dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Tajtiboy: Vettem a piacon egy szájkosarat

Tajtiboy - Vettem a piacon egy szájkosarat

off off off off off
Album: nincs kép
Miről szól a(z) 'Vettem a piacon egy szájkosarat' dalszöveg ?
A dal első versében az énekes piacon vásárolt szájkosarat tesz felesége szájára, hogy ne szóljon vissza neki. A refrénben kifejezi, hogy a szájkosarat lakattal rögzíti, a kulcsot pedig a Dunába dobja, ezzel kihívva feleségét, hogy ha le akarja venni, ugorjon a folyóba. A harmadik versben az énekes anyósára is hasonló módon használja a szájkosarat. A refrén itt ismétlődik, de a kulcsot ezúttal a Drávába dobja. A dal végén a szájkosarat ismét felesége szájára teszi, és a refrénben a Drávába dobott kulcsra utal ismét.
Nyomj egy like-ot ha tetszik ez a rovat!
Megtekintve: Ma 3, összesen 67620 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Vettem a piacon egy szájkosarat

Verse 1.:

Vettem a piacon egy szájkosarat,
A feleségem szájára rátetetem.


szóló...


Verse 1.:

Vettem a piacon egy szájkosarat,
Pedig nekem kutyám se' volt.
A feleségem szájára rátetetem,
Hogy ne beszéljen vissza nekem.


Refr. (2x):

Rátetetem, rálakatolom,
A lakatnak a kulcsát a Dunába dobom.
Ha leakarja venni a lakatot a nő,
Hát ugorjon a Dunába Ő!


szóló...


Refr.:

Rátetetem, rálakatolom,
A lakatnak a kulcsát a Dunába dobom.
Ha leakarja venni a lakatot a nő,
Hát ugorjon a Dunába Ő!


szóló...


Verse 1.:

Vettem a piacon egy szájkosarat,
Pedig nekem kutyám se' volt.
Az anyósom szájára rátetetem,
Hogy ne ugasson vissza nekem.


Refr. (2x):

Rátetetem, rálakatolom,
A lakatnak a kulcsát a Drávába dobom.
Ha leakarja venni a lakatot a nő,
Hát ugorjon a Drávába Ő!


szóló...


Verse 1.:

Vettem a piacon egy szájkosarat,
A feleségem szájára rátetetem.


Refr. (2x):

Rátetetem, rálakatolom,
A lakatnak a kulcsát a Drávába dobom.
Ha leakarja venni a lakatot a nő,
Hát ugorjon a Drávába Ő!

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Ők a VII. Boglart első fellépői

A Boglart Fesztivál jövőre is a nép- és világzene kedvelők kedvenc találkozási pontja lesz, egy igazi multikulturális zenei élmény augusztus 26. és 30. között Balatonbogláron. 



A fesztivál bejelentette első fellépőit

Már biztosan velünk lesz a belga Enara Navaira, a horvát Veja és a szenegáli Afrikora, míg hazai fronton Okos Viola, az Obadu és természetesen a Góbé neve szerepel a fellépők között. 

2026-ban hetedik alkalommal vár mindenkit az augusztus végi Boglart Fesztivál

A Boglart különlegessége, hogy míg esténként a zenekarok tagjai húzzák a talpalávalót, addig nappal tanárként adják tovább tudásukat: legyen szó konkrét hangszeres tanításról vagy éppen a zeneipari tudnivalókról. 

A Boglart fesztivál és népzenei tábor, ahol fiatal tanároktól lehet elsajátítani a vonós és moldvai népzene csínját-bínját.

Esténként a legkülönfélébb hazai és nemzetközi nép- és világzenei előadók perdítik táncra az előadókat. Először lép fel a fesztiválon a belga Enara Navaira, míg a szenegáli Afrikora és az isztriai Veja már visszatérőként érkezik a Babel Campbe, Itthonról már biztosan rophatjuk Okos Viola, az Obadu és a fesztivált többek között megálmodó Góbé dalaira.


A koncertek után táncházzal, nép- és világzene alapú elektronikus zenével folytatódik a buli

A táborozók a hangszer- és tánctanulás mellett különféle zenei workshopokon is részt vehetnek, ahol megismerhetik a külföldi előadók hangszereit, zenéjét és kultúrájukat is, és természetesen a közös muzsikálás sem marad el. 


A tavalyi debütálás után ismét lesz showcase része is a fesztiválnak

Itt a hazai előadók és zenei szakemberek találkozhatnak külföldi kollégáikkal, eszmét cserélhetnek, tanulhatnak egymástól. A Boglart az elmúlt hét év alatt egy igazi multikulturális zenei eseménnyé nőtte ki magát, ahol négy napon át minden a zenéről és a találkozásokról szól.

Az early bird kombinált bérletek és a fesztivál bérletek mellé most ajándék vászontáska is jár a vásárlóknak.

 

Fotók: Boglart

 

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás