


| Előadó: | Freddy A Dupla |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: | Keressük a szövegírót! |
| Keressük a zeneszerzőt! | |
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

1.Verze
Mikor a tükörbe nézek rájövök, hogy hamis vagyok
Ami kirántott a sz*rból majd az is hagy ott.
Kétségbe esetten nézem a képeket,
Mond meg Uram, még meddig élhetek?
Hiába teszem össze a két kezem
Mázli nincs, a nullát hamar észreveszem.
És hiába mormolom minden éj az imát,
Már én is olyanná váltam amilyen a világ.
Csak a haszon amit látok máson
Kattog az agyam, folyton az újításon.
Neked a törvény, nekem a bűn,
Ha neked hűtlenül, nekem hűn!
"Megen" idéztem, fogd fel ez az igazság,
Ha más számla üres az enyémre írassák,
Az összes kib***ott "stiklit".
Ha már tele a pohár veszem is a tipli!
Refrén:
Oldozz fel kérlek, hogy had lássak tisztán!
Maradsz a pokolba, ugyan olyan gizdán!
Térdepelek, hogy segíts máson!
Nem éred el azt, hogy más tisztán lásson!
2.Verze
Sokszor látom magam előtt a jövőt, a borút,
A csendes háborút.
Néha-néha én is úgy érzem
Ezen a csatamezőn előbb-utóbb elvérzem!
Keresem a kiutat, minden rossz fele mutat,
Ennek ellenére mindenki kutat!
Ha valakinek sikerül és kikeveredik,
Nem kell sokat várni, rögtön eltemetik.
K**va bábuk egy k**va sakktáblán
Azok vagyunk és egyszer meghalunk!
Nincs kímélve senki, öreg vagy fiatal
A föld lesz a dunyha után ami majd betakar!
És gyújtok egy gyertyát annak akit tiszteltem,
Aki válaszolt rögtön ha kérdeztem!
De az én lelkem még mindíg a földön lohol,
És az tudja igazán, hogy ez itt a pokol!
Refrén:
Oldozz fel kérlek, hogy had lássak tisztán!
Maradsz a pokolba, ugyan olyan gizdán!
Térdepelek, hogy segíts máson!
Nem éred el azt, hogy más tisztán lásson!
3.Verze
Mikor a tükörbe nézek rájövök, hogy nem az vagyok,
Akinek születtem, még is ide halok!
Ha itt láttam először a napfényt
És írtam róla egy egész regényt, csak hogy
A háború az egyre nő, a létszám csökken,
A halál az duplára szökken.
Így elfogy lassacskán minden ember,
Mert a megoldások kulcsa mára már a fegyver!
Értetlenül néztek, meg rosszul intéztek,
A mai nap még megtalál a végzet!
Miért menekülsz? Mond miért bujkálsz?!
Nincs menekvés ha az útjába állsz!
Utólag persze lehet sírni, meg bánod,
Hogy az esélyes útját elállod!
Valljuk be itt mi már rég elbuktunk,
Mert a bűn helyett jobbat akkor nem tudtunk!
Refrén:
Oldozz fel kérlek, hogy had lássak tisztán!
Maradsz a pokolba, ugyan olyan gizdán!
Térdepelek, hogy segíts máson!
Nem éred el azt, hogy más tisztán lásson!
---
Oldozz fel kérlek, hogy had lássak tisztán!
------
Térdepelek, hogy segíts máson!
------



Nagyszabású koncertek, családi programok, adventi séták, irodalmi és táncos estek, továbbá iparművészeti vásár és szabadtéri kiállítás is várja a családokat november 29. és december 31. között a Várkert Bazár adventi programsorozatában.
A Mikulásváró családi napon december 6-án fellép a Kolompos együttes, és látható lesz a Kippkopp a hóban című bábmusical.
Az adventi vasárnapokon ingyenes kézműves foglalkozásokon lehet majd adventi koszorút készíteni a Rendezvényterem aulájában, de magyar iparművészek is kínálják majd saját portékáikat a De la Motte–Beer-palotában megrendezendő adventi vásáron december 12. és 14., valamint 19. és 21. között.
Kiemelt program a Sisi karácsonya című adventi sétasorozat, valamint a Legyen ünnep a Földön!- Retro teleink világa című szabadtéri kiállítás, amelyen
a XX. század második felének téli időszakkal, ünnepekkel kapcsolatos tárgyi kultúráját mutatják be
a Magyar Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeum gyűjteményéből válogatott kultúrtörténeti rekvizítumok és ismeretterjesztő szövegek segítségével.
November 29-én Szebényi Dániel Újratervezés című lemezbemutatójára várják az érdeklődőket.
November 30-án a Sárik Péter Trió és Koszorus Krisztina közös produkciójának ad otthon a helyszín. December 7-én duplakoncertet ad a Budapest Bár, a Honeybeast pedig Összhang – nyitány című produkciójával lép fel december 13-án.
December 17-én Soltész Rezső és zenekara lesz a vendég
A koncerten a szerző legújabb dupla albumának szimfonikus hangszerelésű dalai, valamint olyan karácsonyi klasszikusok hangzanak majd el, mint a Csendes éj, vagy az ABBA-tól a Happy New Year. Az énekest a Szolnoki Szimfonikus Zenekar, ifj. Rátonyi Róbert zongoraművész és egy hagyományos beategyüttes kíséri, a koncert vendége Lukács Sándor színművész lesz.
Urbányi Zóra magyar-amerikai dalszerző-énekes Egy este, egy érzés, egy hang című, dupla koncertjével tér vissza a Várkert Bazár színpadára december 20-án, másnap pedig
a StEfrem Férfikar adventi és karácsonyi műsora lesz hallható Szirtes Edina Mókus vendégszereplésével.
Az Ivan & The Parazol december 27-én lép fel, másnap pedig a Modern Art Orchestra ünnepli fennállásának 20. évfordulóját egy gálakoncert keretében, amelynek vendége lesz mások mellett Harcsa Veronika és Törőcsik Franciska is.
Az előszilveszteri fellépő december 30-án idén is a Random Trip lesz, a szilvesztert pedig a Be Massive elektronikus partiján ünnepelheti a Várkert Bazár közönsége.
Az adventi időszak alatt a Halászó gyerekek teraszán ünnepi díszek és faszénen sült karácsonyi ételkülönlegességek, forró italok várják az arra sétálókat, a Dísz téri De la Motte–Beer-palotában megrendezendő adventi vásáron pedig a kortárs iparművészek nem csak portékáikkal, de különleges workshopokkal is várják az érdeklődőket a Rearticon Iparművészeti Egyesület közreműködésével.
Az adventi vasárnapokon ingyenes kézműves foglalkozásokon lehet adventi koszorút és apró ajándékokat, díszeket készíteni a Rendezvényterem aulájában.
December 14-én a Magyar Nemzeti Táncegyüttes előadásában a Téli tánc című darabot láthatja a közönség, amelyben elfeledett, letűnőben lévő magyar hagyományok és a jeles napok szokásai elevenednek meg, december 18-án pedig az Aposztróf irodalmi estet rendezik meg Fölötte álom-éneket dúdolnak címmel. Az est vendége lesz Gubik Petra színésznő-énekes, Mező Misi énekes és Kollár-Klemencz László zenész, író.
Kiemelt kép: illusztráció/Freepik