyik úttörőjének számít, nevükhöz fűződik a "robot-pop" koncepció megalkotása. Hatásuk vitathatatlan a későbbi zenei irányzatokra, többek között a techno, a hip-hop és a szintetizátoros popzene fejlődésére.

 

A zárónapon a Pink Martini ad koncertet

 

A zárónapon, július 18-án szombaton pedig az amerikai Pink Martini zenekar lép fel a VeszprémFesten, akik idén elmaradt koncertjüket pótolják 2026-ban. A többnemzetiségű együttes 25 nyelven ad elő dalokat a klasszikus-, a dzsessz-, a latin és a popzenei műfajokat egyesítve, egyedi hangzást teremtve.



 

A VeszprémFest kísérőrendezvényei 


Tizenhatodik alkalommal rendezik meg július 10-19 között a veszprémi Óváros téren az ingyenes Rozé Rizling Jazz Fesztivált, amelynek programját tavasszal ismertetik. Szintén később jelentik be a Séd-völgyi jezsuita kolostorhoz tervezett rendezvényeiket.

 

Fotók: Veszprémfeszt

Zenei kvíz ajánló - tedd próbára magad!

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás